Anasayfa » Sağlık » Doktor Randevusunda, Doktorları En Çok Sinirlendiren 10 Şey

Doktor Randevusunda, Doktorları En Çok Sinirlendiren 10 Şey

Bel-Boyun Fıtığı-Boyun Düzleşmesi

Doktor Randevusunda, Doktorları En Çok Sinirlendiren 10 Şey

Doktor Randevusunda İstediğinizi Alamamanızın Sebebi Siz Olabilirsiniz

Doktor randevusunda ihtiyacınız olanı alamamanıza yol açabilecek birkaç senaryo vardır.

Bazen suç yalnızca, neyin yanlış olduğunu açıkladığınızda sizi ciddiye almayan hekime düşer. Chicago’daki Case Integrative Health’in kurucusu ve tıbbi direktörü Casey Kelley, “Yetersiz bakım nedeniyle bana çok fazla tıbbi travma ile gelen hastalar da var” dedi. “Sıklıkla, bu hastalar yıllarca küçümseyen doktorlarla uğraştı, bu yüzden semptomlarını ve acılarını küçümseme eğilimindeler.”

Yaşadığınız herhangi bir şey hakkında utanmanıza gerek yok – atlamadan ne kadar dürüst olursanız, doktorunuz sorunun kökenine o kadar çabuk ulaşabilir. “Size söz veriyorum, hepsini daha önce duyduk,” dedi Kelley. Ancak bazı durumlarda, randevularınızdan ihtiyacınız olanı alamıyorsanız, bunun nedeni istemeden kendi yolunuzu kesmeniz olabilir.

İşte doktor randevusunda bakımınızın kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek 10 şey ve bunun yerine ne yapmanız gerektiği:

Para Kazandıran Meslekler

Doktorları En Çok Sinirlendiren 10 Şey

1. Ziyaret sona ererken hastalar bir sorun ortaya çıkardığında

Doktor randevusunda, ziyaretinizin amacını belirtmek için genellikle üç fırsatınız vardır: randevuyu aldığınızda ve resepsiyon görevlisi sorduğunda, sizi kontrol eden hemşire sorduğunda ve doktor odaya gelip endişelerinizi sorduğunda.

Georgia, Douglasville’deki Wellstar Medical Group’ta dahiliye doktoru olan Alicia Shelly, “Asla başarısız olmaz, ben kapıdan çıkmak üzereyken birisi göğüs ağrısından bahsedecek” dedi. “İnsanların ya gerginleşip semptomu unuttuğuna ya da tartışmak istedikleri çok fazla sorunu olduğuna ve büyük bir semptomdan bahsetmek için son dakikaya kadar beklediklerine inanıyorum.”

Ne yazık ki, doktor randevuları genellikle sadece 15 ila 30 dakika uzunluğundadır – ve bu, sizi kontrol etmeyi, hayati değerlerinizi alan hemşireyi ve gerçek doktor ziyaretini içerir.

Shelly, “Doktorunuza en önemli sorunları hemen söylemeniz önemlidir, böylece doğru soruları sorabilir ve izin verilen zaman dilimi içinde doğru testleri alabilirsiniz” dedi.

2. Hastalar randevuları sırasında telefonda olduklarında

Bir doktorun her hastayla geçirdiği zaman zaten çok sınırlıdır ve acil durumlar veya idari görevlerle daha da fazla desteklenir. Telefonda olduğunuz için uzun süren bir randevu bile, zamanlama yığınını daha da artırır.

“Programa uyabilmemiz ve geri kalan hastalarımıza hak ettikleri zaman ve ilgiyi sağlayabilmemiz için bölünmemiş dikkatinize ihtiyacımız var” dedi. Dagny Zhu, bir göz doktoru ve tıbbi direktör Hiper hızlı LASIK Rowland Heights, California’da.

3. Hastalar, Google’da arattıkları için bir sağlık konusuyla ilgili her şeyi zaten bildiklerini öne sürdüklerinde

Kendi savunucunuz olmak önemlidir – ancak doktorunuza danışırken açık fikirli olmak da aynı derecede önemlidir.

Zhu, “Katarakt ameliyatının daha iyi bir seçenek olacağı durumlarda LASIK talep eden hastalarım oldu” dedi. “Tıp uygulaması çok karmaşıktır – kesin bir teşhis ve tedavi planı bulmak için çok sayıda testi, klinik bulguyu ve hastaya özgü diğer faktörleri dikkate alıyoruz.”

Doktor randevusunda sorular sorun ve gerçekten kafanızın karıştığı konuları aydınlatması için doktorunuza danışın, ancak aynı zamanda uzmanlıklarına da güvenin. Zhu, hastaları teşhis etmek ve tedavi etmek için gereken tek şey birkaç Google araması olsaydı, “Asla 13 yıllık lise sonrası eğitimden geçmezdim” dedi.

4. Hastalar birden fazla randevuyu tek bir ziyarete sıkıştırmaya çalıştığında

Yıllık fizik muayene, doktorunuzun gelecekteki hastalıkları önlemenize nasıl yardımcı olabileceğiyle ilgilidir; takip ziyaretleri, belirli sorunları ele almanız gereken zamandır.

Shelly, “Fiziksel, bu yaşta hangi önleyici testlere ihtiyacınız olduğuna ve kanser riskinizin ne olduğuna odaklanır.” Dedi.

Belirli bir endişe için doktora gittiğinizde fizik muayene yaptırmaya çalışmayın. Bu, doktorunuzun programında bir anahtar atabilir – artı, sigorta poliçeleri, o gün gerçekten fiziksel olarak alamayacağınız anlamına gelebilir.

Shelly, “Ne tür bir iş için burada olduğunuzu bilmeniz gerekiyor, böylece neden burada olduğunuza odaklanabilir ve özel endişelerinizi giderebilirim,” dedi. “Fiziksel bir muayene için buradaysanız ve ayrıca bir sorununuz varsa, bunu tartışmak ve incelemek için ayrı bir takip randevusu alın.”

5. Hastalar ortaya çıkarmak istedikleri sorunları önceliklendirmediğinde

Çok fazla endişeniz varsa, doktorunuz bunlardan herhangi birini veya hepsini değerlendirmekte zorluk çekebilir.

Shelly, “Üçten fazla sorununuz olduğunda odaklanmak daha zordur ve bazen bazı şeyler gözden kaçar” dedi. “Sonuç olarak, bakımınız daha az etkilidir.”

Bunun yerine, endişe listenizi tartışmak istediğiniz üç şeyden fazla olmayacak şekilde düzenleyin. Neye öncelik vereceğinizden ve neyin bekleyebileceğinden emin değilseniz, bir liste yapın ve neyin değerlendirilmesi gerektiğini hemen değerlendirebilmeleri için doktorunuza gösterin.

6. Hastalar ilaçları veya sağlık alışkanlıkları konusunda dürüst olmadıklarında

Utançtan çekiniyor olabilirsiniz, ancak bu eksik bilgi aldığınız bakımı etkileyebilir.

Zhu, “Örneğin, hastalar kızarıklık veya yanma nedeniyle glokom damlalarını kullanmadıklarında, glokomlarının kontrolsüz olduğunu düşünebilir ve ilaçları değiştirmek yerine ameliyat önerebiliriz” dedi.

Aynı şey bilgi paylaşımı için de geçerli ne kadar içtiğin gibi veya kullandığınız diğer ilaçlar veya maddeler.

Her zaman doğru ol. “Utanılacak bir şey yok,” dedi Zhu. “Amacımız her zaman mümkün olan en iyi tedaviyi almanızı sağlamaktır.”

7. Hastalar randevularına geç kaldığında

Doktor randevusunda çeç kaldığınızda, program bozulur. Sadece daha uzun süre beklemekle kalmaz, aynı zamanda birden fazla kişi görünmeye hazır olabileceğinden, doktorunuz muhtemelen ziyaretinizi acele etmek zorunda kalacaktır.

“İlk hastayı 15 dakikalık kesintiden hemen önce getireceğim, sonra ikinci hasta tam zamanında ve üçüncü hasta 15 dakika erken gelecek, yani şimdi aynı anda görülmeyi bekleyen üç kişi var. ”dedi Shelly.

8. Hastalar sebepsiz yere bir doktordan diğerine geçtiğinde

Bazı insanlar, tedavi edilen durumda herhangi bir iyileşme görmediklerinde doktordan doktora atlarlar.

Zhu, “Bununla ilgili sorun, her doktorun hastayı ilk kez görmesidir” dedi. “Teşhis ve tedavi etme yeteneğimizin çoğu, hastanın hastalık seyrini ve zaman içinde belirli ilaçlara verdiği yanıtı görmekten gelir.”

Bir şey işe yaramazsa, daha önce gördüğünüz bir doktor yeni bir şey deneyebilir ve daha iyi veya daha kötü olmanıza bağlı olarak bir adım atabilir.

Zhu, “Mümkünse tedavi süresince tek bir doktora bağlı kalmak her zaman en iyisidir” dedi. Tabii bunun büyük bir istisnası var: Yeterli ilgiyi görmediğinizi veya sesinizin duyulmadığını düşünüyorsanız, mutlaka sizi gören ve rahat hissettiren birini bulmalısınız.

9. Hastalar aldıkları ilaçların bir listesini getirmediğinde

Doktorunuza tam olarak ne aldığınızı ve ne kadarının yanlış dozda ilaç reçete etmesine yol açabileceğini söylememek ve bu olumsuz reaksiyonlara yol açabilir.

Randevularınıza, aldığınız tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçlar ve bunların dozlarının güncel bir listesi ile mümkün olduğunca organize ve hazırlıklı gelin.

Kelley, “Yeni bir hastaysanız ve tam olarak ne kullandığınızı ve ne kadar aldığınızı bilmiyorsanız, sizin için doğru bir şekilde yeni bir tedavi planı oluşturamam” dedi.

10. Hastalar randevu dışında iletişim kurmadığında

Bu, özellikle sahip olabileceğiniz devam eden sağlık sorunlarının ele alınması söz konusu olduğunda geçerlidir.

Zhu, “Bir hastanın sahip olabileceği her soruyu ele almak için yeterli zamanımız olmadığında talihsiz bir durum” dedi. “Geri kalanı e-posta yoluyla gönderilebilir veya daha fazla zaman ayırdığımız ikinci bir ziyarette devam edilebilir. Her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.” dedi.

Doktor Randevusunda, Doktorları En Çok Sinirlendiren 10 Şey-Kaynak: Krissy Bradyhuffpost.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir