Dünyanın En Uzun Kadını Rumeysa Gelgi

Dünyanın En Uzun Kadını Rumeysa Gelgi, THY’nin 6 Ekonomi Koltuğunu Kaldırmasının Ardından İlk Uçak Uçuşunu Yaptı

Seyahat Yaşam

Dünyanın En Uzun Kadını Rumeysa Gelgi, THY’nin 6 Ekonomi Koltuğunu Kaldırmasının Ardından İlk Uçak Uçuşunu Yaptı

Dünyanın En Uzun Kadını Rumeysa Gelgi, THY’nin 6 Ekonomi Koltuğunu Kaldırmasının Ardından İlk Uçak Uçuşunu Yaptı

Dünyanın en uzun kadını, bir havayolu şirketi onun için altı koltuğu kaldırdıktan sonra ilk uçuşunu yapabildi. İki metre boyundaki Rumeysa Gelgi, İstanbul’dan San Francisco’ya uçtu. Türk Hava Yolları, 13 saatlik uçuş için Gelgi’nin sedyede yatmasına izin verecek şekilde uçağı değiştirdi.

Dünyanın en uzun kadını, havayolu şirketi onu yerleştirmek için altı ekonomi koltuğunu kaldırdıktan sonra ilk kez bir uçağa uçabildi. 7 fit, 0,7 inç boyunda duran Rumeysa Gelgi, geçen yıl Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en uzun kadını seçildi.

MailOnline’ın bildirdiğine göre, Türk Hava Yolları uçaklarından birini Eylül ayında San Francisco’ya seyahat etmesine izin verecek şekilde uyarladı, altı koltuğu kaldırdı ve 13 saatlik uçuşta seyahat etmesi için özel bir sedyeyle değiştirdi.

24 yaşındaki Gelgi, diğer şeylerin yanı sıra, Weaver sendromu adı verilen ve kemik aşırı büyümesine neden olan bir durumun neden olduğu, boyu nedeniyle daha önce hiç uçakta seyahat edememişti. Çıkışa göre, çocukken bile uçak koltuklarına sığamayacak kadar büyüktü.

Durumu nedeniyle hareket etmek için genellikle tekerlekli sandalye veya yürüteç kullanır. Gelgi, yolculuğunun bir dizi fotoğrafını Instagram’da paylaştı ve “baştan sona kusursuz bir yolculuk” olduğunu söyledi.

“Bu benim ilk uçuşumdu ama kesinlikle son olmayacak. Bundan sonra @turkishairlines ile dünyanın farklı yerlerine uçmaktan büyük onur ve mutluluk duyacağım. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederim. yolculuğum” yazdı.

MailOnline’a göre Gelgi, yazılım geliştirme ve Guinness Dünya Rekorları’nda çalışarak kariyerini ilerletmek için Kaliforniya’ya gitti.

Gelgi, 2021’de resmi olarak dünyanın en uzun kadını olmadan önce dünyanın yaşayan en uzun genci olarak kabul edildiğinde 2014 yılında ilk Guinness Dünya Rekorunu kazandı. Ayrıca dünyanın en büyük ellerine, en uzun parmağına ve en uzun sırtına sahip kadın olma rekorunu da elinde tutuyor.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir