Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » FTX Hesap Boşaltıcı, Milyonlarca Çalıntı Kripto Parayı Takas Etti, En Büyük 35. Ether Sahibi Oldu

FTX Hesap Boşaltıcı, Milyonlarca Çalıntı Kripto Parayı Takas Etti, En Büyük 35. Ether Sahibi Oldu

Dijitalleşmenin Sevilmesi ve Siber Güvenlik Önemi

FTX Hesap Boşaltıcı, Milyonlarca Çalıntı Kripto Parayı Takas Etti, En Büyük 35. Ether Sahibi Oldu

Geçen hafta kripto borsası FTX‘in 600 milyon dolarlık istismarının arkasında kim varsa, Salı günü Avrupa sabah saatlerinde milyonlarca dolarlık çalıntı fonları hareket ettirmeye başladı.

Fonlar, Cuma günü geç saatlerde FTX’in kripto cüzdanlarından çekildi. Kısa bir süre sonra borsa, resmi Telegram kanalında güvenliğinin ihlal edildiğini söyleyerek kullanıcılara yeni yükseltmeler yüklememeleri ve tüm FTX uygulamalarını silmeleri talimatını verdi.

Salı günü hesap boşaltıcıya bağlanan birden fazla adres, tek bir adrese 21.555’ten fazla ether ( ETH ) veya 27 milyon dolardan fazla transfer etti. Blok zinciri verilerinin gösterdiğine göre tokenler daha sonra takas hizmeti CowSwap‘te stablecoin DAI’ye dönüştürüldü.

Birkaç işlem üzerinden adresler, 48 milyon doların üzerinde DAI biriktirdi ve hepsini 37.000 etere takas etti. Güvenlik firması PeckShield tarafından işaret edilen blockchain verileri, adresin şu anda 288.000’den fazla ethere sahip olduğunu ve kripto para biriminin en büyük 35. sahibi olduğunu gösteriyor.

Ayrı olarak, çalınan ve değeri 2 milyon doların biraz üzerinde olan 7.420 BNB jetonu, BNB Zinciri tabanlı borsa PancakeSwap kullanılarak 1.500 etere dönüştürüldü. İstismarcı daha sonra dönüştürülen eteri Ethereum ağına köprüledi.

FTX Hesap Boşaltıcı, Milyonlarca Çalıntı Kripto Parayı Takas Etti, En Büyük 35. Ether Sahibi Oldu-Kaynak: coindesk

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir