Getcontact Uygulamasının Telefon Numaralarına Ulaşması

Getcontact Uygulamasının Telefon Numaralarına Ulaşması yazımızda akıllı telefonlara yüklenen veri çevrenizin ve arkadaşlarınızın telefona sizi nasıl kayıt ettiğini gösteren uygulamanın sahiplerinin sizin diğer bilgilerinize de ulaşma hakkı olduğunu yazdık.

Getcontact ile Kişisel Bilgiler Ortaya Çıkıyor

Başkalarının telefon rehberinde nasıl kayıtlı olduğunuzu gösteren uygulama Getcontact, son zamanlarda oldukça popüler oldu. İnsanlar kendilerinin nasıl kayıt edildiğini merak ederek çokça kullanmaya başlamıştır. İnsanlar telefon rehberine kişileri kayıt ederken garip garip isimlerle ve lakaplarla kayıt etmektedir. Tüm bu kişisel bilgiler bu program aracılığıyla gün yüzüne çıkmış oldu.

Getcontact Uygulaması Rehber Transferi
Rehber Transferi

Uygulamaya İzin verme İle Doğan Tehlike

Programa girmiş insanlar arasında telefon rehberleri transfer edilmektedir. Bu uygulamanın sahibi olan kurum sizin tüm bilgilerinize sahip oluyor. Sizi ve rehberinizdeki telefon numaralarının bilgilerini artık uygulamanın sahipleri de bilmektedir. Programı yapan şirket, tüm işlemleri siz uygulamayı yüklerken belirtmektedir. Kişiler bu uyarıları kabul ederek uygulamayı telefonlarına yüklemektedir. İzin ver veya izin verme seçeneği çıktığı zaman, kişi mecbur izin vermek zorunda kalıyor, aksi halde telefonuna uygulamayı yükleyemeyecektir. Uygulamaya izin verildiği zaman uygulama sahibinin yükümlülükleri de rahatlatılmış olacaktır. Uygulama sahibine her hangi bir şikayette bulunulması durumunda pek bir etkisi olmayacaktır. Çünkü siz bilgilerinizin kullanımı için izin vermiştiniz.

Getcontact uygulamasının erişmiş olduğu bilgiler sadece telefon numaralarıyla sınırlı kalmayabilir. Çekmiş olduğunuz fotoğraflar, sosyal medyada paylaşılanlar, kişinin özel bilgileri rahatlıkla karşı tarafın eline geçmiş olabilir. Banka bilgileriniz telefonunuzdayken de uygulamalar sayesinde kötü niyetli kişilerin eline geçebilir. Her türlü bilginiz bu tür platformlarda paylaşılabilmektedir. Kendi rızanız olduğu içinde yapabileceğiniz çok bir şey yoktur. Kullanıcıların çoğu bu tehlikenin farkında olmasına rağmen, merak ettikleri için bu tür uygulamaları telefonuna yüklemektedir.

Yorum yapın