Eşe Çiçek Hediye Etmek

Eşe Çiçek Hediye Etmek yazımızda kadınları özel hissettirmenin erkekler için önemini, çiçek alarak ve sevgi göstererek kadınların sevgiye değer olduklarını göstermeyi ve sevginin önemini yazdık.

Kadınları Özel Hissettirmenin Önemi-Eşe Çiçek Hediye Etmek

Kadınlar çiçeklerden hoşlanırlar ve erkekler bu durumu genelde pek anlamazlar. Çoğu erkek çiçeğe para vermeyi pek faydalı bir şey olarak görmez. Onun yerine yarım kilo fıstıklı baklava almak akla daha yatkın gelir. Fakat kadınların psikolojisi erkeklerde daha farklı işlemektedir. Değer görmek, paylaşmak, yardımcı olmak, estetik, sevgi, iletişim ve güzelliğe önem verirler. Sevgi ve uyumlu olmak kadınlar için daha önemlidir. Erkekler başarıdan aldığı mutluluğu, kadınlar konuşmaktan ve paylaşmaktan alırlar.

İnsanları motive etmenin en iyi yollarından biri de ona saygıya değer olduğunu hissettirmektedir. Saygıya layık olduğunu hisseden kadın, baskıcı olmaktan vazgeçer ve rahatlar. Sevildiğini bilen kadın, sevilmek için başka yollara başvurmak zorunda kalmaz. Sevildiğini ve değerli olduğunu hissettirmenin en pratik yolu ise çiçek hediye etmektir. Aslında kadınlar kolay mutlu olabilmektedir. Karı koca ilişkilerinde eşe alınacak bir buket çiçek veya saksıda çiçek onu mutlu edecektir. Erkeğin ufak bir çiçek alması, kadın tarafından hatırlanmak ve sevilmek olarak yorumlanacaktır. Kadınlar bu hareket ile kendilerini özel hissedecektir.

Evlilikte Sevgi Oranları-Sevgililer

Sevgi Göstermek

Çiçek gibi hediyeler alınmayan eşler, duygusal boşluklarını alışverişle doldurmaya çalışacaktır. Kadının hissettiği duygusal eksiklikler sevilme, değer verilme, önemsenme v.s giderilmezse, kadın mutlaka bol bol alışveriş yapacaktır ve evin huzuru da kalmayacaktır. Kadının elde ettiği sahip olma duygusu da geçici olduğu için hiç bir zaman tam anlamıyla doyamayacaktır. Bu durum ev ekonomisini de bozacağı için huzursuzluklar devam edecektir. Bu yazımızda çiçek hediye etmeyi sembolik bir örnek olarak verdik. Günümüzde sevgi göstergesi olarak kullanılan çiçek aslında misaldir. Önemli olan sizin eşinize gerçek anlamda ne hissettirdiğinizdir.

Eşe Çiçek Hediye Etmek-İnsan ve Hayat Dergisi‘nden yardım alınmıştır.

Yorum yapın