İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Ford Edge 2017

Ford Edge 2017

Ford Edge

Ford Edge 2017 yazımızda Ford şirketinin yeni edge modelinin dış özelliklerini, iç detaylarının nasıl olduğunu, teknik özelliklerini ve yakıt tüketimini yazdık.

Ford Edge 2017 Özellikleri
Ford Edge

Ford Edge

Amerikan araç devi Ford, edge modelini ülkemizde de satmaya başladı. Aracın ön tarafında dinamik aktif led farlar bulunmaktadır. Hava durumuna göre farın aydınlatma şekli otomatik olarak ayarlanmaktadır. 4×4 akıllı 4 çeker sistemi vardır. Aracın yanları öne kıyasla daha sade tasarlanmıştır. Arka kısmında camın üzerinde spoyler yerleştirilmiştir. Bagajın tam ortasında geri görüş kamerası bulunmaktadır. Çift egzoz çıkışı vardır. Elektrikli bagaj kapağı vardır. Bagaj hacmi koltuklara kadar 602 litre tavana kadar ise 800 litrelik bir hacme sahiptir. Arka koltukların yatırılmasıyla bagaj hacmi artırılabilmektedir.

Ford Edge

İç Detaylar

Ford edge panoromik cam tavana sahiptir. Koltukların arasında hava kanalları mevcuttur. 12 v’lık bir soket de buradadır. Koltukların düzeni oldukça rahattır. Arka koltukların emniyet kemerlerinde hava yastığı bulunmaktadır. Direksiyonunun yapısı 3 kolludur. Direksiyonda bulunan vites kulakçıkları ile otomatik aracınızı manuel olarak kullanabilirsiniz. Direksiyon da kısa yol tuşları bulunmaktadır. Ford edge’de power shift otomatik şanzıman bulunmaktadır. Vites geçişleri oldukça rahat ve hissettirmeden geçmektedir. Koltuklar hem ısıtma hemde soğutma özelliğine sahiptir. Dijital göstergeler hem dijital hemde analog tasarlanmıştır. Orta kısımda dokunmatik ekran vardır. Tüm araç içi ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz. Hem altında kamera düğmesi bulunmaktadır. Düğmeye bastığınızda ön ve arka kameralar dokunmatik ekranınızda yansımaya başlar. Alt kısımda müzik sistemi ve klima sistemi mevcuttur. Vites kolunun solunda elektrikli park freni bulunmaktadır. Direksiyonunun sağ tarafında start end stop tuşu ile anahtarsız aracı çalıştırabilirsiniz. Aracınız yüksek olduğu için aracı sürerken daha fazla görüş açısı sunmaktadır.

Ford Edge

Teknik Detaylar

2017 modelinde 2 litrelik dizel bir motora sahiptir. 400 metre newtonluk bir tork değerine sahiptir. 6 ileri şanzımanı vardır. Yakıt tüketiminde şehir içinde 6,4 litre, şehir dışında 5,4 litre karma olarak kullandığınızda 5,8 litrelik bir yakıt tüketimi bulunmaktadır. Fabrika verileri bu şekilde olmasına rağmen İstanbul’da kullandığınızda 8 litrelik bir harcama yapmaktadır. Aracın ağırlığı 2 tondur. 0’dan 100’e hızlanması 9,4 saniyede olmaktadır. Araçta aktif gürültü kontrol sistemi vardır. Araç içi sesleri ayırarak istenmeyen sesleri yok etmektedir.

Web site: www.ford.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir