İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » ETF Ateşi Kripto Piyasasını Canlandırmaya Devam Ediyor

ETF Ateşi Kripto Piyasasını Canlandırmaya Devam Ediyor

Bitcoin Artışı 2017

ETF Ateşi Kripto Piyasasını Canlandırmaya Devam Ediyor

ETF Ateşi Kripto Piyasasını Canlandırmaya Devam Ediyor

CoinGecko’nun verilerine göre, Bitcoin Perşembe sabahı geç saatlerde son 24 saatte yaklaşık %7 artışla 38.000 dolara yaklaşırken, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi geçtiğimiz yılın en yüksek seviyelerini zorlamaya devam etti  37.935 dolarlık zirve, madalyonun 18 aydan fazla bir süre içinde ulaştığı en yüksek seviyeydi.

Ethereum blockchain’in tokeni ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether de yükseliş gösterdi ve günlük %8’lik fiyat artışının ardından Temmuz ayından bu yana ilk kez 2.000 $ sınırını geçti.

Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri, günden güne yaklaşık %5,4 artarak 1,45 trilyon dolara yükselirken, Cardano (%8,2), Solana (%9,9) dahil olmak üzere piyasadaki diğer en büyük kripto paralardan bazıları Perşembe sabahı itibarıyla büyük artışlar gördü. ve Chainlink (%12,7). Kripto piyasalarındaki hareketler, NASDAQ ve S&P 500’ün son 24 saatte temelde yatay seyretmesiyle hisse senedi endekslerini çok geride bıraktı.

Kripto ticaret şirketi GSR’de kıdemli stratejist Brian Rudick, Fortune’a Bitcoin tabanlı bir finansal ürüne atıfta bulunarak, Bitcoin’in son dönemdeki yükselişinin temel olarak “yakın vadeli bir Bitcoin ETF onayı etrafındaki iyimserlikten ve bunun sonucunda ortaya çıkan kısa vadeli sıkışmadan” kaynaklandığını söyledi. geleneksel yatırımcılar ticaret yapabilir. Ve perşembe sabahı BlackRock, Delaware’de “iShares Ethereum Trust” adını kaydetti; bu da “yakında bir spot eter ETF başvurusunda bulunabileceğinin bir göstergesi” diye ekledi.

Kripto komisyonculuğu ve ticaret platformu FalconX’in araştırma başkanı David Lawant, Rudick’in değerlendirmesini yineledi.

Fortune’a konuşan Bitcoin, “piyasa ABD spot ETF onay sürecine odaklanırken iyi performans göstermeye devam ediyor” dedi ve BlackRock’un “iShares Ethereum Trust” adını kaydettiği haberinin ardından “günün büyük yıldızının” Ethereum olduğunu ekledi.

Büyük kripto para birimlerinin fiyatlarındaki hızlı artış, dijital varlık piyasasında bir ay süren yükselişi sürdürüyor. Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 9 Ekim’den bu yana yaklaşık %30 oranında artış gösterdi ve bu durum, spot Bitcoin ETF’nin veya borsada işlem gören fonun muhtemelen onaylanacağına dair iyimserlikle birlikte arttı.

Trilyonlarca dolarlık sermayeyi yöneten geleneksel yatırımcılar, Vanguard veya TD Ameritrade gibi portföy yönetimi platformlarında bulunan yatırım ürünleri nedeniyle büyük ölçüde kısıtlanıyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, geleneksel yatırımcıların mevcut Bitcoin fiyatları üzerinden ticaret yapmasına olanak tanıyan bir spot Bitcoin ETF’yi onaylarsa, kripto endüstrisi destekçileri, Bitcoin ve kripto pazarlarına muazzam miktarda sermaye akacağı konusunda bahse giriyor.

Sektör defalarca SEC’i bir spot Bitcoin ETF’yi onaylamaya ikna etmeye çalışsa da, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Haziran ayında kendi spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu. O zamandan bu yana, kripto piyasaları toparlandı ve diğer finansal kurumlar, SEC’in geçmiş ETF onayları konusunda sağlam bir sicile sahip olan BlackRock’tan gelen başvuruyu onaylaması durumunda nakit para kazanmayı umarak kendi ETF başvurularını sundular.

Ve Bloomberg Intelligence analistlerine göre Perşembe günü SEC’in açılan bir Bitcoin ETF spotunu onaylaması için kısa bir süre başlayacak ve onaylar Kasım ayında gelmese bile Ocak ayına kadar onaylanma şansının %90 olduğuna inanıyor.

CoinShares araştırma başkanı James Butterfill, Fortune’a şöyle konuştu: “Bloomberg’in ETF ‘penceresine’ ilişkin son yorumları etrafında ciddi bir heyecan var. ” “Kuşkusuz, fiyatların bu kadar keskin bir şekilde artması her zaman biraz endişe vericidir. Bununla birlikte, bu yeni boğa piyasasına girerken, 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyelerinin çok altında kaldığımız noktayı düşünmekte fayda var.”

ETF Ateşi Kripto Piyasasını Canlandırmaya Devam Ediyor-Kaynak: fortune

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir