İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Dünyanın En Pahalı Evi Villa Aurora, 547 Milyon Dolara Piyasaya Çıkacak

Dünyanın En Pahalı Evi Villa Aurora, 547 Milyon Dolara Piyasaya Çıkacak

Dünyanın En Pahalı Evi Villa Aurora

Dünyanın En Pahalı Evi Villa Aurora, 547 Milyon Dolara Piyasaya Çıkacak

Dünyanın En Pahalı Evi Villa Aurora

Selling Sunset’te yer alan 75 milyon dolarlık mülkün pahalı olduğunu düşünüyorsanız – hatta New York’taki 432 Park’taki 169 milyon dolarlık çatı katının bile, açık arttırmaya giren başka bir ev var ve bunları kıyaslandığında çok daha fazla bir değişiklik gibi gösteriyor: Piyasada 547 milyon dolara bir İtalyan villası var. Satılırsa, dünyanın en pahalı evi olacak.

Villa Aurora olarak bilinen ve Roma‘da bulunan bina, 18 Ocak 2022‘de müzayedeye çıkacak. 30.000 metrekareden fazla bir alana sahip olmasına rağmen, evi yarım milyar dolardan fazla fiyat etiketine layık kılan nadir tablolardır. Ünlü Michelangelo Merisi da Caravaggio tarafından boyanmış tek tavan resmi dahildir. Bu şahesere ek olarak, Villa Aurora, İtalyan hükümeti tarafından düzenlenen listeye göre sayısız başka sanat eseri bulunmaktadır: Bunlar; heykeller, sütunlar ve süslemelerdir.

Dünyanın En Pahalı Evi Villa Aurora Roma

Altı kata yayılan binanın kendisi tam olarak mükemmel durumda değil. Cepheler 2009’dan 2011’e kadar restore edildi, ancak bodrum gibi diğer alanlar bitmemiş tadilatlardan dolayı ihmal edilmiş durumdadır. Gerekli tüm çalışmaların 12 milyon dolardan fazlaya mal olduğu tahmin ediliyor. Geriye kalan işi yapmak gelecekteki alıcının işidir, ancak maliyet, açık artırma değerinden düşülmüştür.

Biraz sabitleyici olmasının yanı sıra villada bir bahçe, çatı terası, yaya yolları ve üç garaj bulunuyor. Listeye göre, “başkentin en zarif bölgelerinden birinde” bulunuyor.

Kaynak: housebeautiful.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir