Emlak Kralı Grant Cardone, Tek Haneli Milyonerlerin “Temelde Orta Sınıf” Olduğunu Savunuyor

Emlak Kralı Grant Cardone, Tek Haneli Milyonerlerin “Temelde Orta Sınıf” Olduğunu Savunuyor

Emlak Kralı Grant Cardone, Tek Haneli Milyonerlerin “Temelde Orta Sınıf” Olduğunu Savunuyor

Milyoner olmak, bir zamanlar sahip olduğu önbelleğe sahip olmayabilir. Emlak kralı Grant CardoneYouTube kanalında milyoner olmanın beş adımını ayrıntılarıyla anlattığı yakın tarihli bir videosunda böyle diyor.

“Herkes ‘Aman Tanrım, ikonik milyoner, sen zenginsin’ diyor” dedi. “Zengin değilsin… endişelisin.”

Videoda, Cardone kasvetli bir ofiste duruyor ve tek haneli bir milyoner olmanın sizi bugünlerde çok uzağa götürmeyeceğini göstermek için çok bağırıyor (bu, onun sözüne inanırsanız, hakkında çok şey söylüyor. geri kalanımız, ABD’deki bir ailenin tipik net değerinin 121.700 $ olduğunu düşünürsek ). Bu noktayı doğrulamak için biraz matematik yapalım: 1 milyon dolar ve sıfır geliri olan 30 yaşındaki biri ayda 4.000 dolar harcasaydı, bu yılda 48.000 dolara eşdeğerdi, 51 yaşına geldiklerinde meteliksiz kalırlardı.

Dolar Para

Cardone, “Milyonerler temelde para konusunda endişelenen orta sınıf insanlardır” dedi

Kendi kendine milyoner olan, emlak yatırım şirketi Cardone Capital’in CEO’su, birkaç iş kitabının yazarı ve bir bilim insanı olan bu adam, sıcak yaklaşımlarıyla tanınır – geçmişte, yılda sadece 400.000 dolar kazanırsa utanacağını söylerdi. Ve kutuplaştırıcı yorumları para tavsiyesiyle bitmiyor – son zamanlarda yaklaşık 1 milyon takipçisine trans karşıtı yasalarla ilgili tweet’leri nedeniyle ateş altında kaldı. Tartışmalı olmak onun markasının bir parçası: Geçenlerde tweet attığı gibi, “Söylediğim her şeyi beğenmek zorunda değilsin. Duygular karşılıklı.”

Pek çok insan, tek haneli milyonerlerle ilgili yaklaşımından da hoşlanmayabilir. Ne de olsa, 1 milyon doları netleştirmek çoğu insan için bir gecede gerçekleşmez. Pew Araştırma Merkezi’nin 30.003 ila 90.010 ABD Doları arasında kazanan tek bir kişi veya 60.000 ila 180.000 ABD Doları arasında eve götüren dört kişilik bir aile olarak tanımladığı gerçek orta sınıftayken elde edilmesi zor bir net değer.

Şimdi, Cardone’un bahsettiği varsayımsal 30 yaşındaki milyoner, önümüzdeki 21 yıl boyunca 48.000 dolarla yaşıyorsa, o orta sınıf grubuna giriyorAncak örnek pek olası değil: FIRE hareketine katılmayı amaçlayan küçük bir alt grubun parçası değilseniz ve çoğu zaman Cardone’un yapmadığı gibi pasif gelire güvenenler hariç, çoğu insan bu yaşta emekli olmaya çalışmıyor.

Ortalama bir joe için bir milyon dolar oldukça uzak; ortalama bir Amerikan hanesinin medyan tasarrufu 5.300 $’dır (yüksek kazananlar tarafından çarpıtılan ortalama, 41.600 $ ile biraz daha iyidir). Kişinin net değeri emlak ve araba sahipliği gibi varlıkları da içeriyor olsa da, bu yatırımların her ikisi de son birkaç yılda artan enflasyon, rekabetçi piyasalar ve yüksek faiz oranlarının birleşimi sayesinde orta sınıf için daha az elde edilebilir hale geldi.

Orta sınıf, pandemi sırasında ciddi miktarda nakit biriktirebilmiş olsa da, ekonomi toparlandıkça ve 40 yılın en yüksek enflasyonu devraldıkça altın çağları o zamandan beri azaldı. Bir Primerica anketine göre, Amerika’daki 10 orta sınıf aileden yaklaşık 8’i, yüksek yaşam maliyetine ayak uydurmak için birikimlerini yonttuğunu bildiriyor. Birçok üst sınıf hanehalkı enflasyonun hızına ayak uydurmak için zam alırken, orta sınıf aileler aynı ücret artışlarını görmedi ve bu da zaten küçülen orta sınıfa katkıda bulundu.

Evet, zenginler endişeli ama bu onları orta sınıf yapmaz

Elbette, zenginler bile enflasyon ve dalgalı bir borsa sayesinde biraz tedirgin hissediyorlar. Edelman Financial Engines tarafından yapılan bir ankete göre, tüm milyonerlerin yarısından azı (%44) mali durumlarıyla ilgili “çok rahat” hissediyor (yine de bu oran tüm yanıt verenlerin iki katı). Ve milyonerlerin %29’u kendilerini zengin hissetmediklerini söylüyor.

Bunun nedeni, muhtemelen günümüz ekonomisinin standart mali ölçütler üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmasıdır; Yılda 100.000 dolardan fazla para kazanan Amerikalıların yarısından fazlasının maaş çekine yaşadıklarını hissettiklerini düşünün. Ve 1 milyon dolar artık rahat bir emeklilik için her zaman yeterli olmuyor.

Cornerstone Wealth Advisory’nin kurucusu ve CEO’su Michele Lee Fine, Fortune’dan Alicia Adamczyk’e, “Hala istisnai bir başarı düzeyi olsa da, iyileştirilmiş uzun ömür ve yüksek enflasyon göz önüne alındığında, 1 milyon dolarla emekli olma gibi bu miktarın ömür boyu bir gelir kaynağı olarak sürdürülebilir olup olmadığı sorgulanabilir.”

Ancak yine de akıllı bütçeleme ile yapılabilir. Southern Bank Company’nin başkanı ve CEO’su Gates Little, Adamczyk’e “Bir milyon dolar eskisi gibi değil, ancak doğru yapılırsa yine de rahat bir emeklilik sağlayabilir” dedi. Cardone’un yukarıda belirtilen örneği tam emeklilik yaşı olan 66’da emekli olan birine uygulansa bile, bu onları 87 yaşına kadar idare eder; belki bazıları için tam emeklilik süresi olmayabilir, ancak yine, bu örnek pasif geliri içermez veya Sosyal Güvenlik yardımlarını.

Elbette tek haneli milyoner olmak farklı şehirlerde farklı şeyler ifade ediyor; New York City veya San Francisco gibi yüksek maliyetli şehirlerde metro olmayan bir bölgede olabileceği kadar finansal güvenlik sağlamayacaktır. Amerikalılar zengin olmak için 2,2 milyon dolarlık net bir değer gerektiğini düşünürken, mali açıdan rahat olma standartları – ki bu orta sınıfla eş tutulabilir – 774.000 dolardır.

Ancak Cardone’un öne sürdüğü gibi, 1 milyon doların değerinin düşmüş olması, bunun çok para olmadığı anlamına gelmez. İyi bir şekilde yatırılmış 1 milyon dolarlık net değer, koklanacak bir şey değil.

Emlak Kralı Grant Cardone, Tek Haneli Milyonerlerin “Temelde Orta Sınıf” Olduğunu Savunuyor-Kaynak: fortune

Yorum yapın