İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Ekmek Tüketmenin Zararları Nelerdir?

Ekmek Tüketmenin Zararları Nelerdir?

Ekmek Tüketmenin Zararları

Ekmek Tüketmenin Zararları Nelerdir? yazımızda hazır ekmek tüketmenin vücudumuzda D vitamini eksikliği, kansızlık ve kanser hastalıklarına nasıl sebebiyet verdiğini yazdık.

Ekmek Tüketmenin Zararları-Karbonhidrat
Sağlıklı Karbonhidrat

Ekmek Tüketmenin Zararları-Hazır Ekmeği Fazla Tüketmek

Paketlere girmiş gıdalardan uzak durun. Ev yoğurtları ve sirkeleri kullanın. Şekerli içeceklerden ve yemeklerden uzak durun. D vitamini eksikliğiniz varsa bunu ciddiye alın ve D vitamini içeriği yüksek gıdalar tüketin. Doğal zeytinyağı ve doğal tereyağı tüketmeye dikkat edin. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için bu iki gıdayı bol bol tüketin. Demir eksikliğinin en büyük sebebi yediğimiz ekmeklerdir. Ekmeklerde Gluten vardır ve bu nedenle D vitamini emilimini bozar ve D vitamini eksikliğine neden olur. Kansızlığa hatta kansere doğru hastalıklar baş gösterir. Siz siz olun hazır alınan beyaz ekmeği tüketmeyin ve başka tür ekmek alımına gidin. Veya hayatınızdan ekmeği tamamen çıkartın. Tüm hastalıkların başlıca sebebi fazla ekmek yemektir. Tabi doğal tam buğday unuyla yaptığınız ekmeği yiyorsanız, bu sizin için en güzel besin kaynağıdır. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için bedenimizdeki bağırsağında iyi olması gerekir. Bu da sağlıklı yiyecekleri tüketmekten geçer.

Ekmek Tüketmenin Zararları-Buğday tarlası
Buğday

Kansızlığınız Varsa Buğdaylı Yiyecekleri Yemekten Vazgeçin

Buğday tüketimi sırasında Gluten intoleransınız varsa, bu sizde kansızlığı neden oluyordur. 6 ay boyunca deneme yaparak kansızlığınızı ölçtürün ve probleminizi rahatlıkla görün. Ölçümlere göre; Buğday yiyenlerin ilk D vitamini oranı ile, buğdayı yemeyi bıraktıktan sonraki aylarda görülen D vitamini oranı artmaya başlamıştır. 6 ay sonrasında bedeniniz bu yaptığınız buğday yememe diyetine olumlu yönde etki veriyorsa problemi kesinlikle bulmuşsunuz demektir.

Gluten Alerjisi
Ekmek-Gluten Alerjisi

Ekmek Yerine Tüketebileceğiniz Gıdalar

Ekmek yemezsek ölmeyiz. Ekmek artık bizim sağlığımız için yarardan çok zarar getiriyor. Sağlığına dikkat eden birisi iseniz, bu buğday yiyeceğini sofralarınızdan kaldırmaya çalışın. Baklagilleri tüketin, kuru fasulye, mercimek, yumurta, taze sebze ve meyveleri tüketin. Doğal tereyağı tüketmeyi unutmayın. Proteinin yanında alınan doğal tereyağı vücudumuzun kendini toparlamasında etkili rol oynamaktadır.

Ekmek Tüketmenin Zararları Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir