HaberSağlıkYaşam

Gıda Takviyesi

Gıda Takviyesi yazımızda gıda desteği almanın günümüzde zorunluluk haline geldiğini, vücudumuzda eksikliğini hissettiğimiz 5 maddeyi ve bunları nasıl alacağımızı yazdık.

Gıda Takviyesi Almak

Yeni yaşam bazı besinleri vücudumuzun yeterince alamamasına neden olmaktadır. Bunun için besin takviyeleri yapmamız gerekebiliyor. Vücudun formda, zinde ve sağlıklı kalması için bazı besinler ekstra takviye yapılması gerekir. Kolajen katkısı alırken hangi tür kolajen aldığınıza da dikkat etmelisiniz. 3 çeşit kolajen bulunmaktadır. Günde belirli bir miktar kolajen alındığında vücuttaki eklem ağrıları geçecektir. 5-10 gram kadar kolajen alımının vücuda çok faydası bulunmaktadır. Gıda desteklerini alırken büyük bir hassasiyet gösterilmelidir. Gıda desteklerinin içeriğinin nasıl olduğu ve ne işe yaradığı araştırılarak alınmalıdır. Eczaneden aldığınız ilaçlar Bakanlık tarafından destekleniyor, fakat herhangi bir yerden aldığınız gıda desteklerinde böyle bir denetleme yoktur.

Yaşam Kalitenizi Yükseltin

Yeni Yaşamın Neden Olduğu Eksik Maddeler

İnsanlar yeni yaşam nedeniyle 5 temel maddeye ulaşmakta zorluk çekmektedir.

  • Bu maddelerin ilk sırasında D vitamini bulunmaktadır. Toplumun %80’inde D vitamini eksikliği görülmektedir. İnsanlar sürekli kapalı alanlarda durduğu için yeteri kadar güneşten D vitaminini alamıyorlar.
  • 2. sırada probiyotik besin eksikliği gelmektedir. Endüstriyel besinler probiyotiklerin gıdaların içinde barınmasına müsaade etmemektedir. Gıdaların raf ömürlerinin uzun olması için hazır gıdalarda probiyotik bulunmamaktadır.
  • 3.sırada Omega 3 gelmektedir. Gıdaların genelinde omega 3 bulunmamaktadır. Omega 3 üretecek hayvanlar doğada dolaşmadığı için omega 3 üretemiyorlar. Özellikle hamile bayanlar mutlaka omega 3 takviyesi almalıdır.
  • 4.sırada Kolajen eksikliği gelmektedir. Tencere yemekleri özellikle kemikli yemeklerde bolca kolajen bulunmaktadır.
  • 5.sırada B12 vitamini eksikliği gelmektedir.

Gıda Enflasyonu

Eksik Olan Maddeleri Gidermek

Bu 5 maddenin eksikliğini giderdiğinizde sağlığınıza kavuşacaksınız. Sebze ve meyvelerin, etlerin sağlıklı olanlarını aldığınızda ve tükettiğinizde sağlıklı yaşamaya başlayacaksınız. Anne mutfağı, manav, kasap ve mahalle pazarlarından alışveriş yaparak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Eskilerin usulleri en sağlıklı yaşama biçimidir.

Gıda Takviyesi-Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir