SağlıkYaşam

Dr. Ender Saraç’tan Sağlıklı Kilo Verme Tavsiyeleri

Dr. Ender Saraç’tan Sağlıklı Kilo Verme Tavsiyeleri yazımızda 6 önemli maddeyi uygulayarak sağlıklı bir şekilde vücut formunu koruma ve fazla kilo almamayı yazdık.

Dr. Ender Saraç’tan Sağlıklı Kilo Verme İçin Tavsiyeler

Kolay Kilo Verdiren Tavsiyeler

1.Bol Sıcak Su İçin

Her gün kış aylarında sıcak, yaz aylarında ise ılık su içilmesi zayıflamayı sağlayacaktır. Ayrıca su içmek vücuda çok faydalıdır. Günde 2 litre su içilmesi tavsiye edilmektedir. Bol miktarda da idrara çıkmanızı sağlayacaktır.

Çay Demir Eksikliği Bağlantısı

2.Zayıflamaya Yardımcı Çay İçin

Dut yaprağı, mısır püskülü, kiraz sapı, yeşil çay, zencefil ve tarçın ile güzel bir çay yaparak zayıflayabilirsiniz. Bu çayı günde 2-3 fincan kadar içebilirsiniz. Çay idrar söktürür, ödemi çözer hemde yağların çözülmesinde yardımcı olur.

Pazar Alanı

3.Aç Karnına Alışveriş Yapmayın

Eve alışveriş yapmaya çıktığınızda mümkünse tok karnına çıkın. Eğer aç karnına alışveriş yapmaya çıkarsanız, bu durum gereksiz bir sürü şey almanıza neden olacaktır.

Egzersiz Yapmanın Faydaları-Sağlık için yürüyüş

4.Kasları Korumak İçin Yürüyüş Yapın

Mevcut kaslarınızı korumak ve rahatlamak için her gün yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyerek kas yapamazsınız, fakat olan kaslarınızı koruyabilirsiniz. Yürüyerek biraz yağ yakarsınız ve ruhunuzu beslersiniz. Kas yapmak için dirençli hareketler ve ağırlıklar kaldırmalısınız. Vücudu şekillendirmek için direnç egzersizleri yapmalısınız.

Edirne Ciğeri

5.Acılı Yemekler Tüketin

Yemeklerde acıyı artırmanın ciddi faydası bulunmaktadır. Vücudu acıyı kaldırabilenler, zayıflamak için yemeklere acıyı mutlaka katmalıdır. Pul biber, zencefil, wasabi gibi acıları artırmak metabolizmanızı hızlandırıp zayıflamanıza katkı sağlayacaktır.

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları-Öğünleri atlamayın

6.Akşam Yemek Yemeyin

Akşam 6’dan sonra yemek yememek hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Acıktığınızda yeteri kadar kuruyemiş yemeniz yeterli olacaktır. Karaciğere ve sindirim sistemine akşam saatleri yemek yememek çok iyi gelmektedir. Genel olarak akşam yemek yemekten uzak durmak gerekir. Yatma saatiniz ile yemek yeme saatinizin arası en az 3 saat olmalıdır. Akşam yemeğini hayatınızdan kaldırdığınızda, vücudunuzun yenilendiğini ve forma girdiğini fark edip mutlu olacaksınız. Akşamları acıkanlar kuruyemiş ve yoğurt tüketerek açlıklarını bastırabilirler. Kuruyemişlerin çok kalorili olduklarını unutmadan tüketmek faydalı olacaktır. Tok tuttukları için bir avuç kadarı yeterli olacaktır.

Dr. Ender Saraç’tan Sağlıklı Kilo Verme Tavsiyeleri-Uzman Dr. Ender Saraç’ın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir