İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Dramatik Video, Bir Rus Askerinin Ukrayna Bombalarını Patlamadan Hemen Önce Yakalayıp Fırlattığını Gösteriyor

Dramatik Video, Bir Rus Askerinin Ukrayna Bombalarını Patlamadan Hemen Önce Yakalayıp Fırlattığını Gösteriyor

Dramatik Video, Bir Rus Askerinin

Dramatik Video, Bir Rus Askerinin Ukrayna Bombalarını Patlamadan Hemen Önce Yakalayıp Fırlattığını Gösteriyor

Dramatik Video, Bir Rus Askerinin Ukrayna Bombalarını Patlamadan Hemen Önce Yakalayıp Fırlattığını Gösteriyor

Bir video, bir siperde saklanan ve bir insansız hava aracından üzerine el bombası atılan yalnız bir Rus askerini gösteriyor. Adam iki el bombası alır ve patlamadan önce onları fırlatır. Video, cesaret örneği olarak Rus medya kuruluşları ve blog yazarları tarafından geniş çapta paylaşıldı.

Bir video, Ukrayna’da bir Rus askerinin, patlamadan dakikalar önce bir saldırı uçağı tarafından kendisine bırakılan el bombalarını kaptığını ve fırlattığını gösteriyor.

Videoda, bir Rus askeri, Ukraynalı bir insansız hava aracı tarafından bir el bombasıyla hedef alındığında bir siperde tek başına yatıyor gibi görünüyor. Sadece birkaç dakikası kalan asker, el bombasını çıplak elleriyle yakalar ve fırlatır.

Videonun ilerleyen kısımlarında, başka bir el bombası askerin kucağına düşer ve asker onu yakalar ve yakınlarda patlamadan hemen önce fırlatır.

Videonun nereden geldiği belli değil, ancak Batılı yayın organları ve Kremlin yanlısı blogcular ve onu Rus cesaretinin bir örneği olarak lanse eden yayın kuruluşları tarafından çevrimiçi olarak geniş çapta paylaşıldı.

El bombaları tipik olarak pim çıkarıldıktan sonra 3-5 saniye içinde patlar, bu da tepki vermek için sadece birkaç saniye olduğu anlamına gelir.

Rus gazetesi Pravda’ya göre, Rusya’nın Leningrad bölgesi hükümeti, askerin hızlı tepkilerini öven ve onu teşhis eden bir bildiri yayınladı.

“Leningrad bölgesinin Vyborgsky ilçesi Kamenka köyünde konuşlanmış 138. motorlu tüfek tugayından hemşehrimiz piyade Alexei’nin cesareti ve tepkisinden gurur duyuyoruz. Komutanlara eğitim için teşekkür ediyoruz! Leningrad Bölgesi hükümetinden yapılan açıklamada, tugayın tüm savaşçıları” denildi.

Rus yayın kuruluşu Signal, Telegram’a videonun ilkbaharda Kharkiv Oblastı’ndaki Ukrayna köyü Mala Rohan’da çekildiğini yazdı. Askerin hayatta ve iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

Rusya, Şubat ayında işgale başladıktan sonra Rusya tarafından ele geçirilen ilk büyük şehir olan Kherson’dan askerlerin geri çekilmesi gibi Ukrayna’da savaş alanında gerilemeler yaşamaya devam ederken, video internette dolaşıyor.

Ukrayna, düşük moral ve yüksek ölü sayısı olan Rus askerlerinin raporları arasında bir dizi başarılı karşı saldırı yoluyla doğu ve güneydeki toprakları geri aldı.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir