İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Dünyanın En Zenginleri Listesi

Dünyanın En Zenginleri Listesi

Windows 98 İşletim Sitemi-Bill Gates

Dünyanın En Zenginleri Listesi yazımızda 2017 yılında en çok serveti olan kişileri yazdık.

Zenginler zenginliklerini katlamaya devam ediyor. Forbes Dünyanın En Zenginleri Listesi lideri Bill Gates olmuştur. İlk 10 içerisinde toplamda 8 zengin Amerika vatandaşı, 1’i İspanya ve 1’i de Meksika vatandaşıdır.

Dünyanın En Zenginleri

Dünyanın En Zenginleri Listesi İlk 10

1-Bill Gates 86.3 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 61’dir. Microsoft şirketinin sahibidir. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Evli ve 3 tane çocuğu vardır. Öğrencilik zamanında Harvard Üniversitesi’ni terk etmiştir.

2-Warren Buffett 78.8 Milyar Dolarlık bir serveti vardı. Yaşı 86’dır. Berkshire Hathaway şirketinin yöneticisidir. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Nebraska Üniversitesi Lincoln ve Columbia Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Yeniden evlenmiştir ve 3 tane çocuğu vardır.

3-Jeff Bezos 73.1 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 53’tür. Amazon.com’un sahibidir. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Evli ve 4 tane çocuğu vardır. Princeton Üniversitesinde okumuştur.

4-Amancio Ortega 69.9 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 80’dir. Zara’nın sahibidir. İspanya vatandaşıdır. Evli ve 3 tane çocuğu vardır.

5-Mark Zuckerberg

57.5 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 32’dir. Facebook’un sahibidir. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Evli ve 1 tane çocuğu vardır. Öğrencilik zamanında Harvard Üniversitesi’ni terk etmiştir.

6-Carlos Slim Helu ve ailesi 56.2 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 77’dir. América Móvil’in onursal başkanıdır ve Telekom işiyle uğraşmaktadır. Meksika vatandaşıdır. Dul ve 6 tane çocuğu vardır. Universidad Nacional Autonoma de Mexico’da okumuştur.

7-Larry Ellison 52.9 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 72’dir. Yazılım şirketi olan Oracle’ın CEO’su ve Kurucusudur. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. 2 tane çocuğu vardır. Chicago Üniversitesi ve Illinois Üniversitesi, Urbana-Champaign üniversitesini bırakmıştır.

8-Charles Koch 48.4 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 81’dir. Koch Industries’nin patronudur. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Evli ve 2 tane çocuğu vardır. Massachusetts Teknoloji Enstitüsünde(mit) öğrenim görmüştür.

9-David Koch 48.4 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 76’dır. Koch Industries Genel Müdür Yardımcısıdır. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Evli ve 3 tane çocuğu vardır. Massachusetts Teknoloji Enstitüsünde(mit) öğrenim görmüştür.

10-Michael Bloomberg 47.4 Milyar Dolarlık bir serveti vardır. Yaşı 75’dir. Bloomberg şirketinin yöneticisidir. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. 2 tane çocuğu vardır. Johns Hopkins Üniversitesi ve Harvard Business School da eğitim görmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir