Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » E-Ticaret Sitelerine Güvenli Olduğunu Belirten Güven Logosu Verilecek

E-Ticaret Sitelerine Güvenli Olduğunu Belirten Güven Logosu Verilecek

E-Ticaret Sitelerine Güvenli logosu

E-Ticaret Sitelerine Güvenli Olduğunu Belirten Güven Logosu Verilecek yazımızda sanal alışverişlerde yer alan elektronik ticaret sitelerinin alması gereken güven logosunu ve müşterilerin dikkat etmesi gerekenleri yazdık.

E-Ticaret Sitelerine Güvenli Olduğunu Gösteren Logo

İnternet üzerinden işlemler yapan alışveriş sitelerine güvenilirliklerini kanıtladığını gösteren güven logosu verilecek. Ticaret Bakanlığının Elektronik ticarette güven uygulaması bu şekilde başlamış olacak. Güvenlik ve hizmet kalitesini sağlayan e-ticaret sitelerine güven damgası tahsis edilecek. Güven damgası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından hak eden internet sitelerine verilecektir.

Ticaret Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamada: Uygulama ile internet üzerinden yapılan alışverişlerde güvenlik, gizlilik ve hizmet kalitesinde yaşanan endişelerin giderilmesi amaçlanmıştır.

Sanal Alışveriş Yapmak

Sanal Alışveriş Sitelerinin Müşterilerine Sunması Gereken Hizmetler

Güven damgasını almaya başaran sanal alışveriş siteleri, alıcılarına siparişleri hakkında bilgi verecektir. Siteler müşterilerinin şikayetlerini, taleplerinin iletilmesini ve sonuçlandırılmasını sağlayacak. Sitelerde çevrimiçi şikayet sistemi bulunması zorunlu hale gelecek. Alınan ürünün malzemesi ve ölçülerine ilişkin tüm detayların yanı sıra ürünü açıklayan detaylar sitede yer almak zorunda.

Güven damgası verilen sitelerin yürürlükte olan kuralları uyup uymadığı sürekli olarak kontrol edilecektir. Standartları uymadığı tespit edilen sitelerin güven damgası iptal edilebilecektir. İnsanların internet üzerinden alışveriş yaparken bulunduğu sitenin güven damgası olup olmadığına iyi bakması gerekiyor. Bildiğiniz alışveriş sitelerinden ürünlerinizi almanızı tavsiye ederiz. Web tarayıcısının adres çubuğunda güvenli işareti olup olmadığına da dikkat edin.

E-Ticaret Sitelerine Güvenli Olduğunu Belirten Güven Logosu Verilecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir