Haber

FIFA, Nusret’in Dünya Kupasını Tutmak İçin Gereksiz Erişimini Gözden Geçirdi

FIFA, Nusret‘in Dünya Kupasını Tutmak İçin Gereksiz Erişimini Gözden Geçirdi

Futbolun yönetim kurulu Perşembe günü yaptığı açıklamada, FIFA‘nın sahada altın kupayı elinde tutan ünlü bir şefin Dünya Kupası protokolünün ihlallerini ele almak için “uygun iç önlemi” aldığını söyledi.

Salt Bae olarak bilinen ve FIFA başkanı Gianni Infantino ile düzenli olarak görülen şef, Pazar günü Katar’da oynanan destansı bir maçta Fransa’ya karşı kazandıkları zaferin ardından Arjantinli oyuncularla kaynaştı ve fotoğraf çektirdi.

FIFA, kupayı “yalnızca FIFA Dünya Kupası’nın eski galipleri ve devlet başkanlarını içeren çok seçkin bir grup insan tarafından dokunulup tutulabilen” “paha biçilmez bir simge” olarak tanımlıyor.

Dünya futbol kuruluşu, “Bir incelemenin ardından FIFA, 18 Aralık’ta Lusail stadyumundaki kapanış töreninin ardından kişilerin sahaya nasıl yetkisiz erişim sağladığını tespit ediyor.” “Uygun dahili işlem yapılacaktır.”

Doha’da bir restoranı olan Nusret, Dünya Kupası sırasında VIP erişimi olan FIFA’nın düzenli konuğu oldu ve sosyal medyada fotoğraf ve video klipler yayınladı.

Arjantin’in heyecan verici bir 3-3 berabere kaldıktan sonra penaltı atışlarını kazanmasının ardından, dikkatini çekmek için sahada kaptan Lionel Messi’nin kolunu tutarken görüntülendi. Futbol harikası, film klibinde rahatsız görünüyordu, ancak daha sonra Salt Bae’nin Instagram’da yayınladığı bir fotoğraf için poz verdi.

FIFA, Nusret’in Dünya Kupasını Tutmak İçin Gereksiz Erişimini Gözden Geçirdi-Kaynak: ap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir