İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Fiat 500x

Fiat 500x

Fiat 500x Tanıtım

Fiat 500x yazımızda Fiat 500x dış görünümü, malzemeleri, iç tasarımı, teknik özellikleri, yol tutuşu ve güncel peşin fiyatını bu araç tanıtım yazımızda bulabilirsiniz.

Fiat 500x Görünümü

Fiat 500x modeli oldukça şık ve sevimli bir görünüme sahiptir. Cross hatlarıyla birlikte doğada rahatça sürebileceğiniz bir araçtır. Ön kısmına bakacak olursak sportif bir yapıyla üretilmiştir. Korumalık, ızgara ve hava çıkışları oldukça şık gözükmektedir. Ön bölümün kaput arasında da küçük bir havalandırma deliği vardır. Far kısımlarında keskin hatlar kullanılmamış yuvarlak hatlar ön plana çıkıyor. Yeni teknoloji bi xenon farlar kullanılarak farklı bir ışıklandırma kullanılmıştır. Ön tarafın altında yöne duyarlı sis farları bulunmaktadır. Aracı hangi yöne doğru çevirirseniz o yönde bir aydınlatma sağlamaktadır.Aracın ön tarafından bakınca heybetli bir araç olduğu anlaşılıyor. Yeni tasarım olan bu modelde kıvrımlar daha özenle yapılmıştır. Jantlarda aynı araç gibi sportif yönde kullanılmıştır.

Fiat 500x-Tanıtım
500x

Aracı satın alırken 2 farklı paket tipi olarak alabilme şansınız var. İlk paket de hemen hemen tüm donanım vardır. 2.paketi seçtiğinizde ekstra özellikler ekletiyorsunuz. Dikiz aynalarınız size yüksek görüş kabiliyeti sunmaktadır. Aracın içinden katlanabilme özelliği vardır. Aracın üst bölümü ayrı ayrı 2 tane bölme ile açılabilme özelliği vardır. Komple cam değil fakat üst bölümün çoğu hava alabilmenizi sağlıyor. Arabanın arka tarafındaki camlar karartılmıştır. Aracı anahtarsız olarak açabilir veya kilitleyebilirsiniz. Arka tarafta bagaj çıtası krom olarak yapılmıştır. Arka üst tarafında rüzgarlık bulunmaktadır. Arka stop lambalarında da krom teması yer almaktadır. Tekrardan burada da yuvarlak hatlar kullanılmıştır. Egzoz çıkışı ve tampon koruyucuda gümüş renklidir. Bagaj hacmi 350 litreliktir. Ekstra yer kazanmak için koltukları yatırarak bin litreye kadar bir yer sahibi olmuş oluyorsunuz.

Fiat 500x tanıtım
Multimedya

Fiat 500x İç Detayları

Araç içerisinde de sportif ve krom detaylar gözükmektedir. Direksiyon simidin de araç içindeki ayarlara ulaşmanızı sağlayacak kısayol tuşları bulunmaktadır. Kapı bölümlerinde deri döşemeler vardır. Araç orta tarafta multi medya ekrana sahiptir. Navigasyon, geri dönüş kamera sistemi,müzik gibi özellikleri bulabilirsiniz. Ekranı araca göre küçüktür. Elektrikli park freni de bulunmaktadır. Torpido kısmı 2 kısımda altlı üstlü olarak kullanılmaktadır. Koltuklarda deri kaplama ve sportif görünüme sahiptir. Göstergelerde orta bölümde yol göstergesi(aracın tüm bilgilerini bu kısımdan takip edebilirsiniz), sol bölümde hız ve sağ bölümde devir göstergesini görebilirsiniz.

Fiat 500x iç detaylar

Teknik Detaylar

Fiat 500x motor kapasitesi 1,6 litre ve multijet 2 dizel motora sahiptir. 120 beygir gücüne sahiptir. 320 metreye kadar tork üretebilir. 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile entegre edilmiştir. Aracı farklı modlarda da kullanma özelliği vardır. 3 farklı modu bulunmaktadır. Otomatik modu, arazi şartları için kullanma modu ve sportif modu vardır. Araç 4*2 önden çekişlidir. Direksiyonda da vites atma özelliğiniz vardır. Kullandığınız moda göre vites özelliği açılabiliyor. Start and stop özelliği de bulunmaktadır. Şerit takip asistanı ve kör nokta kontrolü de bulunmaktadır. Tam bağımsız arka amortisörlere sahiptir. Süspansiyon yapısı iyi gözükmektedir. Engebeli yollarda hiç rahatsızlık çekmezsiniz. Direksiyon tepkileri ve manevra kabiliyeti oldukça yeterlidir.

Fiyat

Fiat 500x’in peşin fiyatı 69.400 tl‘den başlayıp 110 bin tl‘ye kadar çıkmaktadır.

Web site: otomobil.fiat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir