Bilim ve TeknolojiHaber

Elon Musk, Twitter’ı Bırakıp Bırakmama Konusunda Anket Başlattı

Elon Musk, Twitter‘ı Bırakıp Bırakmama Konusunda Anket Başlattı

Elon Musk, Pazar günü Twitter kullanıcılarına sosyal medya sitesinin CEO’su olarak istifa edip etmeyeceğini sordu…

Platformda başlatılan bir ankette, “Başkanlıktan ayrılmalı mıyım…? Sonuçlara uyacağım” diye sordu. Ancak, bir Twitter kullanıcısının dizginleri kimin eline alacağına dair yorumuna yanıt vermek…

… Musk, “Halefi yok” dedi.

Tesla ve Space X’i de yöneten milyarder, Ekim ayında Twitter’ı satın aldı. Bu son anket, Twitter’ın Pazar günü bir politika güncellemesi duyurmasının ardından geldi. Şirket, yalnızca diğer sosyal medya platformlarını ve bağlantı veya kullanıcı adı içeren içeriği tanıtmak amacıyla oluşturulan hesapları kaldıracağını söyledi. Ancak diğer sitelerden içerikler arası paylaşıma izin verilmeye devam edilecektir. Yeni önlem, Facebook, Mastodon, Truth Social ve Tribel gibi platformlardaki içeriği etkileyecek.

Yakın zamanda sosyal medya platformu Nostr’a yatırım yapan eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’daki destek gönderisine “Neden?” yanıtını verdi.

Politika değişikliği, Musk’ın görevi devralmasından bu yana, üst yönetimin işten çıkarılması ve Twitter’ın abonelik hizmeti Twitter Blue için ne kadar ücret alınacağına ilişkin kararsızlık dahil olmak üzere Twitter’daki diğer kaotik eylemleri takip ediyor. Cuma günü, kendisiyle ilgili konum verilerini paylaştığı iddiasıyla askıya aldığı birkaç gazetecinin Twitter hesabını eski durumuna getirdi.

Elon Musk, Twitter’ı Bırakıp Bırakmama Konusunda Anket Başlattı-Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir