Anasayfa » Girişimciler » Enuygun.com ve Online Seyahate Geçiş Dönemi

Enuygun.com ve Online Seyahate Geçiş Dönemi

Enuygun.com

Enuygun.com ve Online Seyahate Geçiş Dönemi yazımızda enuygun.com’un genel özellikleri, online seyahatin büyüme hızı ve önemi ve enuygun.com’un çalışma sistemini yazdık.

Enuygun.com Hakkında Bilgi

Eskiden ucuza bilet alma acenteler tarafından yapılıyordu, şimdi ise mobil cihazlar ve teknoloji sayesinde internet ortamında en uygun biletler alınabilmektedir. Enuygun.com gibi sitelerde uçak, otobüs ve otel fiyatlarının en uygun olanlarını müşterilere sunmaktadır. Seyahat planlayan kişi artık her şeyini kendi başına alıp seyahatine çıkabilmektedir. Enuygun.com’un kurucusu ve Genel Müdürü Çağlar Erol‘dur. Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitesi konumundadır. Ayda 10 milyondan fazla ziyaretçi siteye gelerek fiyat öğrenip, en uygun fiyata biletini satın almaktadır. IATA ve TÜRSAB resmi üyesidir.

Uçak ve otelin yanında kredi, sigorta, mevduat, internet ve Gsm’lerin en uygun fiyatlarını bulabilmektesiniz. Sistem sizin belirlediğiniz kriteler ile arama yaptıktan sonra güvenli ödeme seçeneği ile satın almanızı sağlamaktadır. AppStore ve Google play’den uygulamalarını telefonunuza indirebilir ve her an uygun fiyatlı bilet ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Fotoğrafçı ve Blogger Renee Hahnel

Online Seyahate Geçiş

Dijitalleşmeye geçiş tüm alanlarda olamakla birlikte seyahatte daha fazla hissedilmektedir. E-ticaret sitelerinin de kullanımının arttığı ülkemizde online pazar da ciddi oranda kullanılmaktadır. 2017 yılında dünya online seyahat hacminin 629 milyar dolara ulaşacağı ön görülmektedir. Bu büyüme hızıyla birlikte 2021 yılında 1,1 trilyon dolar olacağı tahmin edilmektedir. Uçak biletleri, oteller ve diğer unsurlar bu rakamlar içerisindedir. Online kullanım isteği arttıkça yatırımlarda online tabanlı olmaktadır. Ülkemiz online seyahate geçişte 2016 yılı itibariyle dünya 3.sü olmuştur. İspanya ve Amerika’dan sonra Türkiye %60’lık bir online dönüşüm ile gelmektedir. Seyahat acentelerini kullanmaktansa insanlar kendi seyahatlerini online hizmetler sayesinde halletmektedir. Özellikle akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ve hizmetlere daha kolay ulaşılabilme yeni neslinde bunları kullanma hızı bu değişimi getirmiştir.

Online dünyanın en büyük avantajı müşteriler için, ürünlerin rekabet altında daha düşük fiyatlara alınabilmesi olmuştur. Reklam ve tanıtım giderleri olmadığı için insanlar aynı ürünü internet dünyasından daha ucuza alabilmektedir. Fiyat karşılaştırmasını rahatlıkla yaparak karlı çıkabilmektedir. Üretici ve tüketici arasında sadece internetin olması bu fiyat düşüklüğünü getirmiştir. Her iki tarafta bu durumdan memnundur. Online uçak bileti alırken veya otel rezervasyonu yaptırırken sistem sayesinde doluluk, boşluk veya ne zamana bilet alacağınızı rahatlıkla görebiliyorsunuz. Sistemlerin kullanışlı olması insanların daha çok tercih etmesini sağlamaktadır.

Enuygun.com Online Seyahat

Çalışma Sistemi

Kişiler seyahat planını sistem üzerinden yaptıktan sonra, enuygun.com çalışma sistemi çalışmış oldukları tüm havayolları şirketlerine bu isteği anlık olarak göndermektedir. O an içerisinde havayolları tüm bilgileri çekip hangi uçağın olduğunu, doluluk oranlarını, fiyatlarını, sınıflarını anında göndermektedir. GDS sistemine bağlanılarak tüm bu işlemler 2-3 saniyede yapılarak uçuş bilgileri sıralanmaktadır. Kullanıcının istediği bilgiler önüne çıkmaktadır. Bu işlem günlük olarak 1,5 milyon kez yapılmaktadır. Firma uçuşa 3 saat kala uçak biletlerinin iptal edilebilmesi garantisini vermektedir. Bilet iptalli seyahat sigortası seçeneği kullanılarak bilet fiyatının %90’ını geri alınabilmektedir. Bu sigorta içeriğinde tıbbi tedavi, acil tıbbi nakil ve bagaj kaybı da bulunmaktadır.

Web Site: www.enuygun.com

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir