Google’dan Kişisel Bilgilerinizi Nasıl Kaldırabilirsiniz?

Google‘dan Kişisel Bilgilerinizi Nasıl Kaldırabilirsiniz?

Sony Psp-Bilgi Toplumu

Hepimiz bir noktada kendimizi Google‘da aradık. Bilirsin, sadece senin hakkında havalı ya da ilginç bir şeyler var mı diye görmek için. Ancak bazen özellikle hassas özel bilgiler bir sızıntı veya hack yoluyla çevrimiçi olabilir. Özel numaranız veya e-posta adresiniz, fiziksel adresiniz ve hatta internette dolaşan kredi kartı bilgileriniz hakkında konuşuyoruz. Neyse ki Google, bu içeriği arama motorundan tamamen temizlemenin bir yolunu sunuyor. Önümüzdeki aylarda şirket, verilerinizi kaldırmayı kolaylaştıracak bir araç yayınlayacağını söylüyor. Ancak şimdilik, teknoloji devinin kişisel özel bilgilerinizi devasa arama veritabanından temizlemesini nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Google’dan Kişisel Bilgilerinizi Kaldırma

Verilerinizi Google’dan çıkarmak için gerçekten kolay bir araç olmadığından, yapmanız gereken ilk şey, şirketin support.google.com adresindeki destek web sitesine gidip “Kişisel olarak tanımlanabilir belirli bilgileri veya doxxing içeriğini Google Arama’dan kaldırın” yazın. ” arama kutusuna girin.

Ekranın üst kısmındaki “Kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri veya doxxing içeriğini şuradan kaldır…” yazan kutunun altındaki “Daha Fazla Oku” düğmesini tıklayın.

“Google Arama’dan belirli bilgileri kaldırma isteği” bölümüne gidin ve “Kaldırma isteğini başlat” düğmesini tıklayın.

Bir sonraki sayfada, çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir seçki ile karşılaşacaksınız. İçerik kaldırma işlemine başlamak için, “Ne yapmak istiyorsunuz?” bölümünün altında “Google Arama’da gördüğünüz bilgileri kaldır”ı seçmeniz gerekir.

“Kaldırmak istediğim bilgiler:” bölümünün altında “Google’ın arama sonuçlarında ve bir web sitesinde” seçeneğini belirleyin. “Yalnızca Google’ın arama sonuçlarında” seçeneğini seçerseniz, şirket içeriğinizin başka bir web sitesinde olmadığını varsayar ve size Google aramasından eski verileri kaldırma hakkında bilgi verir.

Google'dan Kişisel Bilgilerinizi Kaldırma

Aşağıda “Sitenin web sitesi sahibiyle iletişime geçtiniz mi?” durumunuza en uygun seçeneği seçin. Sahibiyle iletişim kurmadıysanız, Google size bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi verir, ancak bilgilerinizi aramadan kaldırmanıza izin vermez.

Sahibiyle zaten iletişim kurduğunuzu veya iletişim kurmamayı tercih ettiyseniz, daha sonra Google’ın aramasından kaldırılmasını istediğiniz verileri seçmeniz gerekir.

“Kimlik numaraları ve özel belgeler gibi kişisel bilgiler”i seçin ve sonraki sorunun altında iletişim bilgilerinizden, devlet tarafından verilmiş kimliğinizden, banka hesap numaranızdan veya tıbbi verilerinizden kurtulmanız gerekip gerekmediğini seçin.

Ardından, web sitesinin hala yayında olup olmadığını ve verilerin sizi doxx’a çıkarmak veya özel verilerinizi çevrimiçi olarak yaymak için kullanılıp kullanılmadığını seçmeniz gerekir.

Bundan sonra, sitenin URL’sini, siteyi bulmak için hangi arama terimlerini kullandığınızı ve sitenin kendisinin ekran görüntüsünü soran iletişim kutularını doldurun.

Google’a girdiğiniz her şeyin doğru olduğunu söylemek için imza düğmesini tıklayın, ardından gönder’i tıklayın.

Ardından Google, bilgilerinizi çevrimdışına alıp almayacağını belirlemek için gönderinizi inceler. İçeriğiniz kamuya açık kaydın önemli bir parçasıysa, Google onu çevrimiçi tutacaktır. Yani Kongre üyesisin ve yasayı çiğnedin, şansın kalmadı. Bunların haricinde, şirket muhtemelen bilgilerini aramadan kaldıracaktır.

Google’dan Kişisel Bilgilerinizi Nasıl Kaldırabilirsiniz?-yahoo.com

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.