Anasayfa » Yaşam » Genellikle Büyüleyici Olan Ama Gerçekte Berbat Olan 24 İş

Genellikle Büyüleyici Olan Ama Gerçekte Berbat Olan 24 İş

Genellikle Büyüleyici Olan Pilotluk

Genellikle Büyüleyici Olan Ama Gerçekte Berbat Olan 24 İş

Genellikle Büyüleyici Olan Pilotluk

Amerikalı Meslek Sahipleri Anlatıyor: Genellikle Büyüleyici Olan Ama Gerçekte Berbat Olan 24 İş

1. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Günümüz yayıncılığında herhangi bir şey. Cesur genç yeni başlayanların üniversiteden mezun olduğu, istedikleri dergi veya gazetede iş bulduğu, saygı duyulduğu ve geçimini sağlayabildiği kaç televizyon programı ve film izlemeliyim? Gerçekte, maaş berbat ve sürekli işten çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıyasınız.

“Genellikle, çok az ilerleme umuduyla birden fazla işle görevlendirildiğiniz oldukça kurumsal bir ortamdır. Masthead’lerde yüksek olan isimler genellikle zengin insanların isimleridir ve bunun nedeni, zengin olmaları ve sektörde kalmayı göze alabilecek olmalarıdır.”

“Benim için bir kariyer olarak onu öldüren şey düşük ücret ya da yüksek stres değildi; bu, yalın bütçelerin artık her şeyi yaptığınız anlamına geldiği gerçeğidir. Artık fotoğrafçı, editör, alt editör ve web yöneticisi yok. Bu, şimdi hepiniz. Ve sonra gazetecilerin yarısını kestiler. Sonuçta o kadar hızlı çalışıyorsunuz ki üzerinde çalışacak iyi bir hikayeniz olsa bile, bunu yapmak için gerçekten zamanınız ve kaynağınız yok.”

2. “Bir film üzerinde çalışmak. Ekip iseniz, berbat. Görüntüde çok yavaş ilerleme, çok fazla bekleme vb. için uzun, uzun saatler. Herkesten önce varır ve ayrılırsınız. herkesten sonra. Bu bir bağımsız yapımsa, ayrıca her haftanın sonunda maaşınız için dilenmeniz/ödemeniz gerekebilir. Oh, ve film bittiğinde, artık işsizsiniz.”

“Bir arkadaşım özel efekt makyaj sanatçısı olarak çalışıyor ve şu anda bir çölün ortasında sette. Altı aydır kocasını görmüyor. Yerel olarak çalıştığında saatleri çılgınca. Bazen 4’te kalkıyor. ertesi günün erken saatlerinde geri dönüyor, sadece belki üç saat uyumak için ve sonra sete geri dönüyor. Ve her zaman tehlikeli olabilecek bu ıssız yerlere gitmesi gerekiyor. Ayrıca, çekim bittiğinde, o işsiz ve güvenebileceği bir aylık maaşı yok. Neyse ki, bu boş zamanlarda işlerle ilgilenebilecek sağlam bir işi olan bir kocası var, ama bu çok stresli görünüyor. Sanırım onun hayali olması iyi bir şey ama kimse seni gerçekten bu tür bir yaşam tarzına hazırlayamaz.”

3. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Video oyunu geliştirme. Gerçekte çok fazla saçmalık olduğu halde, insanlar her şeyin yaratıcılık ve havalı ve eğlenceli bir şeyler yapmakla ilgili olduğunu düşünüyor. Onlara bok gibi davranın, tuvalet kağıdı gibi kullanın.”

“AAA oyun geliştirme, umudun, mutluluğun ve yaratıcılığın öldüğü yerdir. Her iki uçta da yanarsınız, şimdiye kadar yaşadığınız tüm neşeden mahrum kalırsınız. Ve yönetim umursamıyor çünkü kapılarını açıyorlar ve işte orada. Binlerce çocuk SADECE röportaj için bir arbedede dövüşmeye istekli mi.O halde yönetim sizi neden önemsesin ki?

Kaynak: Bir AAA GameDev şirketi için çalıştı. Bir daha asla o hayata dönmeyeceğim.”

4. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Arkeolog, özellikle saha arkeolojisi. Zamanın %99’unda kesinlikle hiçbir şey bulamazsınız. Genellikle fiziksel olarak zorlu (bazen yorucu) ve ödeme boktan. Hiçbir faydası yok, sürekli seyahat etmeniz gerekiyor, çok az istikrar var, devam edebilirdim. Bütün bu saçmalıklara rağmen hala arkeolog olmayı seviyorum ve yaşamak için başka bir şey yapmak istemiyorum ama bu işi evrensel olarak herkese iyi niyetle tavsiye edemem.”

“Evet, Güneybatı ABD’de birkaç yıl kürek serseriydim. Çoğunlukla ilginç sitelerde çalıştığım ve epeyce bulduğumuz için şanslıydım ve açık havada harika manzaralarda zaman geçirdim. Ama sadece dayanabildim. Boktan otel odalarında yaşamaktan ve kalıcı bir daire almaya yetecek kadar para kazanamamaktan dolayı çok uzun süredir. İş dışında bir evcil hayvanım, arkadaşım veya SO’m olamazdı. Alkol kötüye kullanımı yaygındı ve kutlandı. Bir iş arkadaşı hesabı yaptı ve anladı. Her gün harcanan enerjiyi yenilemeye yetecek kadar yiyecek alamadık.

Ancak bu alanla ilgilenen kimsenin cesaretini kırmak istemiyorum çünkü bu çok önemli bir iş ve çok az değer veriliyor. Uzun vadeli geçici bir yaşam tarzı ve düşük ücret konusunda sorun yaşıyorsanız, muhtemelen iyi iş çıkaracaksınız.”

5. “Şef/aşçı. Bok maaşı. Zehirli çalışma ortamı. Boktan sıcak çalışma koşulları. Megaloman/yetersiz yönetim ve işletme sahipleri. Uzun boktan saatler. Her hafta sonu ve her tatilde çalışmak. Düzenli olarak göreceğiniz tek kişi iş arkadaşlarınız. Ve birçoğu. insanlar baş etmek için alkolizme veya uyuşturucu bağımlılığına girerler. Çoğu insan buna tutkulu oldukları için girer ve çoğu patron bundan faydalanır.

“10 yılımı bu alanda geçirdim. Edindiğim bilgilerden başka bir şey almadan çekip gittim ve sonra 30 yaşında en altta iş gücüne yeniden girmek zorunda kaldım. Beş yıl oldu, daha çok para kazanmaya ve daha az çalışmaya başladım. Bir yıl içinde saatler. Keşke daha önce ayrılsaydım.”

“Buna tüm kalbimle katılıyorum. Yıllardır mutfaktaydım çünkü yemek yemeyi ve her zaman yeni şeyler pişirmeyi öğrendim. Sonra çok hızlı bir şekilde tükenmişlik oldu. Fazla çalışmak ve düşük maaş almak. Akıl sağlığımı almaya başladı ve kesinlikle bolluğa yol açtı. Bir sürü içki ve bok.”

6. “İnşaat. Medyada her zaman uzun boylu, esmer ve yakışıklı, otuzlu yaşlarda, dövmelerle kaplı, düşünceli bir adam ve sağlam görünecek kadar yağlı ama yağlı olmayan bir adam olarak gösterilir. Damarlı önkolları ve şişkin kasları.

“Gerçekte, dizleri kötü, orta yaş krizi ve bira göbeği olan 56 yaşında bir boşanmış, bir Çarşamba sabahı Coors Light akşamdan kalma bir durumda. Uyluğu konuşmanın ortasında çünkü siktir et. Saat sabahın 8’i ve şimdiden sıcak dışarıda ve kurumuş vücudunu 14 yaşındaki kamyonetine geri sürükleyip uyanık kalmak için savaşmadan önce bu boktan altı saat daha var. 2,5 saatlik eve dönüş yolculuğu.”

7. “Profesyonel olarak bale dansı yapmak için tüm hayatınız boyunca eğitim almalısınız. Bir kez yaptığınızda, o kadar az maaş alacaksınız ki, daha az kazandığınız için yarım düzine dansçıyla aynı konaklamayı paylaşacaksınız. Sıradan bir lokantada garsonluk yapmaktansa. Ve o zaman bile, 30 yaşından sonra hala profesyonel bir dansçı olma ihtimalin neredeyse sıfır. Eğer sahada kalmak istiyorsan, temelde öğretmenliğe geçmelisin ki bu da çok düşük bir ödeme eğiliminde. İkinci bir iş bulmanız gerekecek.

“Diyet, stres ve art arda yüzlerce hafta boyunca her hafta çalışma saatleri ve saatleri arasında – tam ağırlığınızı tek hiper-uzatılmış eklemler üzerinde taşımak gibi yetkin bir doktorun kaçınmanızı önereceği şeyleri yapmak için harcanan alıştırmalar – bu süreçte vücudunuzu mahvediyorsunuz, yani 20’li yaşlarınızdan çıkmadan önce bir kariyeri bitiren şey şudur: Kelimenin tam anlamıyla artık yapamazsınız.

“Kaynak: Eski bir profesyonel balerinle evlendi.”

8. “Antarktika’da hem yüksek lisans öğrencisi hem de şimdi tam zamanlı akademisyen/araştırmacı olarak dokuz sezon çalıştım. Anlattığım herkes hemen heyecanlanıyor ve ‘Bu çok harika olmalı! Yapmayı çok isterdim. o!’ Ancak bu tür işler için, yenilik ve ‘cool’ faktör birkaç gün sonra yıpranır ve kalan iki ila üç aylık çalışma kesinlikle acımasızdır. Sürekli soğuk, aç, kirli ve bitkinsiniz. Ve sıyrıklar iyileşmiyor, parmaklarınız her gün çatlıyor ve kanıyor, sürekli donma oluyor ve ne kadar çorap ve ayak ısıtıcısı giyerseniz giyin ayak parmaklarınız asla ısınmaz, bilimin hizmetinde organize bir sefalettir.

“Yaptığım işi, uzaktan saha çalışmasını ve onunla birlikte gelen bilimi kesinlikle seviyorum. Ama altı aya kadar Antarktika buz tabakasının üzerindeki gerçek bir çadırda yaşamak, duş almamak, her zaman yapışkan bir güneş kremiyle kaplı olmak. Ve her zaman soğuk ve bitkin olmak GERÇEKTEN, GERÇEKTEN zor ve hiç de çekici değil. Ben duygusal bir adamım ve konuşlanmalarımdan binlerce muhteşem manzara ve manzara fotoğrafı çektim, ancak insanlarla konuşurken işi asla aşırı romantikleştirmem (özellikle aday mezun öğrenciler).”

9. “Öğretmen. Fantezi: Her seferinde bir öğrenciyle dünyayı değiştireceğim. Gerçek: Düşük maaşlı hayvanat bahçesi.”

“Beş yıl ortaokul ve lise öğretmenliği yaptım ve artık öğretmen filmleri izleyemiyorum. Bu mesleği şafaktan alacakaranlığa, nankörlük, düşük maaşlı kuşatma için tasvir eden biri olmadı.

“Elbette, herkes çocukların sert olabileceği ve maaşların düşük olduğu konusunda hemfikirdir, ancak kimse umutsuzca aptal yöneticiden, düşmanca veya ihmalkar ebeveynlerden veya tedarik etmek için sınırsız miktarda kendi paranızı nasıl harcamanızın bekleneceğinden bahsetmiyor. Kendi sınıfınız Üniversitedeki eğitim sınıflarınız disiplini imkansız kılan güç dinamiklerinden bahsetmiyor, öğrencilerinizin okula getirecekleri psikolojik sorunların ders kitabıyla nasıl başa çıkacağınızı söylemiyorlar ve size anlatmıyorlar. Değişken yerel ve ulusal siyasetin kariyerinizi sürekli olarak nasıl tehdit edeceğine dair söyleyecek boklarınız var.

“Ve en iyi yanı, eğer kendi öğrencilerinizden biri tarafından öldürülmeyecek kadar şanslıysanız, ödülünüz, öğrettiğiniz çocukların neslinde yanlış olduğu düşünülen herhangi bir şey için toplum tarafından suçlanmak olacaktır.”

10. “Veterinerlik. Fantezi: Yavru ve kedi yavrularıyla çalışıyorum. Gerçek: 3 aylık bir yavru kedi benim bakımımda öldü. Çok fazla kan ve ihmal gördüm. Eve hayvanları gönderdim. Ailenin tedaviye parası yetmediği için istilacı kanserlerle uğraştım. Bu dünyadan ayrılmadan önce hayvanların bildiği tek rahatlık barınak bendim. Bu özel ve yorucu bir acı ve gerçekten yeterince konuşulmuyor.”

“Kabul. Veterinerlik için en kötü iki nokta:

1) Duygusal şantaj. ‘Hayvanları sevseydin, Fluffy’yi çok merkezli kanseri ve kalp yetmezliği için 5 dolara tedavi ederdin.’

2) Ölümün geldiğini kabul etmeyen insanların sayısı ve hayvanlarını uyutmak, onların acı çekmesine izin vermektense onlar için en iyi şey.”

11. “Herkes canlı spor TV’de çalışmamın harika olduğunu düşünürdü. Birlikte çalıştığım insanların %70’i aşırı şişirilmiş egoları olan sefil hıyarlardı ve bir de sporcular vardı…”

12. “Müze işleri. Fantezi, havalı insanlarla, iyi maaşlarla gerçekten harika bir yerde çalışıyor olmanızdır. Gerçek şu ki, gençleri iyi para alan bir sürü yaşlı pisliğin olduğu gerçekten harika bir yerde çalışıyorsunuz. Nesil bok gibi maaş alıyor ve eski nesil emekli olana/ölene kadar sıfır kariyer ilerleme seçeneğine sahip. Dahili personeli ve bağışçı politikalarını ekleyin ve küskünlükle dolu bir yeriniz var.”

“Geçenlerde bir müze müdürünün asistanı olan bir iş ilanı gördüm. İş, sergiler açmak, ara sıra temizlik yapmak, evrak işlerini dosyalamak vb. içeriyordu. Sanat tarihi veya benzer bir anadaldan lisans derecesi gerektiriyordu ve 20 dolardan az maaş alıyordu. Bir saate dolar. Afedersiniz s*ktir git beni?”

13. “Müzisyen. Akşam 5’te bir kulüpte görün, boşaltın, kurun, mikrofonu kontrol edin, gösterinin başlaması için saatlerce bekleyin, boktan bar yiyecekleri veya yerel fast food alın ve yarısı boş bir odada oynayın. Sonra, yıkın, araçlara yükleyin, umarım masrafları karşılayacak kadar para kazanın, kulüpten saat 3’te ter içinde ve fiziksel olarak bitkin bir şekilde ayrılın ve başka bir yere veya boktan otele sürün. Köpürtün, durulayın ve tekrarlayın. %99 için bir öğütme oradaki müzisyenlerden.”

“İnsanlar pop yıldızlarını, müzik videolarını ve ödül şovlarını gördükleri için hepsinin göz alıcı olduğunu düşünüyor. Gerçek şu ki, kan, ter, gözyaşı, stres, uykusuzluk, bir sürü uygunsuz davranış, uyuşturucu ve alkol. O zaman belki bir kez ya da yılda iki kez, ödül törenine ücretsiz yemek ve bazı ünlülere merhaba deme şansı ile gitmenin ayrıcalığını yaşarsınız. Asla mesainizin dışında olmazsınız ve maaşınız da oldukça korkunçtur. %1’de yeniden.”

14. “Yunus eğitmeni/bir akvaryumda deniz biyoloğu. Kendim hiç yapmadım ama bir tanesinde çalışırdım ve onlarla arkadaştım. Evet, yunuslarla yüzmek, su samurları ve penguenlerle oynamak eğlenceli günlerinin %5’i. Bir sürü balık kesmek, tıbbi muayeneler ve diğer boklar. Dürüst olmak gerekirse, çoğunun bunun berbat olduğunu düşündüğünü sanmıyorum, ama gerçeklikten çok daha romantik.”

“Bir akvaryumcu olarak işimin bir parçası stajyerlerle çalışmayı içeriyor. Aktif olarak sahaya girmelerini engelliyorum. Düşük ücret ve az sayıda açık iş sizin geleceğiniz. Sadece yemek hazırlığı yapmakla kalmıyoruz (günde iki saatten fazla), ortak alanlarımızı temizlemekten de sorumluyuz (bir saat). İşin püf noktası, işin bir BS veya BA gerektirmesi. Okullar onlara yararlı hiçbir şey öğretmediği için hiçbir anlam ifade etmiyor ve işi yapmaları için onları eğitmemiz gerekiyor.”

15. “Doktor. Fantezi: Çok para kazanıyorum; herkes bana saygı duyuyor. Gerçek: Her gün insanların ölümünü izliyorum, 12 saatlik vardiyalarda yorucu çalışıyor ve felç edici depresyon ve çoklu bağımlılıklara sahibim.”

“Bir doktor olarak şunu yeterince vurgulayamam:

1) Çok fazla vardiya. Esas olarak daimi personel eksikliğini kapatmak için. Gece vardiyaları en kötüsüdür ve iyileşmesi birkaç gün sürer. Ailen ve sosyal hayatın boka sarıyor.

2) En zararsız şeyler için bile sürekli dava veya şikayet tehdidi. En kötüsü, personelin sorunu ele almadan şikayette bulunmasıdır.

3) Her gün hasta insanları görmek sizi etkiler. Onların öldüğünü görmek de öyle. Gençlerin öldüğünü görmek en kötüsü; yürek parçalayıcı. Daha da kötüsü, akrabalarına gideceklerini veya öldüklerini söylemek. Yüzüncü veya bininci kez yaptıktan sonra bile kolay değil.

4) Hastane yönetimi bürokrasisi, siyaseti ve bürokrasisi. Her hastane kendi ihtiyaçlarına göre politikalarını bozmuştur. Bir hastanenin yönetimi en iyi şekilde aşırı kendine güvenen, krizlerle dolu beceriksizlik olarak tanımlanır.”

16. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Ben bir etkinlik planlayıcısıyım ve onlara ‘Oh, bu çok eğlenceli!’ dediğimde neredeyse herkesin tepkisi oluyor. Bence insanlar etkinlik organizatörlerinin sadece buketleri seçip partilere katıldığını varsayıyorlar. Gerçekte, bu oldukça stresli bir iştir ve genellikle çok iyi ödeme yapmaz ve program düzensiz olabilir. Planlamacılar, insanların egolarıyla uğraşmaktan çok daha fazla zaman harcarlar. Her zaman ses/görüntü ekipmanı ve çöp kutuları gibi şeyleri düşünürler ve tamamen kontrolleri dışında olan şeyler hakkında endişelenirler – konuşmacının geldiği ülkede acayip bir kar fırtınası, ünlü bir panelist bir sunum ya da büyük bir elektrik kesintisi sırasında burnunu karıştırmaya karar vermek.”

“Tatmin edici ve kazançlı olabilir, ama aynı zamanda inanılmaz derecede stresli de. Hallmark Noel filmlerini onu romantikleştirdiği için suçluyorum. Diğer tüm filmlerin konusu, kariyerini tanımlayan bir kurumsal Noel partisi planlamak ya da başkalarıyla yeniden bir araya gelmek arasında seçim yapmak zorunda kalan sevimli bir etkinlik planlayıcısı içeriyor. Lise erkek arkadaşı. Elbette, bir yemek firmasıyla konuştuğunu veya çiçek siparişi verdiğini görebilirsiniz, ama bir şekilde, kızak gezintisi ve ağaç budama için hala zamanı var mı? Saçmalık.”

17. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Terapist olmak. Tanıştığım çok fazla insan sahaya televizyonda gördükleri gibi giriyor: varlıklı, beyaz yakalı, kendi ofisiniz var, hoş bir koltukta oturabileceğiniz sıcak, yavaş tempolu bir ortam. Rahat bir kanepeye oturun ve ‘Hadi duygularınız hakkında konuşalım’ gibi olun. Bu ancak özel muayenehaneye giderseniz, ki bunun size kendi küçük işletmenizi yönetmek gibi olduğunu söylemezler. Gerçek şu ki, lisansüstü okulu bitirirsiniz, ilk işinizi bir toplum akıl sağlığı tesisinde çalışırsınız çünkü tek onlar. Sizi sınırlı bir lisansla ve tecrübesiz olarak işe alacaklar – şanslıysanız yılda 40 bin dolardan az kazanıyorlar.

“Ardından, bir ofisin gömme dolabına koyulursunuz, burada ilk gün size 100 müşterilik bir dava yükü bırakırlar, ardından ilk müşteriniz, ‘Siktir git, sen benim yedinci farklı kişimsin’ diyen ilk müşteriniz gelir. Burada yaşadım. Kimse beni umursamıyor.’ Evet, insanlar bunun için 100 bin dolar borca ​​giriyor.

Ben de bir terapistim ve yaptığım işi seviyorum, ancak tüm boktan kısımları aşmak, sahada yerinizi bulmak yıllar alıyor. Söylemeye gerek yok, birçoğu vaftizden ateşle sağ çıkamıyor ve ya yanıyor, yoruluyor ya da alanı tamamen terk ediyor.”

18. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Gençken bir süre cankurtaranlık yaptım (bu şimdi 30 yıldan fazla bir süre önce). Zor bir iş. Göz alıcı görünüyor – tüm gün bronzlaşmak için para alıyorsunuz. Daha fazlası olamazdı eğitim gerektiriyor (ilk yardım ve kalp masajı sertifikalarıma ek olarak cankurtaranlık sertifikama da ihtiyacım vardı.) Zihinsel olarak zorlayıcıdır – ne zaman korursanız ‘açık’ olmanız gerekir. TV’de izleyin) ve gerçekten dikkatli olmanız gerekiyor. Kendi çocuklarını izleyemeyen veya izlemeyecek birçok ebeveyn de var, bu da sinir bozucu; çok fazla ebeveyn suyun ne kadar tehlikeli olabileceğini küçümsüyor.”

“Önceden cankurtaran olarak çalışırdım, hayatımdaki en sıkıcı iş. Yıl boyunca kapalı havuzda çalıştım, sadece insanları izledim. Sadece dört saat çalışsan bile sonsuz gibi geldi. Tek sen olsaydın gerçekten kötüydü. Tuvaleti kullanman gerekiyorsa orada çalışanın mahvolurdun. Bir kere oldu ve başka cankurtaran olmadığı için havuzu kapatmak zorunda kaldı. Yaklaşık beş yıl bekçi olarak çalıştı ve şükür ki kimseyi kurtarmak zorunda kalmamıştı. En çok uğraşmam gereken eylem havuzdaki kakaları temizlemek ya da tekrarlanan ihlaller için insanları kovmaktı. Başlangıçta 7.25$ ve sonunda 7.55$ ödedim. Bundan ücretsiz bir spor salonu üyeliği aldım, ama bir yanlış hareket, ve yapabilirsin orada kazanabileceğinden daha fazlası için dava açılabilirdi.”

19. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Pilot. Gökyüzünde gezinmenin eğlenceli olduğunu mu sanıyorsun? Dünyayı görebileceğini mi? Hayır. Yorgunsun, havaalanının yakınındaki aşırı kalabalık kulübelerde uyu, ilginç bir şey görmeye vaktin yok, aileni zar zor görüyorsun ve bu akıl almaz derecede sıkıcı. Ama bir şeyler ters giderse, milisaniyeler içinde tam tetikte olmanız gerekir. Ve neredeyse kesinlikle önemli ölçüde düşük maaş alıyorsunuz.”

20. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Avukat. Katıldığı tarihi, hayat değiştiren, emsal oluşturan davaların sayısı: 0. Birbirlerini mahvetmek isteyen öfkeli, kendi kendine yeten, tacizci müvekkillerin sayısı: 842. Kafamı karıştıran sayfa sayısı boş zaman ve sosyal hayat: 84.836.”

“Kabul. Bir aile hukuku avukatı olarak, en kötü boku görüyorsunuz. İnsanlar tencere ve tavalar için münakaşa ediyor, duygusal savaş alanında çocukları top yemi olarak kullanıyorlar ve faturayı ödettiğinizde size acı veren müşteriler. Çıktığıma sevindim. “

21. “Çoğu (tümü değil) çevre sektöründeki işler. Ücret genellikle oldukça düşüktür ve çöplükler ve kirlenmiş siteler gibi çok çirkin yerlerde çalışmaya meyillisiniz. Gerçekten ihtiyacınız olan işlerin yarısını tamamlamanız beklenir. mümkün olduğunca az kaynak. Ve diğer şirketlere danışmanlık yapıyorsanız, kimse sizinle ‘çevreyi kurtarmak’ için çalışmak istemez – genellikle bazı düzenlemeleri zar zor karşılamaya çalışırlar.”

Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Ben bir mühendisim ama sonunda çevre bilimcilerle bazı şeyler üzerinde çalışmaya başladım ve bu adamlar hep nasıl maaş aldığımızla ilgili şakalar yapıyorlar, çünkü biz hükümet için çalışıyoruz. bok gibi. Bunun insanların söylediği bir şey olduğunu düşündüm. Ama maaşlarımız halka açık rekorlar, bu yüzden çevreden insanlarla bu konuşmaları dördüncü veya beşinci kez yaptıktan sonra onlarınkine baktım. Ben bu yerin en yüksek maaşlı mühendisi değilim. En kötü yanı, bu insanların yeni işe alınmamalarıydı. Benim kadar uzun süredir çalışıyorlardı. Yeni mezun olduklarında ne kadar düşük maaş aldıklarını hayal bile edemiyorum.”

22. Genellikle Büyüleyici Olan İşler: “Ben bir dövme sanatçısıyım. Sürekli çalışıyorsun; ya bir sonraki müşteri için dövme yapıyorsun ya da tasarım yapıyorsun. Bu, genellikle sabahın erken saatlerine kadar kalmayı, sürekli çizim yapmayı içerir. Genellikle 12 yaşından sonra ‘çıkarırım’. -16 saat gün. Hafta sonları çalışıyorsunuz ve genellikle Pazartesi günleri tatiliniz var, bu da sosyal hayatınız çok sekteye uğradığı anlamına geliyor. Ayrıca girilmesi çok zor bir sektör. Yıllarca çıraklık öğrenimi yaparken bedavaya çalışacaksınız. Boş zamanınız olmadan yemek, kira vs. için bir plan yapmak biraz değişiyor gibi ama bir çırak olarak ne kadar kötü muamele görebileceğinize dair sayısız hikaye bulmak zor değil. Yolunuzu kazanmak ve ‘zayıfları’ ayıklamak için bir geçiş hakkı olarak kabul edildi.

“Beliniz sürekli ağrı içinde olacak. Genellikle bağımsız bir yüklenici olarak çalışacaksınız ve iş güvenceniz veya sağlık sigortanız olmayacak. Ne istediklerini genellikle çok net bir şekilde gören müşteriler için sonsuza kadar özel sanat eserleri yapmanız beklenecek. Ama bunu size iletmekte zorlanıyorsunuz. Bitmiş özelleştirilmiş bir parça için harcanan saatler için, mağaza ve ekipman kesintilerinden sonra, saatlik ücretlere göre insanların düşündüğü kadar kazanmıyorsunuz.

“Ve şimdi işin çileden çıkaran bir parçası da sosyal medya alaka düzeyi. Bugünlerde çoğu müşteri çevrimiçi ortamda güvende. Sürekli olarak sosyal medya makinesine yeni içerik beslemeniz gerekiyor, bu da boş zamanlarınızda yayınlayacak bir şeyler olması için daha fazla iş yapmak anlamına geliyor. “

23. “Genellikle Büyüleyici Olan İşler: Mimar. Büyük, gösterişli, ikonik binalar tasarlayacağınızı düşünüyorsunuz. Ama depolar, Walmart’lar, alışveriş merkezleri ve boktan apartmanların hepsinin mimarlara ihtiyacı var ve muhtemelen sonunda bunu yapacaksınız.”

24. Ve son olarak, “Kütüphaneci. Birine kariyerinizin ne olduğunu söylüyorsunuz ve anında ‘Bütün gün okuyabileceğim bir işi çok isterim’ diyorlar. Ya da lise kütüphanecilerinin ne kadar cankurtaran olduğunu söylüyorlar çünkü öğle yemeği için orada kalarak zorbalığa uğramamalarını sağladılar. Narcan’ı yönetmek, sizin bebek bakıcısı olduğunuzu düşünen ebeveynleri bulmak ve personel/programlama/koleksiyonlar için daha fazla fon talep etmek.

“Bu arada, ‘ahlaksız’ gördükleri herhangi bir kitabı yasaklayarak, saklayarak veya kaybederek topluma iyilik yaptıklarını düşünen insanları savuşturuyorsunuz. Hepsi 40 bin dolar ya da daha az olan güzel bir başlangıç ​​maaşı için. Yüksek lisans derecesi ile.”

Genellikle Büyüleyici Olan Ama Gerçekte Berbat Olan 24 İş-Kaynak: buzzfeed.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir