Evli İnsanların Eşlerinden Nefret Ettiği Şeyler

Evli İnsanların Eşlerinden Nefret Ettiği Şeyler

Evli İnsanların Eşlerinde

Evli İnsanların Eşlerinde Hoşlanmadıkları Şeyler

Evli insanların eşlerinde hoşlanmadıkları şeyler listemizde 1. sırada: “Kocam gerçekten bir çocuk istedi ve yıllarca bir çocuk sahibi olmak için uğraştık. Sonunda 2020’de hamile kaldım ve kızımız 2021’de doğdu. O, hayal edilebilecek en kötü baba oldu. Onun rutini hiç olmadı. Ne olursa olsun değişti. Gecenin bir yarısı onunla kalkmıyor. Onu beslemiyor, banyo yapmıyor. Bakıcılarından birinin nerede yaşadığını bile bilmiyor. Onunla ya da benimle hiç vakit geçirmiyor ve Ebeveynlik yapmak istediği herhangi bir şeyle uğraştığında öfkeleniyor.

“Evde hiçbir şey yapmıyor ama ortalık karıştığında şikayet ediyor. İkimizin de tam zamanlı işleri var ve benden daha uzun süre çalışırken sanki hiç işim yokmuş gibi davranıyor. Evliyim. bekar bir anne ve bana bir anne yaptığı için ondan nefret ediyorum.”

Evli insanların eşlerinde hoşlanmadıkları şeyler 2. “Hayvanları sevmesi hoşuma gitmiyor. Onları gerçekten seviyor ama yenilik etkisini kaybediyor ve sorumluluğun %90’ını ben alıyorum; o, evcil hayvanını alıp kucaklamaya gelen havalı amca gibi sonra gidiyor. İki yılanımız, iki kedimiz ve bir köpeğimiz var ve ilgilenmeniz gereken o kadar çok şey olduğunda yorucu olabilir – aslında kendi başınıza. Dener, ancak sonra eski YAPMAMA alışkanlığına geri döner. herhangi bir şey veya minimum düzeyde yapıyor.

“Ayda en az iki kez onu ‘istek’ listesinden çıkarmam gerekiyor ve genellikle ‘Ah, ilgilenmem gereken başka bir hayvan mı? Tatlım’ ile bitiyor. Bu onu hemen kapatıyor.”

Evli insanların eşlerinde hoşlanmadıkları şeyler 3. “Eşim para konusunda berbat. Biz iyi bir yaşam kuruyoruz ve evdeki tüm faturaları ben ödüyorum: arabalar, ev vb. Karım, çoğunlukla, zaman zaman yiyecek ve yemek alır. Dışarıda yemek yediğimiz zaman. İnanılmaz bir işi var ve kendi başına ortalama hane gelirinden fazlasını kazanıyor. Ama görünüşe göre, HER ZAMAN iflas ediyor ve paranın nereye gittiğini bilmiyor.

“Sürekli olarak paramı teslim ediyorum (ödemeyi teklif ettiğim harcamalarım çok daha yüksek olmasına rağmen). Daha fazla kazanıyorum ama kendi kredi kartlarınız ve market alışverişleriniz dışında bir sorumluluğunuz yok!”

Panik Atak Oluşumu

Evli insanların eşlerinde hoşlanmadıkları şeyler 4. “Endişelerim var ve ilaç kullanmaya başladığımdan beri panik ataklarım genellikle kontrol altında olsa da ara sıra oluyor.

Kocam nöbetler sırasında ne yapacağını bilemiyor, o yüzden beni yalnız bırakıyor, yani tam tersi. Onu seviyorum – her yönden harika ve oğlumuz için harika bir baba – ama gerçekten burada çaba göstermesini diliyorum.

“Ona gerçekten ihtiyacım olduğu bir an, ama uzun zaman önce bununla kendi başıma başa çıkmayı öğrendim.”

Evli insanların eşlerinde hoşlanmadıkları şeyler 5. “Kocama çok tapıyorum – o hayatımın aşkı ve 6 yıldır, 11 yıldır birlikteyiz – ama büyük bir bando gibi horluyor. Bu konuda fazla bir şey yapmayacak; o burun bandı takacağım, ama işe yaramadığı açık. Sadece sırt üstü yatıyor ve o kadar yüksek sesle horluyor ki, uykuyu gerçekten zor buluyorum. Bazen, ona bir şeyler fırlatmak istiyorum (Bunu bir noktada yapmış olabilirim) Onu bir uyku kliniğine gitmeye teşvik ettim, ama bunu yapmıyor. Ona ameliyat falan yaptıracaklarından korkuyor, bu yüzden yapmayacak.

“Onu kanepeye göndermekten nefret ediyorum ama bazen biraz uyumak zorunda kalıyorum!”

6. “Facebook’un ilk günlerinde, liseden bir adamla yeniden bağlantı kurdu. Bunu inkar ediyor, ancak metinleri ve gönderileri okuduktan sonra, AÇIKÇA fizikselleşmeyi planlıyorlardı. Yüzeyde, devam ettik, ama bende hala çok fazla kırgınlık var. Bunun başlıca nedeni, bugüne kadar, tüm kanıtlara rağmen, asla cinsel ilişkiye girmeyi planlamadıklarını söylüyor. Sadece dürüst ol – kapanmaya izin veriyor.”

7. “Kocamın annesiyle Norman Bates tarzı ilişkisi!!! Keşke bunun hakkında bir kitap yazabilseydim, ama uzun lafın kısası, her zaman kucaklaşıyorlar ve fiziksel olarak o kadar oynuyorlar ki, siz oradaymışsınız gibi. Onlarla birlikteyken çok rahatsız oluyorsunuz. Birbirlerine %100 aşıklar yemin ederim. O 43 yaşında, neredeyse 60 yaşında. Bu iğrenç.”

Evliliklerde Eşlerin Yaptığı Yanlışlar Neler

8. “Evlendiğimizde, ev işlerini ‘geleneksel’ çizgilere göre paylaştırdık

Kadın içini, koca dışarıyı halleder. Bahçede bakım mevsimi boyunca reddetti. Ben yemek planlaması, alışveriş, yemek pişirme, temizlik, çamaşır yıkama vb. tüm işleri yaparken onun vicdan azabı duymamasını, utanmamasını iğrenç buluyorum. Banyoyu temizlemek, 25 yılı aşkın bir süre önce ‘Bunu bir benzin istasyonunda çalışırken yaptım’.

“Ev işi yapmak için ne kadar zaman harcadığımdan şikayet etmesi beni özellikle üzüyor! (Vay canına, bunun bir kısmını yapsaydı, onunla daha fazla boş zamanım olurdu!)”

9. “Beni bu kadar manipüle etmeye çalışmasına dayanamıyorum. Eşimin yapmaması gereken ve sonuçlara yol açan bir şeyi yapmaya kötü bir eğilimi var. Bir şekilde, bana dönüp bunun benim hatam olduğunu söyleyecek ya da deneyecek. Benimle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen tamamen veya kısmen sorumluymuşum gibi kendimi suçlu hissettirmek.

“Ayrıca, özellikle onları izleyen ve daha fazla yalnız kalmaya ihtiyacı olan kişi ben olmama rağmen, çocuklardan kendine bir dakika bile ayıramadığından da şikayet ediyor. Çok sinir bozucu, değil mi?!”

10. “Kocam sürekli tırnaklarını ısırıyor. İğrenç bir alışkanlık – ellerini nerede olduğunu düşünmek ve sonra sürekli ağzına sokmak. Bu beni gerçekten tamamen kapatıyor. Sonunda kırılan ilişki olabilir.”

11. “Evlenmeden önce yakın olduğum insanlardan (artık büyümüş eski üvey çocuklar ve onların çocukları) beni ayırdı. Yeğenimin ve yeğenimin çocuklarına doğum günü hediyesi gönderirsem üzülür, o yüzden bunu saklamam gerekiyor. “

12. “Tamamen farklı bir insan oldu. Oğlumuz doğduğundan beri aşırı bencil ve narsist oldu. İsteklerini ve mutluluğunu her şeyin üstünde tutuyor ve hamile kalmadan önce tartıştığımız ebeveynlik stratejileri onun için pencereden dışarı çıkıyor. Kendi rahatlığı önde geliyor artık.”

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik-Aşk

13. “12 yıllık evliyiz ve iki çocuğumuz var ve çocuklarımızın programını hatırlayamıyor.

Her hafta – yani her hafta demek istiyorum – beni arar ve nerede olduğumu sorar. Ben derim ki arabada nedenini soruyor ve ben de ‘kid A’yı gruptan alıyorum’ diyorum ve sanki bu yepyeni bir şeymiş gibi ‘Ooohhh’ diyor. Gerçekten mi efendim? olacaklar ve sadece X günü için plan yapmayın deyin. Sonra, gitme zamanı geldiğinde yol tarifi verip sür derim. Ona her şeyi önceden söylemenin zaman kaybı olduğunu öğrendim ve ayrıca alacağım bana hiç söylenmemiş gibi boş boş baktığında üzülüyorum.

“Aksi takdirde, o sevimli bir kocadır.”

14. “Sözümü kesmeye karşı koyamıyor. Sorunsuz saatlerce konuşabiliriz, ama bir konuda anlaşamazsak, beni kesmekten kendini alamaz. Neden böyle düşündüğümü açıklamaya çalışabilirim ve Cümlenin ortasına atlayacak ve yanıldığımı söyleyecek. Sonra, çok uzun anlattığım için beni suçluyor. Her seferinde olmuyor ama başladığında, fiziksel olarak kendini durduramıyor. Öğrendim sadece sakinleşene kadar uzaklaş. Sıkıntıya değmez.”

15. “Diğer kadınlardan umutsuzca ilgi ve onay istiyor. Utanç verici (bazen eşlerini göstermek), ama aynı zamanda yeterli olmadığımı hissettiriyor. Ve tabii ki durmayı reddediyor.”

16. “Kocam, sahip olduğundan daha fazlasını hak ettiğini düşünüyor. Asla tatmin olmuyor ve her zaman mutsuz. Başkalarının başına iyi şeyler geldiğinde, içerliyor ve neden onun başına gelmediğini merak ediyor. Başkalarından şüphelenmek ve bir şeyler yolunda gittiğinde, başkalarının onu kıskandığından emindir. Bu çıldırtıcı ve üzücü. Ben dünyayı dolu bir bardağa, o ise yarım boş görüyor. evlilik çünkü artık çocuklarımızı etkiliyor.”

17. “Eşimin çok düzenli olduğunu iddia ettiği ve bilindiği gerçeği, ancak evde tam tersi. Bir şey kullandığında neredeyse hiç geri koymuyor. Sıfır düzenlilik. Geçenlerde yanımda büyük bir alanı temizledim. Gömme dolabımızın önüne koydum ve son 18 ila 20 ay boyunca yatak odasında yığdığı kıyafetlerini oraya koydum. Ona fazladan alana ihtiyacı olabileceğini söyledim (nedeninin bu olmadığını bilsem de) ve istedim. Onun için o bölgeden vazgeçmek.”

18. “Önce aileyi seçmek için onunla kavga etmek zorunda kalmaktan hoşlanmıyorum.

İnsanları memnun eden biri ama bu, hayatının ev tarafından değil de iş tarafına meylediyor. O buradayken, iyi bir koca ve baba, ama eğer birisi ona işte ihtiyaç duyulabileceğini ima ederse, ev ne kadar meşgul olursa olsun, sorunlarını çözmeye gidiyor.”

19. “Evimize makul bir özen gösterme konusundaki isteksizliği. Temel ayak bakımını yapmıyor, yani kuru, çatlamış ayakları çarşafları yırtıyor. ‘Yenilerini al’ diyor. Tahtaları itmek yerine (çiziklere ve yıpranmış bölgelere neden oluyor) kapı kolu/kolları kullanmasını rica ediyorum, ‘Bana fena görünmüyor’ diyor. Halıyı temiz tutmak için terliklerini sadece ev içi kullanım için saklamasını rica ediyorum, ‘Halıları temizle yeter’ diyor.

“Bu davranışı büyümek için bir örnek olarak görmediğini biliyorum. Bu beni şaşırtıyor.”

20. “Kocamın hayatta bu kadar tedbirli olmasından hoşlanmıyorum. Biraz kaba bir şekilde yetiştirildi ve çok büyük bir kalbi var, ama o kadar çok kişi tarafından incindi ki yardım etti veya yaklaşmaya çalıştı ve bu onu korumaya çalıştı. İnsanlar her zaman alır ve asla vermezler, öyle görünüyor. Arkadaşları var, ama bin ya da öl gibi bir arkadaşı yok – gardını bunun için yeterince indirmez. Keşke yakın bir arkadaşı olsaydı, bir sırdaş, takılmak için gerçek bir en iyi arkadaş.”

21. “Konuşmaya devam etmesi! Korkunç olduğunu biliyorum, ama sessizliği takdir eden ve sadece söyleyecek önemli bir şey olduğunda konuşan biri olarak, bu kadar çok konuşabilmesinden nefret ediyorum! En kötüsü sabahları ben sadece uyanın, orada havlıyor – sabah kahvemden önce bile! O kadar bunaltıcı ki, bazen kendimi kaybediyorum.”

22. “Kocam inanılmaz derecede pasif. Biri onu küçümsüyorsa, ayağa kalkmıyor.

Çocuklarımızın düzeltilmesi gereken anlar varsa, onları düzelterek onları rahatsız etmek istemiyor. Hizmet ise gaddarca davranıyor ve yanlış emir alıyor, hiçbir şey söylemiyor. Biri bana kaba davranırsa, birisini azarlamakta gerçekten sorun yaşamadığım halde nezaketle halletmemi bekler. Büyükanne ve büyükbaba açıkça bir sınırı aşıp bizim yapmadığımız bir şey yaparsa aynı fikirde değilim, hiçbir şey söylemiyor. Kendisi için bir zarar olduğu ve açıkçası benim için büyük bir sapma olduğu noktaya kadar o nihai ‘iyi adam’.

“Hiçbir şey için ayağa kalkmıyor. Abartı yok. Beş yıldır, kelimenin tam anlamıyla bir şey için ayağa kalktığını görmedim.”

23. “Kocamla 17 yaşındayken tanıştım. ÇOK FAZLA geçtik. Kolej, eyaletler arası (iki kez), iki çocuk, bir düşük, acil servis ziyaretleri, acil ameliyatlar, yaralanmalar, para sorunları ve çok daha fazlası. Her gün olan şeyler onu çok seviyorum ama kötü biri olduğunu düşündüğünü söylüyor neden böyle söylediğini bilmiyorum çocuklarımız onun harika olduğunu düşünüyor o harika bir baba ve koca kendine zarar verici ve adaletsiz olduğu için böyle şeyler söylemez.

“Kötü biri olsaydı onunla kalmazdım. Onsuz hayatımı hayal edemiyorum.”

24. “Altın kalpli harika bir adam olmasına ve bana çok saygı ve özenle davranmasına rağmen, dağınık bir istifçi. O yokken evden ıvır zıvırı taşımaya devam etmek benim için yorucu oluyor. Ve o kadar çok şey var ki, nelerden kurtulduğumu hiç fark etmiyor bile! Ben temiz bir ucube minimalistim ve bu, yıllar boyunca beni çok endişelendirdi.”

25. “Hiçbir şey için sözlü olarak özür dilemedi. Kırıcı bir şey söyleyecek ve özürü genellikle bana sevdiğim hayvan kurabiyeleri ya da en sevdiğim akşam yemeği gibi bir şey alacak.”

Evli insanların eşlerinde hoşlanmadıkları şeyler 26. “O bir pislik, kendi başına yeterince kötü, ama sarsıntısını ilik boyutlarına kadar geliştirmiş.

HER ŞEY onun için bir hakaret. Onu doğrudan etkileyip etkilemediği önemli değil; sadece “vermeye” başlıyor. onun fikri.’ Onunla tanıştığımda, tatlı ve eğlenceliydi, ancak çizgi boyunca bir yerde, kendi yöntemi olması gerektiğine karar verdi ve herkesi becerdi. Tıbbi bir aciliyeti varsa/olduğunda, telefonunun yakınlarda olmasını umsa iyi olur. Çünkü ölmesini izlemem için oldukça güçlü bir şans var.”

27. “Sürekli ‘açıklamalar’ yapıyor. Bunu yaparken kulağa ne kadar kibirli geldiğinin farkında değil. Eğer bir proje üzerinde çalışıyorsam, istenmeyen tavsiyelerde bulunur ve bu benim motivasyonumu tamamen düşürür. Mesela, bahçıvanlık yapıyorsam, bana sorar mı? Bitki yerleştirmeyi veya toprak düzeltmeyi düşündüm. Ağaç işleri projeleri hakkında ona tavsiye vermiyorum. Neden hobilerim hakkında onun fikrini istediğimi düşünüyor? Ben sadece onun sürekli saçmalıklarını ve tavsiyelerini duymaya dayanamıyorum.

“Bunun yerine, gerçekten umursadığım şeyler hakkında anlamlı bir sohbete girerse çok sevinirim, ama bunu yapmaya çalıştığında bile, kulağa kendini beğenmiş bir ahmak gibi geliyor.”

28. “Eşim, birlikte olduğumuz on yıl boyunca hiçbir zaman ortak bir hesabı paylaşmadığımız ölçüde, mali açıdan berbat, çünkü muhtemelen kuruyacak. İhtiyacı olduğunu kabul etmesine rağmen, zorunlu satın alımını engelleyemiyor. Para biriktirmek için, sadece beni değil, böylece sonunda bir ev satın alabiliriz.”

29. “Kocamın sürekli olumsuzluğundan nefret ediyorum. Baba vücutlu ve sürekli her şeyden şikayet eden bir Debbie Downer. Dışarısı rüzgarlı mı? Hayattan nefret ediyor. Dolabın düğmesi gevşek mi? Evimiz çöp. Dakikaları temizlemedim. Mikrodalgadan mı? Ben hiç dinlemeyen korkunç bir insanım. Şaka yaptı ve ben gülmedim? Küçümsüyorum. Çekmecedeki çatalda yemek lekesi mi? Bulaşıkları yıkamakta tamamen başarısız oldum. Alaycı değil, nefret dolu.

“Beş yıl oldu ve tavrı ruhumu emiyor. Çocuğumuz olmasaydı çoktan gitmiş olurdum.”

30. “Karma bir ailemiz var ve sürekli çocuklarını önüme koyuyor. Onları şiddetle koruyacağını anlıyorum ama hayatında bir numara olabilir miyim, sadece bazen?”

Evli insanların eşlerinde hoşlanmadıkları şeyler 31. “Kocama askerlik engeli teşhisi kondu ve bunu her bahaneyle hiçbir şey yapmamak için kullanıyor.

Kanepede oturuyor, video oyunları oynuyor ve sabah kalktığından yatana kadar televizyon izliyor. Sorunları yok demiyorum ama bizim ergenlik çağındaki çocuklarımızla hiçbir şey yapmıyor ve neredeyse hiç konuşmuyoruz. Günler birbirimize bir şey söylemeden geçiyoruz. 14 yıllık evlilikten sonra ben çok mutsuzum ve sadece evliliğimin bitmesini istiyorum.

“Ev işlerini ben yapıyorum ve ondan yemek yapmasını istesem, dünyanın bittiğini düşünürdünüz – bu onun için çok büyük bir sorun. İnsanlarla uğraşmakta zorlanıyor, ama sonsuza kadar böyle kalamam. Bir şeyler yapmak, bit pazarına, karnavallara, eğlence parklarına gitmek vs. gitmek isteyip istemediğini sormaya bile değmez, çünkü sürekli kapanıyor ya da olay çıkarıyor ama bu çocuklarımı etkiliyor ve evliliğin böyle bir şey olduğunu düşünmelerini istemiyorum – çünkü öyle olmadığını biliyorum.”

Evli İnsanların Eşlerinden Nefret Ettiği Şeyler-Kaynak: buzzfeed.com

Yorum yapın