Ekonomi ve ParaHaberYaşam

Eminevim Nedir?

Eminevim Nedir? yazımızda Eminevim’in nasıl bir sistem olduğu, hangi varlıkların alımında kullanıldığı, ödeme kolaylığı, Eminevim’in kurulması ve iletişim bilgilerini yazdık.

Eminevim

Eminevim şirketi, 1991 yılından beri insanların el birliği ile banka kredisi kullanmadan ev, otomobil, arsa, dükkan sahibi olmalarını sağlamaktadır. Eminevim’den ev almak isteyen bir kişi oluşturulan sisteme dahil olduktan sonra aylık olarak belirli bir taksit ödemektedir. Sistemde olan ödemeler bir havuzda toplanmaktadır. Her ay sisteme dahil olan kişilere ev satın alınmaktadır. Bu ödeme yöntemi ile faizsiz ve ödeme farksız ev sahibi olunabilmektedir. Burada asıl amaç tek başına peşin ev almaya gücü yetmeyen kişilerin, el birliği ile evlerin satın alınmasıdır. Faiz ve banka sisteminin olmadığı bu sistemden insanlar rahatlıkla faydalanabilir.

El Birliği İle Ev Sahibi Olma

Eminotomotiv’in Kurulması

Emin şirketler grubunun bir alt grubu olan Eminotomotiv, 1991 yılında Emin Üstün tarafından kurulmuştur. İstanbul’un Ümraniye ilçesinde kurulmuştur. Eminevim oluşumu ilk olarak Eminotomotiv adı ile başlamıştır. Eminotomotiv’in kurulmasının nedeni, insanların o zamanlar yüksek ücretli olan araba ve ev alırken yüksek faiz ödemesi ve bankaların insanlardan ekstra ücret talep etmesiydi. Emin bey Anadolu’da uygulanan el birliği ile altın alma modelini ilk otomobil almaya uyarlamıştır. İnsanları gruplar halinde toplayarak araba sahibi olmalarını sağlamıştır.

Eminotomotiv ilk kurulduğunda bir arabanın fiyatı 20 birim iken insanlar aracı faizli taksitli aldıklarında bu ücret 2 yılda 40 birime çıkıyordu. İnsanlar tüm parasını arabaya harcamış oluyordu. O sıralar Eminotomotiv’e gelen insanlar aynı aracı 26 birime almış oldu. Aracın fiyatı ilk alındığında 26 birimdi. Bu sistem insanlar tarafından beğenildi ve 140’ın üzerinde temsilcilik açıldı. 2005 yılına kadar tam 35 bin araç teslimatı yapılmıştır. 2005 yılından itibaren Eminotomotiv sistemi, Eminevim ile konutlara uygulanmaya başladı. Bu tarihten sonra tam 100 bin kişi ev sahibi olmuştur.

Eminevim-Eminotomotiv

Sistemin İşleyişi

Emin şirketler grubunun altında Eminevim, Eminotomotiv’in yanı sıra yan inşaat firmaları, hayvancılık, enerji üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Emin Üstün’ün kurduğu el birliği sistemi ile insanlar bir araya gelip birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Esnek bir model olduğu için her alanda kullanılabilmektedir. Yardımlaşmanın faydalarını insanlar böylece görmektedir. İnsanlara ihtiyaçları verilirken iki tip imkan sağlanmaktadır. Çekilişli ve çekilişsiz ihtiyaç sahibi olmadır.

Ev Sahibi Olma Yolu: Eminevim

Çekilişli sistem

Çekilişli sistemde iki başlığa ayrılmaktadır. Çekilişli sistemde kira destekli sistem ve kira desteksiz sistem olarak ayrılmaktadır. Kira desteksiz sistemde kişi, almak istediği evin %10’una sahip olduğunda bu sistemde faydalanabilmektedir. Aylık belirli bir taksit ödemesi yapan kişi, sisteme girerken ki vadeye göre taksit tutarları belirlenmektedir. Vadeler 40-120 ay arası değişmektedir. Vadesine göre kişiye bir grup belirleniyor ve çekiliş yapılarak önceden belirlemiş olduğu ücret ile kişiye evi alınıyor. Bu işlemler eminevim uzmanları tarafından kişiye en iyi şekilde verilmektedir. Çekilişler noter huzurunda yapılmaktadır. Çekilişte ismi çıkan kişilerin istediği evler alınmaktadır. Kişi taksitlerini ödemeye devam ediyor. Çekilişli kira destekli sistemde ise, çekilişte ismi çıkan kişi sırada bekleyen kişilere yardımda bulunmaktadır. Bekleyen insanlar kira yardımı almaktadır. Çekilişte ismi erken çıkanın ödediği taksitler artmaktadır. Çekilişte ismi geç çıkanın ise ödediği taksitler azalmaktadır.

Çekilişsiz sistem

Çekilişsiz sistem ikiye ayrılmaktadır. Vade orta sistem ve peşinatlı sistemdir. Vade orta sistemde bir rakama ulaşılmak istenir. Kişi aylık belirli bir taksit ödemesi yapabilmektedir. Kişinin ulaşmak istediği ana parasının yarısına geldiği zaman toplam para kişiye verilmektedir. Peşinatlı sistemde ise parası olanlarda parayı yatırarak ev sahibi olması hızlandırılmaktadır.

Finansal Kaynak Eminevim

İnsanlar ev sahibi olmaya hak kazandığı zaman ülkenin neresinde evini almak istiyorsa oradan alabilmektedir. Eminevim insanların ev sahibi olması için finansal kaynak sağlamaktadır. Bu finansal kaynakta insanların el birliği ile güvenli bir şekilde birbirlerine yardım etmesi ile elde edilmektedir. Tüm organizasyonun işleyişini yapmaktadır. Kişiler evlerini isterlerse kendileri bulabilir, isterlerse Eminevim’in uzmanlarından yardım alabilirler.

Büyüme

Ev sahibi olan kişiler çevresindeki insanları da etkilemektedir. Ev sahibi olmasının zor gözüktüğü kişilerin ev sahibi olması Eminevim’i merak konusu yapmaktadır. Kişinin akrabaları, komşuları ve çevresi bu sistemin detaylarını öğrenmek ve kendileri de katılmak istiyor. Eminevim’in Türkiye’de 102 tane şubesi bulunmaktadır. 1200 tane çalışan bulunmaktadır. İstanbul’da 20 civarı şubesi bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Çağrı Merkezi: 444 36 46

Genel Müdürlük: Kısıklı cad. No: 36 Altunizade / Üsküdar / İstanbul

E-posta:[email protected]

İnternet Sitesi: www.eminevim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir