Nasıl YapılırYaşam

Düşen Yapraklarla Sanat Yapımı

Düşen Yapraklarla Sanat Yapımı yazımızda Amerika’da üniversitede görevli olan Joanna Hedrick’in düşen ağaç yapraklarını kullanarak birbirinden güzel ve ayrıntılı şekiller oluşturması ve sosyal medyada paylaşma hikayesini yazdık.

Düşen Yapraklarla Sanat

Düşen Yapraklarla Sanat Şekilleri Yapıyor

Sacramento Devlet Üniversitesi’nde çalışan Joanna Hedrick, 2013 yılından beri karışık sanatı ile öğrencilerin gözleri kamaştırmaktadır. Joanna Hedrick, üniversite içerisinde bulunan ağaçlardan düşen yapraklardan çeşitli şekiller yaparak güzel görüntüler sergilemektedir. Sonbaharın yaşandığı Amerika’da, üniversite de danışmanlık yapan Joanna, ayrıca ağaç yapraklarıyla birlikte çeşitli şekiller oluşturuyordu. Bu görüntüleri Instagram’da paylaşmasıyla birlikte popülaritesini arttırmaya başladı. Her ağaçtan düşen yapraklarla farklı tasarımlar yapan Joanna, bu işi büyük bir zevkle yapmaktadır. Özenli düzenlemeler ve ayrıntılara verdiği önem nedeniyle öğrencileri ve akademik arkadaşları onun bu işini dikkatlice takip emektedir.

Düşen Yapraklarla Sanat
Kovan Şekli

Birbirinden Farklı Tasarımlar

Resimlerinde gördüğünüz gibi, bazı şekiller spiral ve daireler biçiminde, diğerleri karmaşık labirent ve bal peteğine dönüşüyor. Her birinin tamamlaması yaklaşık üç saat almaktadır. Joanna yılda 6 tane okulda danışmalık veriyordu, fakat görsellerinin sosyal medyada popüler olmasıyla birlikte işleri de artmaya ve tercih edilmeye başlandı. Arazi sanat vizyonları ile tanınmış hale gelmişti. Doğanın güzelliğini bu şekilde göstererek herkesi mutlu etmektedir. Yapraktan yapılan bu tasarımlar uzun ömürlü olmasa da, sosyal medya da ve fotoğraflarda uzun süreli olacaktır. Her ağacın ayrıntılı olarak öncesi ve sonrası paylaşılmaktadır. 3 saatte yapılan bu görsellik gerektiği ilgiyi almışa benziyor.

Düşen Yapraklarla Sanat

Joanna’yı Takip Etmek İçin Bağlantı

Joanna Hedrick’in Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Instagram: joanna_hedrick.

Joanna bu işi yaparken herhangi bir beklentisi olmadığını belirtiyor. Bu tür işlerle takipçilerine mesajlar ve görselliği aktarmaktadır. Joanna tüm tasarımlarını en iyi şekilde yapmaya çalışmaktadır. En yeni tasarımlarından biri, petek kovanıydı ve neredeyse tamamen simetrik bir şekilde yapmıştı. Sonbaharın bitmesiyle şimdilik bu görselliği yapmaya ara vermek zorunda kalacaktır. Karlardan nasıl tasarımlar oluşturacağını merakla bekliyoruz.

Düşen Yapraklarla Sanat Yapımı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir