Bilim ve TeknolojiEkonomi ve ParaHaber

Elektrik Üreten Perde

Elektrik Üreten Perde yazımızda Solar Curtain yani güneş perdesinin ne işe yaradığını, evdeki elektrikli aletleri perdelere gelen güneş ışığıyla nasıl karşıladığını ve Solar Curtain markası hakkında bilgileri yazdık.

Solar Curtain-Elektrik Üreten Perde

Solar Curtain markası, evinizdeki perdelerin artık güneş enerjisi üreten bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Türkiye’nin ilk elektrik üreten perdesi unvanının sahibidir. Evdeki sıradan perdeler artık elektrik üretebilecektir. Solar Curtain kurucusu Ahmet Fuat Yalçın‘dır. Güneş perdeleri iki ülkede kullanılmaktadır. Türkiye’de satışlarına başlanılmıştır.

Güneş Perdesi
Güneş Perdesi Örneği

Solar Curtain Perde Çalışma Mekanizması

Solar Curtain perdesine önden baktığınızda normal perde görünümüne sahiptir ve katlanabilme özelliği bulunmaktadır. Perdenin arkasında güneş panelleri bulunmaktadır. Perdenin yüzlerce rengi ve tasarımı bulunmaktadır. 20 yıl ömrü bulunmaktadır. Güneş panellerinin %22’lik verimliliği vardır. Güneş panellerinin üzerine düşen güneş ışınlarıyla elektrik üretimine başlamaktadır. Hava bulutlu olsa bile güneş enerjisi üretimi yapılabilmektedir. Mekanizma üretmiş olduğu enerjiyi yan tarafında bulunan kablo ile güç kutusunda elektrik olarak kullanacağınız enerjiye çevirmektedir. Güneş enerjisi direkt olarak elektrik enerjisi olamadığı için ufak bir apart ile elektrik enerjisine çevrilmektedir. Buraya priz taktığınız evin herhangi bir yerinde elektrik ihtiyacını karşılayabilmektesiniz.

Ne Kadar Elektrik Üretiyor?

1 metre karelik bir perde 120 Watt’lık bir güce sahiptir. Bu güç ile bir televizyonu 7 saat çalıştırabilir. Evinize 12 metre kare perde kurduğunuzda evinizin bütün elektrik ihtiyacını karşılayabiliyorsunuz. Perdeden sıkıldığınızda veya yıkamak istediğinizde öndeki kumaş perdeyi çıkartıp yıkayabilir daha sonra yerine takabilirsiniz.

GÜNEŞ PERDESİ

Güneş Perdesi, temelde normal, ortak bir perde, ama elektrik üretme kabiliyeti onu geleneksel perde perdesinden ayıran şeydir. Güneş ışığını elektriğe çevirmek için Foto-Voltaik hücreleri kullanır. Bu, güneş enerjisini kullanmanın temiz ve verimli bir yoludur. Ayrıca evinizin içinde bulunduğundan, her türlü doğal hasara karşı korunmaktadır. Özel bir kurulum gerektirmeden kullanıma hazır olarak gelir. Sadece normal bir perde gibi. İçinde, batarya, invertör ve diğer bileşenler önceden monte edilmiş ve kullanımı kolay olacak şekilde ayarlanacaktır. Ayrıca yıkanabilir ve kolaylıkla temizlenebilir. Kullanıcının perdeyi ve çıktısını izleyip kontrol etmesini sağlayan özel uygulama ve program gelir. Ayrıca faturalara ne kadar tasarruf ettiğinizi hesaplar.

İstediğiniz renk, malzeme, desen, tasarım ve boyuta göre özelleştirebilirsiniz. Tek sınır senin hayal gücün. Yapmanız gereken tek şey bize detayları ve boyutları sağlamaktır ve gerisini biz halledeceğiz! Perde ile ilgili ilginç bir özellik, çalışmak için tellere ihtiyaç duymamasıdır! İletken iplik ve Velcro teknolojisi ile, teller ve tıkaçların karışık bir karmaşası olan şey şimdi temiz, zarif ve gizlidir.

İletişim için: www.solarcurtain.co/index.html

Elektrik Üreten Perde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir