İçeriğe geç
Anasayfa » Kişisel Gelişim » Ebeveynlerin Çocuklarına Liseyi Bitirmeden Önce Öğretmesi Gereken 3 Yaşam Becerisi

Ebeveynlerin Çocuklarına Liseyi Bitirmeden Önce Öğretmesi Gereken 3 Yaşam Becerisi

Ergen Çocukla İletişim

Ebeveynlerin Çocuklarına Liseyi Bitirmeden Önce Öğretmesi Gereken 3 Yaşam Becerisi

Ergen Çocukla İletişim

Ebeveynlerin Çocuklarına Liseyi Bitirmeden Önce Öğretmesi Gereken 3 Yaşam Becerisi – Eski Bir Üniversite Öğretmeninden Tavsiyeler

Rachel Garlinghouse: Dokuz yıl üniversite öğretmeniydim. O yıllarda birçok öğrencimin liseden sonraki hayata hazır olmadığını fark ettim. Açık iletişimden sağlıklarına özen göstermeye kadar, ebeveynlerin çocuklara öğretmesini dilediğim şey budur.

Dokuz yılımı üniversite öğrencilerine ders vererek geçirdim. Her sömestrde, çoğu liseden yeni çıkmış 50 ila 70 öğrencim vardı. Üniversite birinci sınıf öğrencisi arasında bir modelin ortaya çıktığını gördüm – ve bu iyi bir şey değildi.

Birçok öğrenci liseden sonraki hayata hazır değildi ve bu onların suçu değildi. Bire bir görüşmelerimde birçok kişi, ebeveynlerinin onlar için her şeyi yaptığını itiraf etti. Kolej bir uyandırma çağrısıydı, çünkü anneleri ya da babaları onları kurtaramadı.

İlginç olan, öğrencilerimin tüm “yardımlar” için minnettar olmamasıydı. Bunun yerine, üniversite hayatına ne kadar hazırlıksız yakalandıklarını keşfediyorlardı, bu da kendi zararlarına yol açtı. Ebeveynler, çocuklarının her ihtiyacını öngördü ve onlarla ilgilendi. Çatışmalar ortaya çıktığında, ebeveynler sonucu dikte ederek devreye girdi. Üniversitede böyle şeylere yer yok.

Şu anda dört çocuklu bir ebeveynim ve bir üniversite öğretmeni olarak öğrendiklerimi diğer ebeveynlerle paylaşmak istiyorum.

Her zaman çocuğunuzun yerine geçtiğinizde bir durup ne yaptığınızı düşünmenizi tavsiye ederim. Sahnede yürümeden ve diplomalarını kabul etmeden önce bazı temel bilgileri öğrenmeleri gerekiyor.

Farklı Olma

Çocuğunuza Açık ve Dürüst Bir Şekilde İletişim Kurmayı Öğretin

Meşhur kaka fanı vurana kadar bekleyecek sayısız öğrencim vardı ve sonra sinir krizi geçirecekler ya da parçalanacaklardı. Üniversite öğretmenlerinin, sömestr sonu ve notları geldiğinde çıldırmadan önce mücadele eden öğrencileri şımartmak için zamanları yok ve gerekli değil.

Çocuğunuz herhangi bir şeyle mücadele ettiğinde, ona bunu sorumlu yetişkine nasıl ileteceğini öğretin. Proaktif ve dürüst olmalarını, problemdeki rollerinin sorumluluğunu almalarını isteyin. Bu konuda kibar olmak da önemlidir.

Sağlık Strateji Kurmak

Çocuğunuza Sağlığının Sorumluluğunu Üstlenmesini Öğretin

Muhtemelen “birinci sınıf 15” i duymuşsunuzdur veya belki de kendiniz deneyimlediniz. Birçok birinci sınıf öğrencisi, üniversitede büyük bir özgürlüğün tadına varır ve zayıf beslenme seçimleri yapar – ilk dönemlerinde 15 veya daha fazla kilo alır.

Artık onlara yemek hazırlayan ve sunan ebeveynleri yok. Yemek kartı ve alkole erişim arasında öğrenciler hızla sarmal yapabilir.

Öğrencilerimden çok azı üniversitenin fitness merkezinden faydalandı, bu da sadece kilo alımına değil, çok daha fazla strese de neden oldu. Birkaç öğrencim, özellikle üniversitenin ilk yıllarında, kaygı eridi. Birçoğunu üniversitenin ruh sağlığı hizmet merkezinden yardım almaya teşvik ettim. Öğrencilerime yardım edebildiğim için minnettar olsam da, ebeveynleri onları üniversiteye göndermeden önce onlara bu dersleri vermeliydi.

95 Bin Dolar Yıllık Kazanç

Onlara Parayı Nasıl Yöneteceklerini Öğretin – Ebeveynlerin Çocuklarına Öğretmesi Gerekenler

Birçok öğrenci borç biriktirir – hem de çabucak. Üniversite özgürlüğünün tadı coşkulu hissettirebilir ve öğrenciler her zaman en iyi finansal kararları vermezler; eğlenmekle çok meşguller.

Çocuğunuz evde yaşarken, fonlarını bütçelemeyi öğrenmesine yardımcı olun. Paralarını takip etmeleri için onları cesaretlendirin ve kendilerini bir anda bulurlarsa ne yapmaları gerektiğini gösterin. Borç batağına düşmeden yardım istemeleri gerekir. Kendi paralarını kazanma fırsatlarına sahip olduklarından emin olmak da önemlidir – çünkü kazanmanın ne kadar zor olduğunu anladıklarında paraya farklı davranırlar.

Üniversite öğrencileri, öğrenme yolculuklarının bir parçası olan kaçınılmaz olarak hatalar yapacaklardır. Bununla birlikte, toplum onları yetişkin olarak kabul etmeye başladığından, çocuklarınıza şimdi bocalamalarına izin vererek çok daha fazla yardımcı olursunuz.

Ebeveynlerin Çocuklarına Liseyi Bitirmeden Önce Öğretmesi Gereken 3 Yaşam Becerisi-Kaynak: insider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir