Senden Bir Şey Olmaz-Elon Musk

Elon Musk, Twitter’ın Askıya Alınan Bazı Hesaplara Af Çıkaracağını Söyledi

Bilim ve Teknoloji Haber

Elon Musk, Twitter’ın Askıya Alınan Bazı Hesaplara Af Çıkaracağını Söyledi

Elon Musk, Twitter’ın Askıya Alınan Bazı Hesaplara Af Çıkaracağını Söyledi

Elon Musk Perşembe günü yaptığı açıklamada, Twitter‘ın, yasayı çiğnemeyen veya korkunç spam ile uğraşmayan kullanıcılar için bunu yapıp yapmama konusunda bir anket yaptıktan sonra önümüzdeki haftadan itibaren askıya alınan hesaplara “genel af” sağlayacağını söyledi.

Musk’ın Çarşamba günü Twitter’da yayınladığı bir ankette, katılan 3,16 milyondan fazla kullanıcının %72,4’ü sosyal medya platformu tarafından askıya alınanların geri getirilmesi yönünde oy kullandı.

Geçen ay Twitter’ı satın alan Musk, Perşembe günü tweet attı “İnsanlar konuştu”. “Af önümüzdeki hafta başlıyor.” Geçen hafta, dünyanın en zengin insanı olan Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump, hiciv sitesi Babylon Bee ve komedyen Kathy Griffin de dahil olmak üzere daha önce askıya alınan bazı hesapları eski durumuna getirdi.

Ekim ayında, Twitter’ın “çok çeşitli bakış açılarına sahip” bir içerik denetleme konseyi oluşturacağını tweetledi. Musk, konsey toplanmadan önce önemli içerik kararları veya hesap eski haline getirme işlemlerinin yapılmayacağını söyledi.

Milyarderin Twitter’ın sahibi olarak ilk birkaç haftasına değişim ve kaos damgasını vurdu. Aralarında eski İcra Kurulu Başkanı Parag Agarwal’ın da bulunduğu üst düzey yöneticileri kovdu ve güvenlik ve mahremiyetten sorumlu üst düzey yetkililerin istifa ettiği açıklandı.

Bu istifalar, yetkisi tüketicileri korumak olan ve Twitter’ı “derin endişe” ile izlediğini söyleyen ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun incelemesine neden oldu.

Perşembe günü erken saatlerde Musk, Twitter kullanıcılarının platformun hızında Amerika Birleşik Devletleri’nden uzak ülkelerde önemli olabilecek küçük, bazen büyük iyileştirmeler fark edebileceklerini tweetledi.

Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir