Kamu Personeli İş ilanı

Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Alacak

Haber

Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Alacak

Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Alım İlanı

İLAN 15.11.2018 TARİHİNDE İŞKUR’DA YAYINLANACAKTIR.

Devlet Demir Yolları Taşımacılık Şirketimiz işyerlerine çeşitli sanat kollarında işe alınacak 157 işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr) yayınlanacak 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak;

10.12.2018– 14.12.2018 tarihleri arasında, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir.

Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylara evrak teslimi ve sözlü sınav tarihini bildirir tebligat gönderilmeyecektir, tcddtasimacilik.gov.tr adresinde duyurulacaktır. Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Alımı.

Sözlü sınavı 14.01.2019-18.01.2019 tarihleri arasında TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır.
Devlet Demir Yolları Taşımacılık TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Alımı-İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır.

Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Taleplerimize Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler

1- Öğrenim belgesi,
2- Nüfus cüzdanı fotokopisi,
3- TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),
4- Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),
5- KPSS Sonuç Belgesi (16 Ekim 2016 tarihinde yapılan)
6- Tren Makinisti ilanına başvuracak adaylardan “Tren Makinisti (Seviye 4)” Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0035-4)
7- Vinç Operatörü (TCDD Taşımacılık AŞ unvanı Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü ) ilanına başvuracak adaylardan C sınıfı, (C sınıfı ehliyetini yenileyenler için M,B1,B,C1 ve F sınıfı), ehliyet
8- İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)
9- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Fotoğraflı, bilgisayar ile doldurulacak)

Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Alımı-TÜM ADAYLAR İÇİN

1- Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Adaylar yapılacak sözlü sınavında sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir. “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” gereğince, yapılan değerlendirme sonucunda komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların ortalamasının %30`u, KPSS puanının %70`i alınarak başarı puanı ve sıralama belirlenmektedir.
2- Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan elektrikçi ve elektronik işçilerinden tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden alınacak sağlık kurulu raporu istenecektir.

3- Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan Mekanik vasıta tesis cihaz ve Vinç Operatörlerinden ve Makinist İşçilerinden tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinde yaptırılan tarama testi (Alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir), tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odiyometri incelemede saf ses ortalaması 500, 1000 ve 2000 frekanslarının ortalaması 0 – 40 dB olmalıdır.) belirtilmiş şekilde sağlık kurulu raporu istenecektir.

Bu raporlar TCDD Taşımacılık AŞ Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup belirleyiciler tarafından değerlendirilip çalışabilecekleri grup belirlenecektir. Grubu uygun adaylar psikoteknik muayenesine gönderilecektir. Psikoteknik raporu uygun olan adayların ataması yapılacak, grubu uygun olmayan ve psikoteknik sonucu yetersiz görülen adayların ataması yapılmayarak yerine yedek aday çağrılacaktır.

Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Alımı-İŞKUR TARAFINDAN AÇILACAK TREN MAKİNİSTİ İŞ İLANINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Tren Makinisti (TCDD Taşımacılık AŞ unvan karşılığı Makinist İşçidir) olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, tcddtasimacilik.gov.tr internet sitesinde yer alan görev tanımlarını okumaları ve başvuracağı işyerini görmeleri kendileri açısından faydalı olacaktır.
1- İŞKUR tarafından açılacak kursu tamamlayanlar, sertifika vermeye yetkili kurumdan 11UY0035-Tren Makinisti – (Seviye 4) belgesi almak zorundadır. Bu belgeyi almayanlar TCDD Taşımacılık AŞ tarafından açılacak iş ilanına başvuru yapamayacaktır.
2- Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir.
3- İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların aşağıda belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

4- Evrak teslim tarihi ve yeri, sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR’ca gönderilen listede yer alacak adaylara www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir.
5- TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.
6- İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.
7- İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu makinist olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.
8- 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

TREN MAKİNİSTİ İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL BÖLÜMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Elektrik
Elektronik
Elektrik-Elektronik
Endüstriyel Elektronik
Elektrik-Elektronik Teknikerliği
Elektronik Teknolojisi
Endüstriyel Elektronik (U Eğitim)
Elektronik Yüksek Teknisyenliği
Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi
Makine
İş Makineleri
Bilgisayar Destekli Makine
Termik Santral Makineleri
Oto Elektrik-Elektronik
Oto Motor Teknolojileri
Motor
Mekatronik
Mekatronik (U Eğitim)
Raylı Sistemler Makine Teknolojisi
Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi
Raylı Sistemler Makinistlik
Otomotiv Teknolojisi

Unvan
Bağlı Olduğu İşyeri
İşyeri
Alınacak Kişi Sayısı

Tren Makinisti
Marmaray İşletme Müdürlüğü
Marmaray İşletme Müdürlüğü
81
Tren Makinisti
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Divriği Depo Müdürlüğü
1

İŞKUR TARAFINDAN AÇILACAK ELEKTRİKÇİ İŞ İLANINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Elektrikçi olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, tcddtasimacilik.gov.tr internet sitesinde yer alan görev tanımlarını okumaları ve başvuracağı işyerini görmeleri kendileri açısından faydalı olacaktır.
1- İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların aşağıda belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.
2- Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir.
3- Evrak teslim tarihi ve yeri, sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR’ca gönderilen listede yer alacak adaylara www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir.

4- TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.
5- İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.
6- İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu alındıkları işte çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.
7- 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

ELEKTRİKÇİ İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL BÖLÜMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Elektrik
Elektrik Teknolojisi
Elektrik-Elektronik
Elektrik-Elektronik Teknikerliği
Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi

Unvan
Bağlı Olduğu İşyeri
İşyeri
Alınacak Kişi Sayısı
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Halkalı Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü
6
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Halkalı Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü
2
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Kapıkule Vagon Bakım Şefliği
2
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Ankara Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü
5
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Kayseri Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü
1
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Halkapınar Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü
3
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Alsancak Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü
3
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Demirdağ Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü
1
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Erzurum Depo Müdürlüğü
1
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
İskenderun Vagon Bakım Şefliği
2
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Afyonkarahisar Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü
2
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Afyonkarahisar Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü
2
Elektrikçi
Marmaray İşletme Müdürlüğü
Marmaray İşletme Müdürlüğü
6
Elektrikçi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Ankara Demiryol Fabrikası
11

İŞKUR TARAFINDAN AÇILACAK ELEKTRONİK İŞÇİSİ (TREN) İLANINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Elektronik İşçisi olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, tcddtasimacilik.gov.tr internet sitesinde yer alan görev tanımlarını okumaları ve başvuracağı işyerini görmeleri kendileri açısından faydalı olacaktır.
1- İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların aşağıda belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.
2- Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir.
3- Evrak teslim tarihi ve yeri, sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR’ca gönderilen listede yer alacak adaylara www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir.
4- TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.
5- İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.

6- İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu alındıkları işte çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.
7- 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

ELEKTRONİK İŞÇİSİ (TREN) İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL BÖLÜMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Elektronik
Elektrik-Elektronik
Endüstriyel Elektronik
Elektrik-Elektronik Teknikerliği
Elektronik Teknolojisi
Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi

Unvan
Bağlı Olduğu İşyeri
İşyeri
Alınacak Kişi Sayısı
Elektronik İşçisi
Marmaray İşletme Müdürlüğü
Marmaray İşletme Müdürlüğü
7
Elektronik İşçisi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Halkalı Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü
3
Elektronik İşçisi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Erzurum Depo Müdürlüğü
2
Elektronik İşçisi
Araç Bakım Dairesi Başkanlığı
Ankara Demiryol Fabrikası
6

İŞKUR TARAFINDAN AÇILACAK VİNÇ OPERATÖRLÜĞÜ İŞ İLANINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Vinç Operatörü (TCDD Taşımacılık AŞ unvanı Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü ) olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, tcddtasimacilik.gov.tr internet sitesinde yer alan görev tanımlarını okumaları ve başvuracağı işyerini görmeleri kendileri açısından faydalı olacaktır.
1- İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların aşağıda belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.
2- Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir.
3- Adaylardan C sınıfı, (C sınıfı ehliyetini yenileyenler için M,B1,B,C1 ve F sınıfı), ehliyet istenecek olup, adayların bu ehliyete daha önceden sahip olmaları gerekmektedir.
4- Evrak teslim tarihi ve yeri, sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR’ca gönderilen listede yer alacak adaylara www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir.

5- TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.
6- İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.
7- İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu vinç operatörü olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.
8- 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

VİNÇ OPERATÖRLÜĞÜ İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL BÖLÜMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

İş Makineleri Operatörlüğü
Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi,
Bilgisayar Destekli Makine
Motorlu Araçlar Teknolojisi, Motor, Oto Motor Teknolojileri,
Otomotiv, Otomotiv Teknolojisi, Otomotiv Endüstrisi

Unvan
Bağlı Olduğu İşyeri
İşyeri
Alınacak Kişi Sayısı
Vinç Operatörü
Marmaray İşletme Müdürlüğü
Marmaray İşletme Müdürlüğü
10

Devlet Demir Yolları Taşımacılık 157 İşçi Alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir