Evinizi Sıcak Tutmak

Evinizi Sıcak Tutmak İçin 10 Basit Yöntem

Ekonomi ve Para Haber Yaşam

Evinizi Sıcak Tutmak İçin 10 Basit Yöntem ve gereksiz fazla para harcamaktan tasarruf etmenin yollarının ipuçlarını belirledik. Kış ayı neredeyse geldi ve bizim biraz tasarruf etmeye ihtiyacımız var. Hem kendi cebimizi korumak için hemde milli servetimizi boşuna harcamamak için ülkenin menfaatleri için her vatandaşın tasarruf etmesi gerekir.

Bununda başlangıcı evlerimizi doğru bir şekilde ısıtmaktan geçiyor. Evleri ısıtma, tükettiğimiz enerjinin %70’ini oluşturuyor ve bunun ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabiliriz. Şimdi tasarruf etmenizi sağlayacak 10 yönteme bakalım.

Evinizi Sıcak Tutmak İçin-Kedi

Evinizi Sıcak Tutmak İçin 10 Basit Yöntem

1) Perde Kullanımı

Perdeleri açın ve gün boyunca güneş ışığı içeri girsin böylelikle bu ücretsiz ısınmadan faydalanın. Hava kararınca da, perdelerinizi kapatın ve odalarınızın sıcaklığını koruyun.

2) Merkezi Isıtma Kullanımında Zamanlayıcı

Örneğin sabah kalktıktan sonra 30 dakika kadar yüksek ısıda çalıştırın merkezi ısıtmayı daha sonra en düşük ısıya alın sıcaklığı, böylece ısıdan tasarruf edersiniz. Bir kazan 20 ° C veya 30 ° C derecede termostat ayarlanmalı ve sabit bir hızda ısınması gerekir. İhtiyacınız olmadığında o zaman komple kapatın.

3) Evinizi Sıcak Tutmak İçin Koltukları Hareket Ettirin

Radyatörün önünde herhangi bir kapatıcı, engelleyici bir koltuk benzeri eşya varsa onun yerini değiştirin. Bu sizin ısıyı serbest bırakmanızı ve rahatlıkla odanın içinde yayılmasını sağlar.

4) Çatı ve Duvarlara İzole Uygulayın

Isı yalıtımla birlikte tasarrufun zirvesine çıkar. Eğer evinizin duvarlarında ve varsa çatısında izole yoksa doğalgazın derecesini açma zorunluluğu doğar ve ne kadar açarsanız açın fazla tüketim olur. Bu da doğalgaz faturanıza ekstra yük bindirmiş olur.

5) Evinizi Sıcak Tutmak İçin Su Tankını Sarın

Isınan su tankını sarın ki ısınan su hemen soğumasın ve sıcaklığını korusun.

6) Oda Sıcaklığı Oranı

Dünyada ortalama olarak 21°c olarak kabul edilmiştir oda sıcaklığı, fakat İngiltere en son bunu 18°c ye indirmiştir. Sizde 18°C’ye alışırsanız evdeki ısı korumasını buna göre ayarlarsınız ve faturalarınız hızlı bir düşüşe uğrar.

7) Peteklerin Arkasına Engel Koyma ve Pencerelere Blok Uygulama

Çok az maliyetle kendiniz yapabilirsiniz. Evinizin kapı ve pencere etrafında kendinden yapışkanlı kauçuk conta kullanarak blok uygulayabilirsiniz. Peteklerin arkasındaki duvarlara folyo yapıştırarak ısıyı duvarın emmesine engel olabilirsiniz.

8) Yeni Gelişen Teknoloji İle Evdeki Kaloriferi Açın

Yeni gelişen teknoloji ile iş yerinden eve doğru hareket ederken yolda olduğunuzda bir tuş ile evdeki kaloriferinizi açarak evinizi kendinize hazırlayabilirsiniz. Bu rahatlık birkaç firma tarafından sağlanmaya başlanmıştır.

9) Eskimiş Olan Kombi veya Kazanı Yenisiyle Değiştirin

Eğer kombiniz 10 yıldan eskiyse ve eski teknolojiyle çalışıyorsa yeni bir ürün alma zamanınız gelmiştir. Bir an önce yeni kombinizi alın.

10) Evinizi Sıcak Tutmak İçin Isıyı Yansıtın

Radyatör panelleri kurulumu kolay, nispeten ucuz ve duvarlara gelen ısıyı yansıtır ve odanızı ısıtır. Radyatör panelleri odadaki ısıyı geri yansıtarak çalışır.

1 thought on “Evinizi Sıcak Tutmak İçin 10 Basit Yöntem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir