Anasayfa » Haber » Fenerbahçe’nin Kayseri’ye Yenilmesi

Fenerbahçe’nin Kayseri’ye Yenilmesi

Fenerbahçe'nin Kayseri'ye Yenilmesi-Süper Lig

Fenerbahçe’nin Kayseri’ye Yenilmesi yazımızda Fenerbahçe takımının son hali, oyuncuların konsantrasyonu ve şampiyonluk şanslarını değerlendirdik.

Fenerbahçe’nin Kayseri’ye Yenilmesi

Fenerbahçe, kendinden güçlü veya eşit güçte takımlara karşı iyi oynuyor. Fakat zayıf takımlara karşı bir ciddiyetsizlik takınıp puanlar kaybetmeye devam ediyor. Forvet tarafından Moussa Sow’un da olmayışı gol yollarında sessiz kalmasına neden oldu. Fakat Kayseri’den 4 gol yemesi, Simon Kjaer ve Martin Skrtel gibi iki tane süper defansın bu kadar kötü bir performans göstermesi yenilgiyi kaçınılmaz hale getirdi. Ligin ikinci yarısında puan kaybını en aza indirmek gerektiğinin hepsi farkında olmasına rağmen bu puan kayıplarıyla şampiyonluk şansını iyiden iyiye zora sokmuştur.

Önünde Galatasaray, Beşiktaş ve Başakşehir gibi güçlü takımlar vardır ve bu takımların şampiyonluk istekleri Fenerli oyunculardan daha fazladır. Kayserispor ve hocası Sergen Yalçın Fenerbahçe maçına çok iyi hazırlanmış. Tüm konsantrasyonlarıyla Feneri top oynatmadı ve haklı bir galibiyet aldılar. Kayserispor’un ligin altlarında olduğunu hatırlatmak isterim. Maçta öne geçen Kayserispora karşı ilk yarı biterken golü bulan Fenerbahçe, ikinci yarıda tam anlamıyla çökerek 3 gol birden yedi.

Maçın 4-1 gibi bitmesi Fenerbahçe takımı için tam bir yıkım olmuştur. Ligin en altlarındaki takımdan deplasmanda gol yemek ve 3 puanı rakip takıma kaptırmak şampiyonluk yolundaki bir takımdan beklenmeyecek bir davranıştır. Bu durum sonucu diğer rakipleri haftaya kayıpsız geçerek kendi lehlerine çevirmiştir. Geçen hafta Başakşehir’i yenen Fener, bu hafta Kayserispor’a yenilerek kazanmış olduğu avantajı tam anlamıyla eliyle itmiştir. Artık hiç bir puan verme lüksü kalmadığı aşikardır.

Fenerbahçe'nin Kayseri'ye Yenilmesi-Fenerbahçe kalitesi
Fenerbahçe caps

Şampiyonluğa Elveda Deme Vakti

Şu tarafından bakacak olursak Fener, geriye düştüğü maçları kazanamıyor. Çok çabuk demoralize olup maçı kaybetmek büyük takım olma kimliğine uymamaktadır. Bu takım bir iyi oynuyor bir kötü oynuyor, böyle bir takımının tutarlı bir başarı göstermesi imkansızdır. Kayserispor maçta çok iyi performans gösterdi. Fenerbahçe her ne kadar kendisi gibi oynamaya çalışsa da Kayserispor’un hakkını da vermek gerekir. Çok iyi konsantrasyon gösterip maçı almayı kafalarına koymuşlardı. Fenerin buna karşı tepki göstermesi gerekirdi, fakat eldeki oyuncuların buna gücü yetmedi. Kadroyu oluşturanların büyük bir suçu vardır. Hakemin yönetimi de sağlamdı. Fenerbahçe’nin oyun yapısı daha çok gol yememeye odaklanmış durumda, fakat şampiyonluk gol atarak olunur. Geçmiş yıllarda az gol yeyip 2. olunması bunun göstergesidir. Fazla gol ve pozisyonlara girip rakibi bunaltmak oyununu rakibe kabul ettirmek şampiyonluğun anahtarıdır.

Geçen yıla göre tam 11 puanlık bir eksi puanla ligde 4. sırada kalmıştır. Bu durumun hiç bir izahı olamaz. Fenerbahçe tüm maçlarını kazansa anca şampiyon olur. Fakat oynadığı iniş çıkışlı futbol onu yine 2-4 arası bir sırada kalmasına neden olacaktır. Hala daha eksik yerlere devre arası transfer yeteri kadar yapılmamıştır. Ukrayna’dan bir oyuncu alınmış ne kadar katkı yaptığı tam anlaşılamamıştır. Forvetlerde tam bir istikrar yok. Jose Fernandao, Robin Van Persie ve Moussa Sow‘u ilerki maçlardaki performansı takımın ivmesini belirleyecektir.

Fenerbahçe’nin Kayseri’ye Yenilmesi.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir