Anasayfa » Doğal Gül Toniği Yapımı

Doğal Gül Toniği Yapımı

Gülün Faydaları

Doğal Gül Toniği Yapımı yazımızda evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz, cilt sıkılaştırıcı ve fresh bir görüntü sağlayacak gül toniği yapımı yazdık.

Doğal Gül Toniği Tarifi

Malzemeler

  • Bir dal kırmızı gülün yaprakları
  • Yarım limon suyu
  • Biraz damıtık su

Hazırlanışı

Bir porselen havanın içine bir dal gülün yapraklarını tek tek kopartarak koyun. Gül yapraklarının üzerine yarım limonu sıkarak ıslatın. Eğer içine limon çekirdeği düşürse dışarı alın. Güllerle limon sularını havanda tokmak yardımıyla iyice ezin. Güllerin suyunu mutlaka ezerek çıkartın. Ezdiğiniz gülleri küçük bir cam kavanoza boşaltın. Havanın içine biraz damıtık su dökün ve ardından bu güllü suyu gül yapraklarının olduğu kavanoza dökün.

Kullanımı

İsteyenler bu toniği buz kalıbına dökerek buzluğa attıktan sonra her gün bir tane kapsülü yüzüne uygulayabilir. Ayrıca isteyenler bir su bardağı normal soğuk suyun içine bir tane kapsül atıp gül şerbeti olarak içebilirler.

Tonik olarak kullanacaklar, kavanozdaki sıvı halde olan karışımı küçük bir tonik kabına boşaltsın. Bir küçük demir huni yardımıyla gül yapraklarını kaşıkla ezerek tonik kabına suyunu aktarın. Bir hafta ya da 10 gün kadar bu karışım size yetecektir. Toniği cildinize püskürterek kullanabilirsiniz. İsteyenler bu işlemi taze yeşil çay ve taze papatya ile de yapabilirler. Bu şekilde cildiniz sıkılaşır, canlanır ve ferah bir koku elde edersiniz.

Suna Dumankaya‘nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir