Elon Musk, Twitter’ın Gelecek Yıl İflas Başvurusunda Bulunabileceğini Söyledi

Elon Musk, Twitter’ın Gelecek Yıl İflas Başvurusunda Bulunabileceğini Söyledi

Elon Musk, Twitter’ın Gelecek Yıl İflas Başvurusunda Bulunabileceğini Söyledi

Elon Musk‘ın Twitter‘daki görev süresi Perşembe günü daha da engebeli hale geldi, bildirildiğine göre acil durum toplantısında çalışanlara, şirketin gelecek yıl iflas başvurusunda bulunma ihtimalini göz ardı edemeyeceğini söyledi.

The Information ve Platformer genel yayın yönetmeni Zoë Schiffer’e göre Musk, bir çalışanın şirketin mevcut çalışma oranını sormasının ardından herkesin katıldığı toplantı sırasında duyuruyu yaptı.

Musk ayrıca, çalışanlara haftada 40 saat fiziksel olarak ofiste olmamaları halinde istifa mektuplarını da verebileceklerini söyledi. Musk, daha önce Twitter’ın çalışanların herhangi bir yerden çalışmasına izin vermesine rağmen, çalışanların ofise geri dönmesi konusunda kararlı.

Perşembe günü erken saatlerde firmadan ayrıldıklarını açıklayan bilgi güvenliği şefi Lea Kissner da dahil olmak üzere son günlerde şirket içinde birkaç Twitter yöneticisi istifa etti.

Kissner’a ek olarak, Twitter’ın reklam satış sorumlusu Robin Wheeler ve Güven ve Güvenlik başkanı Yoel Roth şirketten ayrıldı. Wheeler, Çarşamba günü Musk ile bir Twitter Soru-Cevap etkinliğine ev sahipliği yaptı ve reklamverenlerin, yanlış bilgilerin ve nefret söyleminin yayılmasını önlemek için kullanıcı içeriğini yeterince yönetemeyeceğine dair endişelerini gidermeye yardımcı olmak için tasarlandı.

Kargaşa, Musk’ın Twitter’dan ayda 8 dolarlık tartışmalı bir doğrulama rozeti getirmek de dahil olmak üzere herhangi bir şekilde para kazanmaya çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Ancak troller, yeni hesaplara kaydolarak, bir rozet satın alarak ve LeBron James ve Nintendo of America dahil olmak üzere etkili figürler ve şirketler gibi davranarak hizmeti kötüye kullanmanın bir yolunu bulmuş durumda.

Nadir bir hareketle, Federal Ticaret Komisyonu Twitter’a bir uyarı yayınladı ve bir sözcü komisyonun şirketi “derin endişeyle” izlediğini söyledi.

Musk geçen hafta Twitter’ı devraldı ve başlangıçta geri adım atmaya çalıştığı 44 milyar dolarlık bir anlaşmayı sonuçlandırdı. O zamandan beri şirketin üst düzey yöneticisini kovdu, yönetim kurulunu feshetti ve şirketi özel hale getirdi.

Volkswagen, GM ve General Mills dahil olmak üzere bir dizi büyük isim reklamcı, Musk’ın platform moderasyonunu gevşetme konusundaki önceki sözünü yerine getireceği endişeleri nedeniyle reklam kampanyalarını durdurdu.

O zamandan beri Musk, şirketleri halka açık bir şekilde aramakla tehdit etmekle platformu hoş bir yer haline getireceğine söz vererek onları kendi tarafına çekmeye çalışmak arasında bocaladı.

Geçen hafta Musk, yaklaşık 3.700 Twitter çalışanını veya işgücünün kabaca yarısını işten çıkardı.

Elon Musk, Twitter’ın Gelecek Yıl İflas Başvurusunda Bulunabileceğini Söyledi-Kaynak: yahoo

Yorum yapın