PsikolojiYaşam

Evlilikte Sevgi Oranları Nasıl Olmalıdır?

Evlilikte Sevgi Oranları Nasıl Olmalıdır? yazımızda evli olan çiftlerin birbirlerine olan sevgilerini artırma ve sevgilerinin hangi durumlarda zararı olduğunu yazdık.

Evlilikte Sevgi Oranları-Sevgililer

Evlilikte Sevgi Oranları-İdeal Sevgi

Evliliklerde aşkın en fazla süreceği zaman 2 yıl kabul edilir. Birbirine çok fazla aşık olan kişiler birbirlerinin nefesini keserler ve yaşamlarını zorlaştırırlar. Belirli bir zamandan sonra bu sıkma durumu ayrılığa götürür. Sevginin oranının ne az ne de çok olması yarar. Uygun olan orta halli bir sevgi ile kişilerin birbirine bağlanmasıdır. Sevginin az olması kişilerin kendi hayatlarını yaşaması ve birbirlerinin hayatlarına hiç karışmaması anlamına gelir. Bu evliliğin sağlam kalma ihtimali de yoktur. Fazla sevgide de birbirlerinin hayatlarına çok fazla karıştıkları ve birbirlerinin yaşam alanlarını kısıtladıkları için yine evliliklerinin devam etme şansı yoktur. En ideali ne uzağa gitmeniz nede çok yakınında kalmanızdır. Nefes alacak kadar mesafenin yanında ilişkinizi kaybetmeyecek kadar ilgili olmalısınız.

Evlilikte Sevgi Oranları-Kadınlardaki Merak

Kadınlardaki Merak Duygusu

Kadınlar yaradılış itibariyle merak etme düzeyleri erkeklere göre çok yüksektir. Sizin merak etmediğiniz konuları kadınlar büyük bir ilgiyle merak ederler. Neden işten geç geldin?, Neden beni aramadın? gibi sizle alakalı bir sürü endişeleri olur ve bunları merak ederler. Bu meraktan kaynaklı sorulara cevap vermeniz gerekir. Sizin gibi olmadığı için onu suçlayamazsınız. Birbirinizi sevdiğiniz müddetçe bu tür farklılıklar sizin zenginliğiniz olacaktır.

Sevgiyi Gösterme-Mutlu aile

Sevgiyi Gösterme

Erkekler kadınlara göre sevgilerini daha az gösterirler. Kadınlar sevdiği zaman sevgilerini hareketlerinden belli ederler, fakat erkekler sevdiklerinde aynı durumu göremezsiniz. Kadın eşine neden bana olan sevgini göstermiyorsun dediğinde, erkek de seni seviyorum ya daha ne yapayım gibi bir söz söyleyebilir. Bunu bile söylemeyen eşlerde çok vardır. Kadından onu anlamasını bekler, fakat kadında eşinden onu sevdiğini hareketlerle görmek ister. Bunun nedeni de annelerin karşılıksız bir sevgi ile çocuklarını büyütmüş olmalarıdır. Adam annesinden böyle görmüştür ve eşine sevgi gösterme gibi bir davranış annesinden öğrenmemiştir. Bu nedenle kadınların kocalarını sevgilerini gösterme konusunda eğitmeleri gerekir. Eğer sevgi görmek istiyorsanız kocanızı iyi bir eğitime tabi tutmalısınız.

Sevgi Bitmez

Zamanla eşler arasındaki sevgi biter gibi bir yanlış kanı vardır. Sevgi bitmez fakat zamana bağlı olarak kalbinizin derinliklerine gömülür. Çiftler arasında aşağılama hariç sevgi küçülmez sadece unutulur. Birbirlerini aşağılayan çiftlerde sevginin yavaş yavaş azaldığı görülür. Yinede bitmez fakat sonsuza kadar derinlerde kalabilir.

Evlilikte Sevgi Oranları Nasıl Olmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir