Düden Şelalesi Antalya

Düden Şelalesi Gezisi

Seyahat

Düden Şelalesi Gezisi yazımızda Antalya‘nın güzelliklerinden olan Düden Şelalesinin içeriğini, güzelliğini, merkeze olan uzaklığını, doğal ortamını ve adresini yazdık.

Düden Şelalesi Antalya

Düden Şelalesi, Antalya’nın görülmesi ve sahip çıkılması gereken güzelliklerinden sadece birisidir. Yanı başımızda harika manzarası ve güzelliği olan bu şelalenin güzelliğinden faydalanmak için turistler uzun yollardan gelmektedir. Antalya’nın bu güzel incisi merkeze çok yakındır. Düden Şelalesinin merkeze olan uzaklığı yaklaşık 8 km’dir. Varsaklar beldesinde bulunmaktadır. Antalya şehir merkezinde yaşayanlar yazın sıcağından kurtulmak ve serinlemek için ilk tercih ettikleri yerler arasındadır. Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği yerler arasındadır. Aile ile gidilebilecek ve negatif enerjinin atılabileceği bir yerdir. Düden Şelalesi ağaçların arasına gizlenmiş cennetten bir köşe gibi durmaktadır. Düden Şelalesine araç ile gelenler park sorunu yaşayabilmektedir, fakat şelalenin az ilerisinde bir sürü boş arazi bulunmaktadır. Aracınızı buralara park edebilirsiniz.

Düden Şelalesi Gezi

Şelale Bölgesi

Düden Şelalesine giriş ücretlidir. Ücretli olmasını içeriye girdiğinizde umursamayacaksınız. Düden Şelalesi bölgesine geldiğinizde içeri doğru ilerlerken şelalenin sesinde artış yaşanmaktadır. Bu ses insanları heyecanlandırmaktadır. Şelale 22 metre yükseklikten dökülmektedir. Şelalenin ön tarafına geçerken küçük köprülerden ve basamaklardan inmeniz gerekiyor. Burada 6 asırlık çınar ağacı sizi karşılamaktadır. Şelalenin dibine doğru yaklaştıkça su baloncukları yüzünüze dokunmaktadır. Su buz gibi soğuktur ve yüzmek yasaktır. Suyun çok soğuk olmasına karşın burada yüzenler oluyormuş. Şelalenin döküldüğü yerdeki merdivenlerden çıktığınızda dar bir geçit ile karşılaşıyorsunuz. Bu dar geçit sizi muhteşem bir manzaraya götürüyor. Üstten bazen damlayan sular ensenizden içeriye girebiliyor. Yukarıya doğru çıkan döner merdiven sizi yeryüzüne ulaştırıyor.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesinden çıkarken sizi rengarenk papağanlar karşılıyor. Papağanlar insanlara alışmıştır ve insanlarla fotoğraf çektirmek için bekliyorlar. Papağanlarla fotoğraf çektirmek de ücretlidir. Şelale etrafında hediyelik eşya satan dükkanlar bulunmaktadır. Düden’den hatıra kalması için eşya alacaklar buradan temin edebilir.

Adres: Çağlayan Mahallesi, Lara Cd. No:457, 07230 Muratpaşa/Antalya

İnsan ve Hayat Dergisi‘nden yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir