İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » FTX İflası Sonlandırmayı ve Kripto Alacaklılarına Milyarlarca Dolar Ödemeyi Planlıyor

FTX İflası Sonlandırmayı ve Kripto Alacaklılarına Milyarlarca Dolar Ödemeyi Planlıyor

Kripto Kralı Sam Bankman-Fried

FTX İflası Sonlandırmayı ve Kripto Alacaklılarına Milyarlarca Dolar Ödemeyi Planlıyor

FTX İflası Sonlandırmayı ve Kripto Alacaklılarına Milyarlarca Dolar Ödemeyi Planlıyor

FTX Trading Ltd., milyarlarca doların müşterilere ve alacaklılara iade edilmesine yönelik son teklifini açıkladı ve dolandırıcılığın lekelediği kripto firmasının iflas davasının en iyi şekilde nasıl sonlandırılacağına dair potansiyel çekişmelerin son turunu başlattı.

Yeniden yapılanma planı, FTX’in feshedilmiş kripto para borsasını yeniden başlatıp başlatmayacağı, şirketin bazı dijital tokenlerin değerini nasıl tahmin edeceği ve alacaklıların ne kadar geri almayı bekleyebileceği gibi en önemli sorulardan bazılarını yanıtsız bıraktı.

Gelecek yıl plan, nihai onay için ABD İflas Hakimi John Dorsey’e gitmeden önce, büyük olasılıkla önemli ayrıntılar eklenerek oylanmak üzere alacaklılara gönderilecek. Bölüm 11 davasında yer alan başlıca alacaklılar ve müşteri grupları planın genel hatları üzerinde anlaşmaya vardı.

Ödeme planı, firmanın kripto para birimlerinin çoğunun tasfiye edilmesinin ardından milyarlarca doların nakit olarak dağıtılmasını gerektiriyor.

Geçen ay, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, FTX borsasının çökmesine yol açan büyük bir dolandırıcılık düzenlemekten suçlu bulunmuştu.

Şirket, Bankman-Fried’ın imparatorluğunun kontrolünü yeniden yapılandırma profesyonellerine devretmeyi kabul etmesinden sonra geçen yıl iflas başvurusunda bulunmuştu. O zamandan bu yana danışmanlar varlıkların izini sürüyor ve aralarında ticaret platformuna nakit ve kripto koyan müşterilerin de bulunduğu çeşitli alacaklılara borçlu olunan karmaşık borç ağını çözmeye çalışıyor.

Dava, FTX Trading Ltd., 22-11068, Delaware Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’dir.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir