Anasayfa » Yaşam » Göbek Eritmenin Kolay Yolları

Göbek Eritmenin Kolay Yolları

Obezite Ameliyatı Sonrası Hasta Takibi

Göbek Eritmenin Kolay Yolları yazımızda göbekli olmanın nedenleri, fazla kilolarda oluşan insülin direnci, bel çevresinin ideal uzunluğu ve göbek eritmenin yollarını yazdık.

Açgözlülük ve çok yemek

Göbekli Olmanın Nedenleri

Toplumlarda her 4 kişiden 1’inde insülin direnci bulunmaktadır. Bu direnç genetik olarak taşınmaktadır. Sizin yaşantınızla orantılı olarak bu genler harekete geçebilir veya orada durabilir. İnsülin direnci nedeniyle göbekler büyür, beller kalınlaşır ve enseler kalınlaşır. Göbekli olmanın en büyük nedeni karbonhidratlı besinleri fazla tüketmektir. Hareketsiz yaşamda göbekli bir kişi olmanıza neden olur. Böyle durumlarda sizin genetiğinizde yazılı olan kodları harekete geçirir. Göbeği hızla eritebilen bir yol yoktur. Göbeğiniz oluştuysa hem hareketi arttırmalı hemde sağlıklı beslenme uygulayarak zamanla bu göbekten kurtulma şansınız var. Uzmanların önerdiği ilaçlar dışında dışarıdan alınan ilaçların vücuda zararı vardır. Dışarıdan ilaç alımında göbeğiniz erimez. Mutlaka doğal yollar ile zayıflayın.

Karaciğer Yağlanması
Bel ölçümü

Bel Çevresi Uzunluğu Kaç Cm Olmalı?

Vücudunuzun farklı bölgelerinde oluşan yağlanmaların anlamları vardır. Öncelik olarak mezura ile göbek çevrenizi ölçme ile başlayın. Kadın olanlar 88 cm, erkekler 98 cm‘den yukarıda bir bel çevresi uzunluğu var ise sizde iç yağ artmaya başlamıştır. Bu iç yağlanmaya karşı önleminizi almaz iseniz diyabet hastası olma ihtimaliniz yükselmektedir. Bel ve kalçanızı ölçtüğünüzde ikisinin birbirine oranı kadınlarda 0,8 erkeklerde 1 oranını geçmemesi gerekiyor. Göbek boyları artmaya başlayan kişilerin yapması gerekenleri belirtelim.

Göbek Eritmenin Yolları
Mercimek Çorbası

Göbek Eritmenin Kolay Yolları

Göbek eritme sağlığınızı yeniden kazanmanızı veya daha sağlıklı olmanızı sağlar. Şeker tüketimini hayatınızdan olabildiğince çıkarmanız gerekiyor. Tatlılardan uzak durmalısınız. İlk 1 ay hiç şeker kullanmayın ve sizde yaşatmış olduğu etkiyi görün. Bu size şekerin nasıl bir zehir olduğunu kanıtlayacaktır. Şekerli içeceklere de veda edin. Hazır meyve suyu da dahil paketlere girmiş içecekleri içmeyin. İçinde un olan gıdaları 1 ay boyunca tüketmeyin. Daha sonra az da olsa tüketmenizde sıkıntı olmayacaktır. Ekmek, makarna ve pirinç pilavından 1 ay boyunca uzak durmalısınız. Bu bir ay boyunca istediğiniz kadar proteinli gıda tüketebilirsiniz.

1 aydan sonrada proteinli gıda ağırlıklı beslenmeniz sizin için en faydalı beslenme türüdür. Sebzeyi de olabildiğince fazla tüketin. Posalı ve tok tutucu sebzelere ağırlık vermek önemlidir. Salatalık, domates, biber, patlıcan, kabak, havuç, fasulye gibi sebzeler başta olmak üzere beslenme ağırlığınız sebzeden yana olsun. Bakliyat türü yemeklere ağırlık verin. Mercimek, nohut, fasulye ve börülce tüketmeye özen gösterin. Bol bol egzersiz yapın, yürüyüş yapın. Bu tavsiyelerle sağlıklı bir şekilde zayıflayacaksınız ve göbeğinizden kurtulacaksınız.

Göbek Eritmenin Kolay Yolları.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir