Haber

Devlet Demir Yolları 82 Makinist Alacak

Devlet Demir Yolları 82 Makinist Alacak

Devlet Demir Yolları 82 Makinist Alım İlanı

Genel Müdürlüğümüz İşyerlerine MAKİNİST Olarak İşe Alınacak 82 İşçi İçin İş Gücü Talebimiz İlan Edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar Bölümünde Duyurulacak Hususlar

Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

a) Nihai listede yer alan adaylar İŞKUR tarafından tarafımıza iletildikten sonra evraklar 28.03.2022 / 29.03.2022 tarihinde şahsen teslim edilecek, evrakları kabul edilenler 30.03.2022 tarihinde sözlü sınava alınacaktır. Tarihlere ilişkin duyuru www.tcddtasimacilik.gov.tr de yayınlanacak, bu duyuru sonrası ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
b) Adaylar aşağıda belirtilen belgelerle birlikte TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen başvuracaklardır. Postayla yapılan teslimler kabul edilmeyecektir.
c) İşçi Makinistler 4857 sayılı iş kanununa göre görev yapacaktır.

İSTENEN BELGELER
1) 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2) 1 Adet Öğrenim Belgesi (Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi fotokopisi)
3) 1 Adet Askerlik Durum Belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir)
4) 1 Adet Adli Sicil Kaydı
5) www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak İş Talep Formu
6) www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde yayınlanacak Aday Bilgi Formu
7) Tren Makinisti Kursuna katılım belgesi
8) TREN MAKİNİSTİ EHLİYETİ

9) KPSS Sonuç Belgesi

İŞÇİ MAKİNİST ADAYLARI İÇİN

1- Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilecektir.
2- 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.
3- İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

İŞKURCA AÇILAN KURSA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL BÖLÜMLERİ

MESLEK YÜKSEKOKULU
ELEKTRİK
ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ
OTOMOTİV TEKNOLOJİSİ
MEKATRONİK
MAKİNE
RAYLI SİSTEMLER MAKİNE TEKNOLOJİSİ
RAYLI SİSTEMLER ELEKTRONİK
RAYLI SİSTEMLER MAKİNİSTLİĞİ

Devlet Demir Yolları 82 Makinist Alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir