Kişisel GelişimPsikolojiYaşam

Evliliklerde Eşlerin Yaptığı Yanlışlar

Evliliklerde Eşlerin Yaptığı Yanlışlar yazımızda evli erkeklerin eşlerinin emeklerini görmemesi, erkeklerin yapmış olduğu hatalar, kadınların kıskançlığı ve kadınların sezgilerinin gücünü yazdık.

Evliliklerde Eşlerin Yaptığı Yanlışlar-Yapılan Emeklerin Görülmemesi

Erkekler eşlerine haksızlığa uğradığı hissini hissettirmemelidir. Erkekler annelerine nasıl iyi davranıyorsa, en az o kadar eşlerine de iyi davranmak zorundadır. Kocalar birilerine yakınlık gösterdiği zaman ayarını iyi yapmalıdır. Eşine göstermediği ilgiyi diğer kadınlara gösterirse kadın haksızlığa uğradığını düşünecektir. Erkekler başkalarına gösterdiği ilgiyi eşine de göstermelidir. Erkeklerin eşinin mutluluk haritasını çıkarması gerekir. Kadına ne yapılırsa mutlu olur diye erkeğin kafasını yorması gerekiyor. Evli olan erkekler bazı şeylerden taviz vererek mutlu bir evliliği sağlayabilir.

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler-Düğün

Evliliklerde Erkeklerin Yaptığı Hatalar

Kadın sürekli erkeğin onu sevdiğini söylemesini istememektedir. Erkekler eşlerini düşündüğünü bir şekilde göstermesi gerekir. Erkekler kadınlara sürpriz yaparak arada sırada hediye alması evliliklerini mutlu edecektir. Kadınlara hediye olarak sürekli ev eşyası alınması büyük bir hatadır. Hediye eşe mi alınıyor yoksa eve mi alınıyor? Erkek eşinin istediği bir şeyi ona sürpriz yaparak hediye etmelidir. Kadının sevdiği ve ihtiyacı olan bir şeyi alakasız zamanlarda verilmesi kadının çok hoşuna gidecektir.

Kadınların fedakarlıkları erkekler tarafından ciddiye alınmayıp zaman içerisinde kaybolursa, bu durum mutsuz bir evliliğe neden olur. Erkekler eşlerinin gözlerinin içine bakarak onu hatırladığını ve fedakarlıklarını öven sözler söyleyip hediye verdiklerinde kadınlar çok mutlu olacaktır. Evliliklerde karı ve koca ilişkilerine tek taraflı bakmamalıdır. Karı ve kocaya tavsiyede bulunan kişiler tek taraflı tavsiyede bulunduğu zaman evlilikler mutsuz olmaktadır. Yapılan hatada ısrar etmek de evliliğin huzurunu bozmaktadır. Erkek her iki taraftan da olaylara yaklaşmalıdır.

Evlilikte Sevgi Oranları

Kadınların Kıskançlığı

Kadınların kıskançlığı aşırı olabilmektedir. Erkeklerin yapmış olduğu hareketler ile kıskançlık durumunu yaşatmaması gerekir. Kıskançlık bir çok evliliğin kavgalı sürmesine veya evliliğin bozulmasına neden olmaktadır. Erkeklerin evlilikte önceliği eşleri olmalıdır. Diğer şeylere ilgi göstermek kadını mutsuz edecektir. Bu durumun tersi olarak erkek hata işliyor ve suçu kadını bulabiliyor. Bu hata evliliği bitirme noktasına getirmektedir.

Evlilikte Sevgi Oranları-Kadınlardaki Merak

Kadınların Sezgilerine Güvenme

Evliliklerde eşlerin yaptığı yanlışlar arasında kadınlar, erkekleri suçlayıcı konuşmamalıdır. Erkekler acıdan kaçma eğilimli olduğu için suçlandıklarında oradan kaçacaklardır. Kadınların erkeklerden 4 kat daha sezgileri yüksektir. Bir tehlikeyi algılamaları erkeklere göre daha iyidir. Bu yüzden bir iş yapılacağı zaman kadınlara danışılması mantıklıdır. Kadınlar erkeklere boş yere bir konuya açmazlar. Kadınlar konuşulması zorunlu konuları erkekle konuşmak için uğraşır. Erkekler işten eve geldiklerinde kafalarını toparlamak için biraz zaman tanınmalıdır. Daha sonra kadın konuşmak istediği konuları konuşabilir. Kadınların ilgisi erkeği de etkileyecektir. Yuvayı dişi kuş yapar misali, kadınlar evliliklerini ayakta tutmalıdır.

Evliliklerde Eşlerin Yaptığı Yanlışlar- Dr. Zafer Akıncı’nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir