Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Elon Musk, Twitter Genel Merkezi’ndeki Öğle Yemeğinin, Ofiste ‘Neredeyse Hiç Kimse’ Olmadığı İçin Yemek Başına 400 Dolardan Fazlaya Mal Olduğunu Söyledi

Elon Musk, Twitter Genel Merkezi’ndeki Öğle Yemeğinin, Ofiste ‘Neredeyse Hiç Kimse’ Olmadığı İçin Yemek Başına 400 Dolardan Fazlaya Mal Olduğunu Söyledi

Elon Musk, Twitter Genel Merkezi’ndeki Öğle Yemeğinin, Ofiste ‘Neredeyse Hiç Kimse’ Olmadığı İçin Yemek Başına 400 Dolardan Fazlaya Mal Olduğunu Söyledi

Elon Musk Pazar günü yaptığı açıklamada, Twitter HQ‘daki ücretsiz personel öğle yemeğinin yemek başına 400 dolardan fazlaya mal olduğunu söyledi. San Francisco ofisindeki rozet kayıtlarının ortalama doluluk oranının %10’un altında olduğunu gösterdiğini söyledi. Eski bir Twitter çalışanı, kahvaltı ve öğle yemeğine yapılan harcamanın kişi başı 20-25 dolar olduğunu söyledi.

Elon Musk Pazar günü, Twitter’ın San Francisco merkezindeki ücretsiz personel öğle yemeğinin, ofiste ‘neredeyse hiç kimse’ olmadığı için yemek başına 400 dolardan fazlaya mal olduğunu söyledi.

Rozet kayıtlarına göre, son 12 ayda ofiste ortalama doluluk %10’un altındaydı ve %25’e ulaştı.

Musk, Pazar günü The New York Times’ın Twitter çalışanlarının ofis öğle yemeklerini kendilerinin ödemeye başlaması gerektiğini bildirmesinin ardından tweet atıyordu.

Harekete yönelik eleştirilerin “ofise neredeyse hiç kimsenin gelmediği göz önüne alındığında özellikle tuhaf” olduğunu söyleyen Bakan, “Kahvaltı hazırlayanlardan çok kahvaltı hazırlayanlar var. Akşam yemeği servisine bile tenezzül etmiyorlar çünkü içeride kimse yok.”

Musk, Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezinde yemek servisine yılda 13 milyon dolar harcadığını söyledi.

Eski bir Twitter çalışanı olan Tracy Hawkins, Musk’a 400 dolarlık yemek maliyeti tahmininde meydan okudu. Hawkins’in LinkedIn profili, Twitter’da hibrit çalışmaya odaklanan emlak ve iş dönüşümünden sorumlu başkan yardımcısı olduğunu söylüyor.

Hawkins, Musk’ın tahmini hakkında şunları söyledi: “Bu bir yalan. Bir hafta önce @elonmusk için çalışmak istemediğim için istifa ettiğime kadar bu programı yürüttüm.

“Kahvaltı ve öğle yemeği için kişi başı günde 20-25 dolar harcadık. Bu, çalışanların öğle yemeği ve mtgs aracılığıyla çalışmasını sağladı. Ofislerde katılım %20-50 arasındaydı.”

Musk, Hawkins’in rakamlarının “yanlış” olduğunu söyledi.

Anlaşmazlık, Hawkins’in birden fazla ofiste “katılımdan” bahsetmesi ve Musk’ın özellikle Twitter’ın San Francisco Genel Merkezi’ndeki doluluk oranları hakkında konuşması olabilir.

Musk, şirketin kontrolünü ele geçirdikten sonra Twitter çalışanlarına yaptığı ilk konuşmada, Bloomberg’e göre çalışanlarına 80 saatlik çalışma haftası ve ücretsiz ofis öğle yemeği gibi daha az avantaj beklemelerini söyledi.

Endonezya’daki G20 zirvesi öncesinde bir röportajda Musk, “haftanın yedi günü sabahtan akşama” çalıştığını söyledi ve ekledi: “Kendime işkence ettiğim miktar bir sonraki aşama.”

Twitter, Musk’ın şirketin dizginlerini ele geçirmesinden kısa bir süre sonra uzaktan çalışmayı sonlandırdı. Geçen hafta Musk, personele saat 2.39’da ofise dönmelerini veya “istifanın kabul edildiğini” söyleyen bir e-posta gönderdi. Musk devraldıktan sonra Twitter’ın 7.500 çalışanının %50’sinin işten çıkarılmasını izledi.

Elon Musk, Twitter Genel Merkezi’ndeki Öğle Yemeğinin, Ofiste ‘Neredeyse Hiç Kimse’ Olmadığı İçin Yemek Başına 400 Dolardan Fazlaya Mal Olduğunu Söyledi-Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir