HaberSeyahatYaşam

Dünyada Girilmesi Yasak Olan 10 Yer

Dünyada Girilmesi Yasak Olan 10 Yer yazımızda dünyada her insanın giremeyeceği, girdiğinde ise sonucu ölümle sonuçlanabilecek yerleri yazdık.

Dünyada Girilmesi Yasak Olan 10 Yer

Dünyada Girilmesi Yasak
39. Oda

Dünyada Girilmesi Yasak Yerler 10-Kuzey Kore 39.Oda

39.Oda, Kuzey Kore’nin en gizli yerlerindendir. Kuzey Kore lideri Kim’in ailesinin servetinin burada tutulduğu söylenmektedir. Burada giren kişinin cezası ölümdür ve aynı uygulama ailesine de uygulanır.

Dünyada Girilmesi Yasak
Mezhgorye Bölgesi

9-Rusya Mezhgorye Bölgesi

Mezhgorye, Rusya’da bulunan bir kasabadır. Dışarıdan hiç kimse bu bölgeye giremez. Rusya devletinin burada gizli işler yaptığından şüpheleniliyor. Nükleer çalışmalar yapıldığı söyleniyor. Ayrıca Amerika’nın da burada bir nükleer tesisi bulunmaktadır.

Dünyada Girilmesi Yasak
51.bölge

8-Amerika 51. Bölge

51. Bölge ismini filmlerden duymuşsunuzdur. Las Vegas yakınlarında Hava üslerinin yanında bulunan bölgedir. Uçak ve hava testlerinin yapıldığı bölgesidir ayrıca askerle tarafından çok iyi korunmaktadır. 51. bölgeye izinsiz giriyorsanız ölümle cezalandırılırsınız.

Dünyada Girilmesi Yasak
Yılan Adası

7-Brezilya Yılanlı Ada

Yılanlı ada adından da anlaşılacağı üzere binlerce zehirli yılanın kaldığı bir yerdir. Bu adaya giden insanların yaşama şansı çok azdır. Her yer yılan kaynadığı için ve zehirli oldukları için kurtulma şansları çok düşüktür.

Dünyada Girilmesi Yasak
Şehir Altı Tünelleri

6-Rusya Şehir Altı Tünelleri

Rusya’nın Moskova kentinde 90’lı yıllarda tüm şehri dolaşan metro hatları kurulmuştur. Trenlerin çalışmadığı ve boş bırakılan yerlerde ajanların görev yaptığı söyleniyor.

Dünyada Girilmesi Yasak
Sentinel Adası

Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler 5-Hindistan Kuzey Sentinel Adası

Girilmesi yasak olan yerlerin yarısına geldiğimizde Sentinel Adasına uğrarsanız, orada sizi yerli halk bir direniş ile karşılayacaktır. Günümüz teknolojisini daha önce hiç görmemişlerdir. Hala ilkel bir yaşam süren yerli halk gelen misafirleri pek de hoş karşılamamaktadır. Keşif yapan bir uçağı oklarla vurmak istemeleri, onların ne kadar dünyadan uzakta olduklarını göstermektedir.

Gruinard Adası-İngilizler
Gruinard Adası

4-Gruinard Adası

İngilizler kimyasal silahları test etmek için İskoçlar’dan Gruinard Adasını satın aldı. İngilizler şarbonu burada test etmiştir. 1970’li yıllarda alınan ada 1986 yılına kadar kimyasal silahların test yeri olmuştur. Ölümlerin olmasıyla birlikte adayı temizleme işlemleri başlatılmıştır. 1990 yılında tam anlamıyla temizlenen ada da kimse yaşamak istemiyor, zira şarbonun etkisinin hala devam ettiği düşünülüyor.

Dünyada Girilmesi Yasak
Pine Gap

3-Avustralya Pine Gap

Pine Gap askeri üsttür. Uydu sistemleri ile uğraştığı söylenen askeri bölgeye izinsiz kimse alınmıyor. Yine gizli işler çevrildiği bilinmektedir. Burada Amerika’nın desteği vardır.

Norveç Svalbard Küresel Tohum Deposu
Küresel Tohum Deposu

2-Norveç Svalbard Küresel Tohum Deposu

Kutuplarda dağın içerisinde yapılan bir yapıdır. 2008 yılında yapılmıştır. Dünyaya bir şey olmasına karşı milyonlarca bitki tohumu burada büyütülmektedir. Buraya da girmeniz yasaktır. Kıyamet ambarı olarak geçer.

Japonya Hashima Adası
Hashima

Dünyada Girilmesi Yasak Olan Yerler 1-Japonya Hashima Adası

Yasak olan 10 yer yazımızda son olarak Hashima Adasında bulunan tüm binalar ve yapılar zarar görmüştür ve yıkılmalarına az kalmıştır. Turistlerin adaya girişi kısıtlı bir şekilde vardır. Fakat her an bir beton yığının altında kalıp ölme ihtimaliniz vardır.

Dünyada Girilmesi Yasak Olan 10 Yer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir