Anasayfa » Yaşam » Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-iPhone

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları yazımızda şirketlerin tam anlamıyla neyi amaçladığı ve sloganlarının tam olarak ne olduğunu gösterdik.

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları

Başlangıç olarak IKEA ile başlayalım.

1. IKEA

İsveç kökenli uluslararası bir mobilya mağazasıdır. 2005’te 20’den fazla mağazası hizmete açıldı. Aralık 2016 itibarıyla 48 ülkede 392 mağazası bulunmaktadır.

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-IKEA

2. Monopoly

Emlakçılık konulu, zar ile oynanan bir masa oyunu. Parkers Brothers tarafından üretilmiştir. Monopoly sözcüğü İngilizcede “tekel” anlamına gelir.

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-Monopoly

3. LinkedIn

İş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformu olarak kurulmuştur.

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-Linkedin

4. Perrier

Fransız doğal sağlıklı şişe maden suyu markasıdır. Zenginler içindir.

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-Perrier su

5. McDonald’s

Günde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketidir.

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-Fast-food restoran

6. Lay’s Cipsleri

1965’ten bu yana PepsiCo’nun sahibi olduğu bir şirket olan Frito-Lay’in bir parçası olarak pazarlandı ve cipsin kralıdır.

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-Lay's Cipsleri

7. Lego

Danimarka merkezli The LEGO Group adlı şirket tarafından 1949’dan beri üretilen bir oyuncak çeşididir. Hepimizin bildiği çocukluk zeka oyunudur. Danimarka’nın en büyük markasıdır diyebiliriz.

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-The LEGO Group

8. Avea

Türkiye’nin üçüncü GSM operatörüydü. Türk Telekom bünyesine katıldı. Hiç çekmezdi. Günümüzde Türktelekom adı altındadır.

Türk Telekom-Avea

9. Arçelik

1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulan, Türkiye merkezli bir beyaz eşya ve teknoloji şirketi. Sağlamlığı tartışılır.

Türkiye Arçelik

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-10. Bank Asya

22 Temmuz 2016 tarihli BDDK Kararı gereğince; 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 107’inci maddesinin son fıkrası çerçevesinde, Bank Asya’nın faaliyet izni kaldırıldı. Şuan da kapatıldı. Bank Asya’da parası olanlar hala paralarını almaya çalışmaktadır.

Bank Asya faiz

11. Hürriyet

Türkiye’de yayınlanan günlük gazete. 1 Mayıs 1948 tarihinde Sedat Simavi tarafından kurulmuş olup, günümüzde Doğan Yayın Holding bünyesinde bulunmaktadır. Eski gazetelerdendir.

Hürriyet gazete

12. Digiturk

Türkiye’de SD/HD/3D/4K çözünürlüklerinde sayısal yayın yapan bir dijital platform. 1999 yılının Ocak ayında Çukurova Holding’in sahibi Mehmet Emin Karamehmet tarafından kurulmuş, 2000 yılının Nisan ayında hizmet vermeye başlamıştır. Şirket 2015’te beIN Media Group’a satıldı. Bunun da satılması çok iyi oldu.

Digiturk-beIN Media Group

13. Erikli

Ambalajlı su sektörünün lider şirketi olma sorumluluğunu taşıyoruz. Yüksek kalite standartlarımız ile sağladığımız tüketici memnuniyeti pazarda lider konuma ulaşmamızı sağlamıştır. Su piyasasının lideridir. Sudan para kazanma buna denir.

Erikli su

14. Pegasus Hava Yolları

İstanbul merkezli bir düşük maliyetli hava yolu şirketidir. Uçak bileti ucuz fakat ne isterseniz ayrıca para ödemek zorunda kalırsınız.

Pegasus

15. TeknoSA A.Ş

Elektronik eşya perakende zinciri, Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Fiyatları hiç de ucuz değildir.

TeknoSA A.Ş

16. Pepsi

1903 yılında ABD’de kurulmuş, PepsiCo tarafından üretilen dünyada en popüler alkolsüz içecek markalarından biridir. Pepsi ile Coco-cola kardeş içeceklerdir.

PepsiCo

17. Windows Internet Explorer

Eski adıyla Microsoft Internet Explorer. Microsoft tarafından geliştirilen bir Web tarayıcısıdır. Az çektirmedi kahrolası tarayıcı.

Windows Internet Explorer

18. TTNET Anonim Şirketi

Türkiye’de internet sağlayıcısı iletişim ve teknoloji şirketi olarak 26 Nisan 2006 tarihinde Türk Telekom Grubu’nun bir üyesi olarak kurulmuştur. Türk Telekom çatısı altındadır. Şuanda alt yapı çalışmaları devam ediyor. Eskisi kadar yavaş değildir. Tabi dünya üzerinde ödenilen fiyat ve sağlanan internet altyapısı karşılaştırmasında hala çok gerilerdedir. Fakat Türktelekom bu halde olmasına rağmen ülkemizin en değerli şirketidir.

Türk Telekom-TTNET

19. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

ABD’li teknoloji ürünleri üreticisi Apple tarafından tasarlanan, geliştirilen iOS 10 işletim sistemli bir akıllı telefondur. Telefonların babasıdır. Apple şirketinin en büyük gelir kaynağı iPhone markasıdır. iPhone telefonu tek başına Apple’ı dünyanın en değerli şirketleri arasına sokmuştur.

Apple iPhone 7

20. Instagram

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Herkes artık burada. Facebook’un Instagram’ı satın almasıyla birlikte de hızla gelişmeye ve yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Facebook-Instagram

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir