Diz Ağrıları Oluşumu ve Ağrıları Gidermek İçin Çözümler

Diz Ağrıları Oluşumu ve Ağrıları Gidermek İçin Çözümler yazımızda diz ağrıları ve menüsküsler için kremler ve ağrı giderici kürler yazdık.

Diz Ağrıları Oluşumu

Diz Ağrıları Oluşumu ve Prp Tedavisi

Dizleriniz arasındaki dokular inceldiği zaman iki eklem arasında sürtünmelere bağlı olarak ses çıkar ayrıca ufak ufak tozlanmalar başlar. Arkadaki kıkırdaklar yavaştan azalmaya başlar. Bu sürtünmelerde zamanla dizlerde ağrıya neden olur. Diz ağrılar için dizde bulunan iki eklem arasına bir sıvı enjekte edilmektedir. Bu sıvı ile dizdeki sesler yok edilir. Bu yönteme PRP denilir. Bunun için sizden kan alırlar, kanınızın sarı kısımıyla kırmızı kısmı özel tüp sayesinde ayrılır. Sarı kısım pıhtı olmaktadır. Bu sıvı hücrelerinizi yenileyerek canlandırır. Tüm dış yüzeyde oluşan hasarı bu sıvı tamir etmektedir. Çok ince bir iğne sayesinde diz arasına bu sıvı enjekte ediliyor. Orada yeni bir iyileştirme başlatılıp diz ağrısından kurtulma sağlanıyor.

Diz ağrıları için Muzlu Bal Sirkesi yapılması ağrılara iyi gelecektir. Cildinize sürerseniz cildinizi de besler. Boğazınıza gargara yaparak yerseniz boğaz ağrılarına da iyi gelir.

Diz Ağrıları Oluşumu ve Ağrıları Gidermek

Muzlu Bal Sirkesi

Malzemeler

  • 5 adet muz
  • 2 su bardağı bal
  • 2 çorba kaşığı zerdeçal tozu
  • 1 çay bardağı sirke
  • 1 çorba kaşığı kaya tuzu
  • 4 litre su

Hazırlanışı

5 tane doğranmış muzu ellerimizi kullanarak ezip sirkeyi yapacağımız cam kabın içine koyuyoruz. Muzların kabuklarını da yıkayarak içini atın. Kabukları da elle parçalayarak kavanozun içine atın. Ardından 2 bardak balı içine boşaltın. 2 çorba kaşığı zerdeçalı içine döküyoruz. Üzerine 4 litre suyu dökün. Suyu temiz olandan seçmeye özen gösterin. Üzerine 1 çorba kaşığı kaya tuzu koyuyoruz. 1 çay bardağı da doğal sirke koyunuz. Sirkenin türü fark etmez istediğinizi koyabilirsiniz. Tahta kaşık ile iyice karıştırılır. 2-3 gün arayla karıştırmaya devam edin. Üzerinde beyazımsı bir şey görürseniz korkmayın kalsın. Beyazın içinde küf görürseniz küf tarafını alırsınız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üstüne bez koymayı unutmayın. Kavanoza yaptığınız tarihi unutmayacak bir not eklemeyi unutmayın. 20 gün sonra yapmış olduğunuz muzlu bal sirkesini süzün. Serin bir yerde veya buzdolabında tutun. Her gün bir fincan içerek eklem ağrılarınızdan ve diz ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Diz ağrınız için bu sirkeyi dizinize bel ağrılarınız için ise belinize sürebilirsiniz.

Muz kabuğu lapası

Diz İçin Muz Lapası Yapımı

Malzemeler

  • 2 Adet muz
  • 1 tatlı kaşığı susam yağı
  • 1 tatlı kaşığı kantaronlu ozan yağı
  • 1 tatlı kaşığı at kestanesi yağı

Hazırlanışı

2 tane muzu eziyoruz. Ocakta ısıtınız. Isındıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı kantaronlu ozan yağı koyunuz. 1 tatlı kaşığı at kestanesi yağı koyunuz. Ardından son olarak 1 tatlı kaşığı da susam yağı koyunuz. Normal sıcaklıkta olan karışımı noylana koyun. Dizinizin ağrıyan yerine bu karışımı naylon (folyo) yardımıyla yerleştirin. İstediğiniz kadar kalabilir. Faydasını göreceksiniz.

Diz Ağrıları Oluşumu ve Ağrıları Gidermek İçin Çözümler.

Yorum yapın