İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel’in Seyahatleri

Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel’in Seyahatleri

Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel

Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel’in Seyahatleri yazımızda bir kadın maceracının eşi ile birlikte normal işlerini bırakıp gittikleri yerlerin fotoğraflarını çekerek ve oraları yaşayarak hayattan keyif almalarını ve bu şekilde geçimlerini sağlamalarını yazdık.

Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel

Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel’in Seyahatleri

Renee Hahnel, 27 yaşında Avustralyalı bir kadın maceracı. Renee Roaming kullanıcı adıyla Instagram’da maceralarına ait kocası Matthew ile çekilmiş fotoğraflarını yayınlamaktadır. 5 kıt’ada 31 ülkeye seyahat gerçekleştirmiştir. Kocasıyla işlerini bırakarak tam zamanlı olarak gittikleri yerlerin fotoğraflarını ve videoları çekerek para karşılığı satmaktadırlar. Instagram’da 100.000 abone olduktan sonra tüm dünyayı dolaşmaya karar vermişlerdir. Renee seyahate çıkmadan önce konuşma terapistliği yapıyordu. Şuanda ise Instagram hesabında 220.000 takipçisine hizmet etmektedir. Hem keyifli gezintiler yapıyorlar, hemde para kazanıyorlar. Gitmiş olduğu yerlerinde tanıtımını bloğundan yazmaktadır. Bir minibüsleri var ve her yere onunla gitmektedirler.

Fotoğrafçı ve Blogger Renee
Renee Hahnel

Seyahat Ederken Nasıl Para Kazanıyorlar?

Renee Hahnel, ilk 19 yaşındayken Amerika’da yaşıyordu ve Güney Amerika’ya tek başına gezmeye gitmişti. Amacı backpacking yapmaktı ve bir sırt çantasıyla tüm yerleri gezmekti. Fotoğrafçılığa kocası Matthew ile başladığını ve profesyonel fotoğraf çekmeyi de öğrendiğini söylüyor. 2016 yılında tam anlamıyla fotoğrafçılığı öğrendiğini ve o andan itibaren sabah 9 akşam 5 işlerini bıraktıklarını belirtiyor. Böyle bir şeyin imkansız olduğunu düşündüğünü fakat şimdi gelinen noktada eşiyle birlikte özgür bir işe sahip olduklarını belirtiyor. İkili, fotoğraf ve sosyal medya projelerinden, seyahat ile ilgili projelerden, modelleme ve bazı şirketler ile anlaşmalara kadar çeşitli yöntemlerle gelir elde etmektedir. Tam zamanlı seyahat etmenin başlarda zor olduğunu bunun için ilk önce gezilecek yerin çok istenmesi gerektiğini söylüyor. Başlarda size yakın olan yerlere gidin daha sonra uzaklara doğru yol alın. Parayı da yarı zamanlı çalışarak elde edin diyor. Daha sonra kaliteli fotoğraflar ve diğer projeler ile sosyal medya sayesinde zamanla para kazanılacaktır.

Kaliteli Fotoğraf Çekmenin Sırrı

Fotoğraf çekerken ışığın mükemmel olmasını beklersiniz ve o anda fotoğrafı çekersiniz. Gün batımı veya gün doğumunda çekilen fotoğraflar en güzel olanlarıdır. Renee Hahnel diğer saatlerde çok az fotoğraf çektiklerini söylüyor. Gün ortasında ışığın çok sert olduğunu ve gölgelerin çok fazla olduğunu belirtiyor. İnsanlar yumuşak ışık altında daha iyi görünmektedir. Doğanın ve yapının güzelliğini insanı kullanarak belirtmek daha kolay olmaktadır. Manzaraları çekerken insanların da fotoğraflarda yer alması fotoğrafın ilgi çekiciliğini arttırmaktadır. Fotoğraflarda insanların olmadığı manzaranın boyutlarını anlatmak zordur. Renee, fotoğraflarını düzenlemek için Photoshop ve Lightroom’u kullanmaktadır. Her seferinde kullandığı Lightroom, ön ayarları yapılmış bir şekilde hazırdır. Renee bloğunda fotoğraf çekmenin inceliklerini sürekli insanlarla paylaşmaktadır. Fotoğraflarını mümkün olduğunca gerçekçi çekmektedir.

Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel’in Hedefleri ve Bundan Sonra Yapacakları

Şuanda hedefleri olan 59 milli parkın 34’ünü ziyaret etmişlerdir. Bu yılın sonuna kadar hepsini gezmeyi planlıyorlar. Sıradaki ülke ise Arjantin’dir. Arjantin’in ardından Afrika kıt’asında bir kaç tane ülkeye gitmeyi planlıyorlar. Şimdiye kadar en sevdikleri yerler Kanada, Virjin Adaları ve Avustralya olmuştur. Kazançlarının çoğunun seyahat masraflarını gittiklerini belirten çift, kazançlarının muhteşem tecrübeler ve takipçileri olduklarını belirtiyor. Herkesin yaşamı boyunca onları sürükleyen farklı tutkuları vardır. Renee yaşamını “Benim için bir dağ zirvesinde olmak, snowboard yapmak, destansı gün batımını yakalamak ve vahşi doğada kampın yalnızlığını yaşamak mutluluk verici”diye tanımlıyor.

Renee Hahnel Instagram: reneeroaming

Web Site: www.reneeroaming.com

Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel’in Seyahatleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir