Anasayfa » Araçlar » Ferrari SP48 Unica: Bugün Göreceğiniz En Güzel Araba

Ferrari SP48 Unica: Bugün Göreceğiniz En Güzel Araba

Ferrari SP48 Unica En Güzel Araba

Ferrari SP48 Unica: Bugün Göreceğiniz En Güzel Araba

Ferrari SP48 Unica En Güzel Araba

Özel Tasarım Ferrari SP48 Unica

İtalyan otomobil üreticisi Ferrari, Özel Projeler programı aracılığıyla inşa edilen ve en iyi müşterilerin Ferrari’nin tasarım ekibiyle birlikte türünün tek örneği araçlar yaratmasına olanak tanıyan bir defaya mahsus, özel bir SP48 Unica‘yı tanıttı.

İsimsiz araç sahibi, F8 Tributo’ya dayanan bu parlak kırmızı süper otomobili tasarlamak için şirketin baş tasarım sorumlusu Flavio Manzoni ile birlikte çalıştı. O arabanın çift turboşarjlı V-8 motoruna sahip ve muhtemelen aynı 710 hp ve 568 ft libre torku alıyor, ancak aynı zamanda bazı çarpıcı değişikliklere de sahip.

Tributo ile karşılaştırıldığında, bu özel Ferrari daha köşeli, ok biçimli bir gövdeye sahip. Bu etkiyi elde etmek için, farlar ve arka lambalar tamamen yeniden yapıldı, arka lambalar Ferrari Roma‘dan ilham aldı.

Ferrari SP48 Unica Görünüm

Arabaya tek parça metalden yapılmış görünümü vermek için ön cama vizör etkisi verilerek sanki tavana doğru uzanıyormuş gibi bir görünüm verilmiş. Bu dinamik, daha küçük yan camlar ve tamamen ortadan kaldırılmış bir arka cam ile vurgulanır. Başka yerlerde, ön ızgara 3 boyutlu bir etkiye sahip olacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı ve altıgen deseni tavanda ve otomobilin içinde yeniden ortaya çıkıyor.

İki kişilik aracın içi de sarkık değil. F8 Tributo’nun teknik özelliklerinin çoğu korunurken, renk ve döşeme, özel estetikle daha iyi uyum sağlayacak şekilde güncellendi. Siyah Alcantara koltuklarda ve kabin kaplamasının çoğunda bulunabilir ve Unica’nın dış rengine uygun kırmızı-turuncu kumaş parçaları vardır.

Özellikle, bu tasarımların hiçbiri otomobilin performansını etkilemez. Aslında, özel SP48 Unica, genel sürtünmeyi yüzde 12 azaltan gelişmiş bir aerodinamik dengeye sahip. Belki de Ferrari’nin Özel Projeleri programı bir şeylerin peşindedir.

Ferrari SP48 Unica: Bugün Göreceğiniz En Güzel Araba-Kaynak: robbreport.com

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir