Anasayfa » Haber » Dilencilik Mesleği

Dilencilik Mesleği

Dilencilik Mesleği-Kandırmaca

Dilencilik Mesleği yazımızda insanların hoşgörüsünü ve yardımseverliğini kullanan kötü niyetli insanların dilencilik ile nasıl zengin olduklarını ve bu tür insanların kandırmada nasıl usta olduklarını yazdık.

Dilencilik Mesleği İle Servet
Dilenci

Dilencilik Mesleği-Dilencinin Üzerinden Çıkan Servet

Bursa Osmangazi Belediyesi ekiplerinin yakaladığı dilencinin üzerinden servet çıktı. Caminin yanında dilenen bu dilencinin üzerinden 28.205 lira çıktı. 15 gündür takip ettikleri bu dilenciyi yakalayarak dilenmesine bir son verdiler. Ayrıca zabıtaların üzerine baktığı ve hesap defterlerinde oldukça yüklü hesap bakiyeleri olduğu görüldü. Ziraat bankasında bir hesapta 50.000 TL, yine ziraat bankasında bir hesapta 99.000 TL, diğer bir hesabında 199.000 TL, bir daha hesabında 50.000 TL, diğer bir hesabında da 50.000 TL’lik serveti bulunmaktadır. Toplamda 446.000 TL banka hesaplarında bulunmaktadır. Dilencilikten yakalanan kişi aylık 1.400 TL’lik emekli maaşıyla bu kadar parayı biriktirdiğini söylüyor. Hangi insan 28.205 TL’yi yanında taşır.

Yakalandıktan sonra parasının geri verilmesini istiyor. Yoksa şikayet de bulunacakmış. Cami çıkışı insanlara dua ederek yardım isteyen bu kişi insanların merhametini kullanarak servetine servet katmaktadır. Üzerindeki paralar için ise evin güvenli olmadığını ve yanında taşıdığını söylüyor. Ramazan ayında insanların iyiliklerini heba eden bu tür insanlara güvenmeyin. Müslüman insan dilenmez. Dilenenler de çalışarak geçimini sağlayabilir. Sizi kandırmalarına izin vermeyin. Bursa’da bu kadar para kazanan dilenci, İstanbul gibi büyük şehirde ne kadar para kazanır siz düşünün. Dilencilik yapmak insanların acıma duygusunu kullanarak haksız gelir elde etmedir.

Dilencilik Mesleği Bursa
Dilencinin üzerinden çıkan paralar

Zengin Dilenciler

İstanbul’da dilenen dilencilerin günlük hasılatı 5.000 TL’yi bulmaktadır. İstanbul’un dilencilerinin mekanı metrobüs durakları olmaktadır. Dilencilerin aylık kazancı 15-20 bin TL’yi bulmaktadır. Ortalama olarak günlük 1.000 TL gibi bir kazanç elde etmektedirler. Asgari ücretin 1.400 TL olduğu ülkemizde günlük 1.000 TL kazanabilen zengin dilencilere yardımda bulunmak onların şevkini artıracaktır. Bazılarının boyunlarında sağır ve dilsiz tabelası vardır. Böyle tabelalar onların kazancını bir hayli artırmaktadır. Diğer bir tabela ise açımdır. Açım yazan veya söyleyen kişiler iyi para kazanmaktadır. İnsanların en çok olduğu yerleri seçmeleri onların planlı bir dilencilik yaptıklarını kanıtlıyor. Kimisinin 2-3 dairesi bulunmaktadır. Fakat dilencilikten vazgeçmiyorlar. Bu kadar kolay para kazanma yolu varken alın teriyle para kazanmak onlara göre değil. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin dilenmeyeceğini bilmemiz gerekir.

Dilencilik Mesleği.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir