Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

FTX Cüzdanlarını Boşalttığı İddia Edilen Saldırgan Yüzünden, Ethereum Gün İçinde Yüzde 7’nin Üzerinde Değer Kaybetti

FTX Cüzdanlarını Boşalttığı İddia Edilen Saldırgan Yüzünden, Ethereum Gün İçinde Yüzde 7’nin Üzerinde Değer Kaybetti

FTX Cüzdanlarını Boşalttığı İddia Edilen Saldırgan Yüzünden, Ethereum Gün İçinde Yüzde 7’nin Üzerinde Değer Kaybetti

Hafta sonu boyunca, blockchain takipçisi PeckShieldAlert‘e göre istismarcı, ortaya çıkan jetonları Bitcoin ile değiştirmeden önce binlerce ETH‘yi bir sarılmış Bitcoin biçimi olan renBTC ile değiştirdi.

Etherscan’in verilerine göre, ‘FTX Accounts Drainer‘ın zincir üstü Ethereum varlıkları aynı dönemde %26 düşüşle 250.735’ten 185.735’e düştü.

Ortaya çıkan fiyat baskısı, CoinGecko’nun verilerine göre Ethereum’un son 24 saatte %7’den fazla düştüğünü gördü.

Pazar günü, Ethereum 1.200 $ bariyerini kırdı ve kripto para birimi için yeni bir haftalık düşük olan 1118.64 $ ‘a kadar düştü. Yazının yazıldığı sırada ETH, haftalık %8’in üzerinde kayıpla yaklaşık 1.117 dolardan işlem görüyor. 2022’nin başından bu yana ETH, değerinin yaklaşık %75’ini kaybetti.

ETH’nin fiyatındaki düşüşe rağmen, Cryptoslam’den alınan verilere göre, Ethereum tabanlı NFT pazarı yapıcı olmaya devam etti ve NFT satış hacmi son 24 saatte %16’nın üzerinde artarak 9,3 milyon dolara ulaştı.

DefiLlama’ya göre, Ethereum’daki tüm merkezi olmayan uygulamalarda (dapp’ler) kilitlenen toplam değer (TVL) %4’ün üzerinde düşüşle 23,8 milyar dolara geriledi ve bu, düşüş piyasası hareketi sırasında DeFi etkinliğinin azaldığını gösteriyor.

Coinglass’ın verilerine göre, son 24 saat içinde 40 milyon dolar değerinde Ethereum vadeli işlem tasfiye edildi. Toplam tasfiyelerin çoğunluğu (%85,98) uzun vadeli işlemlerdi.

Kripto Piyasası Milyarları Tutuyor

Kripto borsası FTX’in çöküşünden kaynaklanan serpinti, kripto para birimi kayıplarının arttığını ve piyasayı derin kırmızı bölgeye sürüklediğini gördü.

CoinGecko’nun verilerine göre, geçtiğimiz gün içinde tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri %4’ün üzerinde bir düşüşle 30 milyar doları aşan bir düşüşle 832 milyar dolara geriledi.

CoinGecko’ya göre, Bitcoin (BTC) bugün erken saatlerde 15.976 $ ile haftalık yeni bir düşük seviyeye düştü. Yazının yazıldığı sırada mütevazı bir toparlanma sergiledikten sonra Bitcoin, son 24 saatte %3,6 düşüşle yaklaşık 16.080 dolardan el değiştiriyor.

Coinglass’tan alınan verilere göre, son 24 saat içinde yaklaşık 71 milyon dolar değerinde Bitcoin vadeli işlem pozisyonu tasfiye edildi. Tasfiye edilen 76 milyon doların %90’ından fazlası (yaklaşık 64 milyon dolar) vadeli işlemlerdi.

Günün düşüş eğilimi gösteren fiyat momentumunun ardından Bitcoin, Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 Dolardan %76‘nın üzerinde düştü ve Bitcoin’in piyasa değeri geçen Kasım ayında 1,27 trilyon Dolardan bugün 308 milyar Doların altına düştü.

Dogecoin %10, XRP %8,9 ve Cardano %7 düşüşle diğer ilk 10 kripto para birimi de son 24 saat içinde kayıplar bildirdi.

FTX Cüzdanlarını Boşalttığı İddia Edilen Saldırgan Yüzünden, Ethereum Gün İçinde Yüzde 7’nin Üzerinde Değer Kaybetti-Kaynak: decrypt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir