Frambuazlı Kedidilli Pasta Tarifi

Frambuazlı Kedidilli Pasta Tarifi yazımızda bolca kedidili kullanacağınız, krem şanti ve labne peynirinin kreması olduğu, frambuaz meyvesi ve meyveli sos ile tatlanan Frambuazlı Kedidilli Pasta Tarifi yazdık.

Frambuazlı Kedidilli Pasta Yapımı

Malzemeler

  • 1 paket krem şanti
  • 200 gram labne peyniri
  • Kedidili
  • Süt
  • Frambuaz (ahududu)

Sos için malzemeler

  • 1 paket meyveli sos
  • 1 su bardağı su

Hazırlanışı

Pastanın kreması için bir bir kaba 1 paket krem şanti koyun ve çırpın. Üzerine labne peyniri koyun ve karıştırın.

Dikdörtgen kelepçeli bir kalıp hazırlayın. Bir cam kaba soğuk süt dökün. Kedidillerini tek tek süte batırın daha sonra kaba dizin. Kedidillerinin şeker taraflarını üste getirin ve sıkı bir şekilde dizin. Taban kısmı komple kedidili ile kaplayın. Üzerine hazırlamış olduğunuz kremanın yarısını sürün. Kremayı eşit bir şekilde yayın. Üzerine biraz frambuaz serpin. Tekrardan kedidillerini süte batırarak bir kat daha oluşturun. Kremayı aynı şekilde dökün ve eşit bir şekilde yayın. Üzerini süslemek için kremadan biraz ayırın. 1 saat kadar buzdolabında pastayı bekletin. Artan kremayı sıkma torbasına doldurun ve buzdolabında bekletin.

Sosu için bir sos tenceresine 1 su bardağı su dökün. 1 paket meyveli sos dökün. Çırpma teli karıştırarak kaynamaya alın. Sos piştikten sonra soğumaya bırakın fakat arada karıştırarak kabuk bağlamasına engel olun. Pasta dinlendikten sonra ve sos soğuduktan sonra sosu pastanın üzerine dökün. Sosu her yerine eşit bir şekilde yayın. Ayırmış olduğunuz sıkma torbasında bulunan kremanın ucunu az kesin ve pastanın üzerine şekil yapın. Daha sonra kalıbı çıkartın ve servis edin.

Nefistarifler YouTube kanalından yardım alınmıştır.

Yorum yapın