İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünyada Girilmesi Yasak Olan 10 Yer

Dünyada Girilmesi Yasak Olan 10 Yer yazımızda her insanın giremeyeceği girdiğinde ise sonucu ölümle sonuçlanabilecek yerleri sizlere yazacağız.

Girmesi Yasak Olan Yerler

39-kore

10) Kuzey Kore’de Bulunan 39.Oda

Kuzey Kore’nin en gizli yerlerindendir. Kuzey Kore lideri Kim’in ailesinin servetinin burada tutulduğu söylenmektedir. Burada giren kişinin cezası ölümdür ve aynı uygulama ailesine de uygulanır.

rusya1

9) Rusya’da ki Mezhgorye Bölgesi

Mezhgorye Rusya’da bulunan bir kasabadır. Dışarıdan hiç kimse bu bölgeye giremez. Rusya devletinin burada gizli işler yaptığından şüpheleniliyor. Nükleer çalışmalar yapıldığı söyleniyor. Ayrıca Amerika’nın da burada bir nükleer tesisi bulunmaktadır.

51.bolge

8) Amerika’da Bulunan 51. Bölge

51. Bölge ismini filmlerden duymuşsunuzdur. Las Vegas yakınlarında Hava üslerinin yanında bulunan bölgedir. Uçak ve hava testlerinin yapıldığı bölgesidir ayrıca askerle tarafından çok iyi korunmaktadır. 51. bölgeye izinsiz giriyorsanız ölümle cezalandırılırsınız.

yilan-adasi1

7) Brezilya’da ki Yılanlı Ada

Yılanlı ada adından da anlaşılacağı üzere binlerce zehirli yılanın kaldığı bir yerdir. Bu adaya giden insanların yaşama şansı çok azdır. Her yer yılan kaynadığı için ve zehirli oldukları için kurtulma şansları çok düşüktür.

sehir-alti-tuneller1

6) Rusya’da ki Şehir Altı Tünelleri

Rusya’nın Moskova kentinde 90’lı yıllarda tüm şehri dolaşan metro hatları kurulmuştur. Trenlerin çalışmadığı ve boş bırakılan yerlerde ajanların görev yaptığı söyleniyor.

sentinel-adasi1

5) Hindistan’da ki Kuzey Sentinel Adası

Girilmesi yasak olan yerlerin yarısına geldiğimizde Sentinel Adasına uğrarsanız, orada sizi yerli halk bir direniş ile karşılayacaktır. Günümüz teknolojisini daha önce hiç görmemişlerdir. Hala ilkel bir yaşam süren yerli halk gelen misafirleri pek de hoş karşılamamaktadır. Keşif yapan bir uçağı oklarla vurmak istemeleri onların ne kadar Dünya’dan uzakta olduklarını göstermektedir.

gruinard-adasi1

4) Gruinard Adası

İngilizler kimyasal silahları test etmek için İskoçlar’dan Gruinard Adasını satın aldı. İngilizler şarbonu burada test etmiştir. 1970’li yıllarda alınan ada 1986 yılına kadar kimyasal silahların test yeri olmuştur. Ölümlerin olmasıyla birlikte adayı temizleme işlemleri başlatılmıştır. 1990 yılında tam anlamıyla temizlenen ada sa kimse yaşamak istemiyor zira, şarbonun etkisinin hala devam ettiği düşünülüyor.

pine-gap-ussu1

3) Avustralya’da ki Pine Gap

Pine Gap askeri üsttür. Uydu sistemleri ile uğraştığı söylenen askeri bölgeye izinsiz kimse alınmıyor. Yine gizli işler çevrildiği bilinmektedir. Burada Amerika’nın desteği vardır.

tohum-deposu1

2) Norveç Svalbard Küresel Tohum Deposu

Kutuplarda dağın içerisinde yapılan bir yapıdır. 2008 yılında yapılmıştır. Dünya’ya bir şey olmasına karşı milyonlarca bitki tohumu burada büyütülmektedir. Buraya da girmeniz yasaktır. Kıyamet ambarı olarak geçer.

hashima1-ic

1) Japonya’nın Hashima Adası

Yasak Olan 10 Yer yazımızda son olarak Hashima Adasında bulunan tüm binalar ve yapılar zarar görmüştür ve yıkılmalarına az kalmıştır. Turistlerin adaya girişi kısıtlı bir şekilde vardır. Fakat her an bir beton yığının altında kalıp ölme ihtimaliniz vardır.

Dünyada Girilmesi Yasak Olan 10 Yer.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir