PsikolojiYaşam

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler yazımızda kişilerin evliliklerinde nelere dikkat etmesi gerektiği, neler yapması gerektiği, kadının çalışmasının ve para kazanmasının evlilikteki etkisi, sevginin güzel evlilikleri oluşturmasını yazdık.

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler-Boşanma
Boşanmalar

Boşanmalara Dikkat

Evliliklerde boşanmalar evlililiğin ilk beş yılında ağırlıklı olmaktadır. Boşanmamak için aşırı kavgalardan kaçının. Eşinizle yaptığınız kavganın boyutunu iyi ayarlamalısınız ve yıkıcı kavgalar yapmaktan uzak durun. Her insan tartışır fakat alttan almayı bilin ve orta yolu bulun ki kavgalar sizi boşanmaya kadar götürmesin. Kavganın ardından yaşanan küsmeleri uzun süreli sürdürmeyin. Bu küsmeler aranızdaki bağı koparır ve ayrılma nedeniniz olur. Cinsel hayatınıza ara vermeyin. Cinsellik evlilikte olmazsa sevgisizlik başlamış demektir ve bu da sizleri boşanmaya götürür.

Küslerin ardından eşler arasında evleri ayırma veya ayrı evlerde yaşama gibi geçici ayrılıklar olabilir. Bu ayrı yaşama taktiğini birbirinizi özleme bakımından kullandığınızı sanabilirsiniz, fakat çoğunlukla bu yaklaşım evliliğiniz için kötü sonuçla biter. Araya duvarlar örmüş olursunuz. Mutlu evliliklerde kişiler asla evlerini terk etmemektedirler. Hep sevdiği kişiyle beraber günlerini geçirmişlerdir. Ayrı gayrı olmaması evliliğin bir numaralı mutluluk nedenidir. Eşler kavga ettiklerinde evi terk etmek yerine, kendine bir köşe belirleyip siniri geçene kadar orada zaman geçirmesi evliliğin selameti açısından çok faydalı olacaktır. Bir anlık gafletle kızıp koca evliliği bitirme gibi ani hareketlerden kaçınmamıza yarayacaktır.

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Öneriler

Kariyer Yapan Çiftler ve Evlilik İlişkisi

Evli çiftlerin kazandığı para belirli bir zaman zarfınca mutluluk getiriyor. Ama belirli bir eşiği geçince yani geçim, zorunlu harcamalar ve hayat standartlarımızı sağlayacak kadar paramız olması kafidir. Fazlası artı bir mutluluk getirmez. Bu seviyeleri sağlayan kazanç mutluluk getirir ama azı mutsuzluğa neden olur. Her insanın normal yaşama standardına ulaşması en doğal hakkıdır. Bu seviyeler kişinin arzuladığı koşulları verir. Fazlası da mutluluk getirmez. Erkeklerin kariyer yapması mecburidir, fakat kadın kariyer yaparsa bu ekstra bir kazanılımdır. Bazı erkekler kadının kariyer yapmasını istemez bazıları işinde gelişmesi ve evin geçiminde katkı sağlamasını ister. Evlilikte kadın ve erkeğin beklentisi başlarda iyi belirlenmeli ona göre bir yola çıkılmalıdır. Erkeklerin bazısı karısının evde kalması ister, bazısı da işe gidip kendisi gibi para kazanmasını ister. Şartların aynı olmasını ister.

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler-Düğün

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler-Duygunun Önemi

Şuan evliliklerin ayakta tutan olgu kişilerin birbirine olan duygularıdır. Eski evliliklerde ihtiyaçlar daha ağır basmaktaydı. Şimdi kadın da güçlü erkek de güçlü birbirlerine çok da ihtiyaçları yok. Aileyi aralarındaki sevgi bağının gücü oranında sağlam tutmayı başarabileceklerdir. Eskiden kadın boşanmak istese bile maddi bir gücü olmadığı için evliliği sürdürmeye devam ediyordu, şimdi ki maddi gücü olan kadınların böyle bir zorunluluğu yoktur. Şimdilerde evliliği sürdüren şey “ben evlilikte mutluyum ve bu bana iyi geliyor” olgusudur. “Hayatımı ölene kadar paylaşabileceğim ortağımı bulmuşum” böyle devam edeceğim düşüncesidir. Eşinin gönlünü hoş etmek evliliğin sonsuza kadar sürmesini sağlar. Sadece para kazanmak evlilikte işleri yola sokmaz.

Evliliklerin seyri sizin evliliğe ne verdiğinizle alakalı değişmektedir. iyi giden bir evliliği sizin kötü tutumunuzla kötüye gidebilir veya kötü giden bir evlilik sizin çabalarıyla iyiye doğru gidebilir. Burada her şey çiftlerin evliliği sürdürme veya sürdürmeme kararlarına göre değişir. Evliliklerde eşinizi rahat ettirmek ve şımartmak evliliğinize iyi gelecektir.

Evli Çiftlere Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir