You are currently viewing General Mobile GM 6 Lifecell İncelemesi
General Mobile

General Mobile GM 6 Lifecell İncelemesi

 • Post author:
 • Post category:Bilim ve Teknoloji
 • Reading time:3 mins read
 • Post comments:0 Yorum
 • Post last modified:1 Şubat 2020

General Mobile GM 6 Lifecell İncelemesi yazımızda Turkcell ve General Mobile ortak anlaşmaları ile hayata geçen telefonun özelliklerini, satış fiyatını ve kutu içeriğini yazdık.

General Mobile GM 6 Lifecell

Turkcell ile General Mobile şirketleri bir anlaşma yaparak GM 6 modeline Turkcell katkısı ile Lifecell özelliği ekledi. Telefonun şık ve basit bir görünümü bulunmaktadır. Lifecell modelinde, GM 6 Lifecell telefonunda arama tuşuna bastığınızda direkt BiP üzerinden arama yapar ve konuşma dakikaları buradan harcanır. Yapmanız gereken telefonunuzu, Lifecell modunda kullanmaktır. Lifecell tamamen interneti baz almaktadır. Haberleşmenizi internet üzerinde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Telefonu açtığınızda Android yazılımına ek olarak Turkcell klasörü ana ekranda bulunacaktır. Bu klasörde Bip, Hesabım, Fizzy ve Tv+ uygulamaları bulunmaktadır. Telefonun arka kısmında General Mobile’ın logosunun altında Turkcell logosu da bulunmaktadır.

General Mobile GM 6 Lifecell

Teknik Özellikleri

Telefonun 64 bit Quad Core 1.5 GHz işlemci bulunmaktadır. Yüksek performanslı işlemciyle uygulamaları ve oyunları hızlı ve akıcı bir şekilde kullanabilirsiniz. 2 GB RAM belleği bulunmaktadır. 13 Mega Piksellik AutoFocus arka kamerası fotoğrafların kaliteli çekilmesini sağlayacaktır. 8 MP’lik ön kamerası bulunmaktadır. Ön kamerasında flash olması karanlık ortamlarda da rahatlıkla öz çekim yapabilmenizi sağlamaktadır. Ekran tuşlarına kolay ulaşılabilir, ekranın altına konumlandırılan parmak izi okuyucusu size güvenlik ve yeni özellikler sunmaktadır. 3000 mAh’lık çıkarılabilir batarya normal bir kullanım gücü sağlamaktadır.

5 inç IPS HD ekran ve kenarları oval şeklindedir. Gorilla Glass ekran teknolojisi burada da bulunmaktadır. Ekran çözünürlüğü 1280 x 720 Piksel’dir. Video çözünürlüğü 1080 x 1920 Piksel’dir. Altın sarısı ve uzay grisi renkleri ile kullanıcıya sunulmaktadır. Android 7.0 Nougat işletim sistemi yüklü olarak gönderilecektir. Telefon boyutu 144 mm x 71.3 mm x 8.6 mm ve 150 gram ağırlığındadır. 16 GB’lık dahili hafızası vardır. 128 GB’ye kadar arttırılabilir hafıza desteği sunmaktadır. Hafıza kapasitesi orta derecedir çok fazla bir şey yükleyemezsiniz. Dolby Audio ses çıkış ve özelliği bulunmaktadır. 4.5G teknolojisine uyumludur.

General Mobile GM 6 Lifecell

Fiyat

Turkcell’in sitesinden alabilirsiniz. 36 ay taksit, Turkcell garantisi, ücretsiz kargo ve ilk 2 ay cihaz taksiti ödemeden telefona sahip olabilirsiniz. Taksitle uğraşmak istemeyenler;

Fiyat: 1.099 TL’dir. Taksitli fiyatı : 39,97 TL x 36 ay ödeyerek alabilirsiniz.

Kutu İçeriği:

 • Telefon
 • Şarj Aleti
 • Kulaklık
 • Güç Adaptörü
 • Kullanım Kılavuzu
 • Data Kablosu Micro USB gönderilmektedir.

Resmi web site: www.generalmobile.com/tr

Bir yanıt yazın