İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evinizi Sıcak Tutmak İçin 10 Basit Yöntem

Evinizi Sıcak Tutmak İçin 10 Basit Yöntem ve Gereksiz fazla Para harcamaktan tasarruf etmenin yollarının ipuçlarını belirledik.  Kış ayı neredeyse geldi ve bizim biraz tasarruf etmeye ihtiyacımız var. Hem kendi cebimizi korumak için hemde milli servetimizi boşuna harcamamak için ülkenin menfaatleri için her vatandaşın tasarruf etmesi gerekir.

kalorifer-isi

Bununda başlangıcı evlerimizi doğru bir şekilde ısıtmaktan geçiyor. Evleri ısıtma, tükettiğimiz enerjinin %70 ini oluşturuyor ve bunun ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabilirsiniz.

10 Basit Yöntem ile Ev Isıtmak

1)Perde kullanımı

Perdeleri açın ve gün boyunca güneş ışığı içeri girsin böylelikle bu ücretsiz ısınmadan faydalanın. Hava kararınca da, perdelerinizi kapatın ve odalarınızda sıcaklığını koruyun.

2) Merkezi ısıtma kullanımında zamanlayıcı kullanın

örneğin sabah kalktıktan sonra 30 dakika kadar yüksek ısıda çalıştırın merkez ısıtmayı daha sonra en düşük ısıya alın sıcaklığı böylece ısıdan tasarruf edersiniz. Bir kazan 20 ° C veya 30 ° C derecede termostat ayarlanmalı ve sabit bir hızda ısınması gerekir. İhtiyacınız olmadığında o zaman komple kapatın.

3) Koltukları hareket ettirin

Radyatörün önünde herhangi bir kapatıcı engelleyici bir koltuk benzeri eşya varsa onun yerini değiştirin. Bu sizin ısıyı serbest bırakmanıza ve rahatlıkla odada yayılmasına sebep olur.

4) Çatıya ve duvarlara izole uygulayın

Isı yalıtımla birlikte tasarrufun zirvesine çıkar. Eğer evinizin duvarlarında ve varsa çatısında izole yoksa doğal gazın derecesini açma zorunluluğu doğar ve ne kadar açarsanız açın fazla tüketim olur. Bu da doğal gaz faturanıza ekstra yük bindirmiş olur.

5) Su tankını sarın

Isınan su tankını sarın ki ısınan su hemen soğumasın ve sıcaklığını korusun.Evinizi Sıcak Tutmak İçin 10 Basit Yöntem.

6) Oda sıcaklığı oranı

Dünya da ortalama olarak 21°c olarak kabul edilmiştir oda sıcaklığı fakat İngiltere en son bunu 18°c ye indirmiştir. Sizde 18°C ye alışırsanız evdeki ısı korumasını buna göre ayarlarsınız ve faturalarınız hızlı bir düşüşe uğrar.

7) Kalorifer peteklerinin arkasına engel koyabilirsiniz

Çok az maliyetle kendiniz yapabilirsiniz. Evinizin kapı ve pencere  etrafında kendinden yapışkanlı kauçuk conta kullanarak blok uygulayabilirsiniz. Peteklerin arkasındaki duvarlara folyo yapıştırarak ısıyı duvarın emmesine engel olabilirsiniz.

8) Yeni gelişen teknoloji ile evden kaloriferi açın

Yeni gelişen teknoloji ile iş yerinden eve doğru hareket ederken yolda olduğunuzda bir tuş ile evdeki kaloriferinizi açarak evinizi kendinize hazırlayabilirsiniz. Bu rahatlık bir kaç firma tarafından sağlanmaya başlanmıştır.

9) Eskimiş olan kombi veya kazanı yenisiyle değiştirin

Eğer kombiniz 10 yıldan eskiyse ve eski teknolojiyle çalışıyorsa yeni bir ürün alma zamanınız gelmiştir. Bir an önce yeni kombinizi sipariş verin.

10) Isıyı Yansıtın

Radyatör panelleri kurulumu kolay, nispeten ucuz ve duvarlara gelen ısıyı yansıtır ve odanızı ısıtır. Radyatör panelleri odadaki ısıyı geri  yansıtarak çalışır.

Evinizi Sıcak Tutmak İçin 10 Basit Yöntem.

Bir yorum

  1. Cemal Cemal 10 Kasım 2016

    Etkili yöntemler. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir