İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Derya Silah Üretim Şirketi

Derya Silah Üretim Şirketi

Derya Silah

Derya Silah Üretim Şirketi yazımızda Derya Arms’ın şirket büyüklüğü, üretmiş olduğu mk-12 modelinin özellikleri, kutu içeriği ve silah üretim aşamasını yazdık.

Derya Silah Üretim
Fabrika

Derya Silah Üretim Şirketi-Derya Arms

Derya arms Üzümlü/Beyşehir/Konya’da silah üretimini gerçekleştirmektedir. Tam ismi Derya International Arms Company olan silah şirketi, dünya üzerinde 25 farklı ülkeye silah ihraç etmektedir. 1998 yılında silah sanayiye silah ve ekipman kazandırma amaçlı kurulmuştur. Yurt içi satışı ise yetkili bayiler aracılığı ile yapmaktadır. Yurt dışı ihracatında Amerika, İtalya, Fransa ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde vardır.

Derya Silah
Mk-12 Modeli

Mk-12 Modeli

Derya arms tarafından üretilen Mk-12 silah modeli kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır. Tamamen 7075 ful alüminyumdan üretilmiştir. Kullanıcıların bu silaha ilgisine yetişmekte zorlandıklarını açıkladı şirket yetkilileri. Kullanıcıların geri dönüşleri sayesinde daha kaliteli silahlar üretmeye devam ediyorlar. 6000 metre kare kapalı alan toplamda 12000 metre kare alana sahip fabrikada silah üretilmeye devam ediliyor. Yakın zamanda libri silah üretimine de başlayacaklarını belirtiyorlar. Kullanıcılar satın almış olduğu tüfeklere dürbün ve red dot apartları takarak av veya poligonlarda atış yapabilmektedir. Satın alınan silahlar özel olarak üretilmiş çanta içerisinde verilmektedir. Avlarda kullanılmak üzere 2+1 şarjör, 5+1 ve 9+1 şarjörde poligonlarda kullanılmak üzere çantada yer almaktadır. Silahlar kullanıcıya verilirken, gez aparatı, gez sistemi, taktik askı kayışı, açılır tutanak, tutma gezisi, mobil şoklu namlu, kulaklar için kulak tıkayıcı, temizleme bezi ve kullanım kılavuzu çantada yer almaktadır.

Silahın Üretilme Aşaması

Fabrikaya ham madde olarak gelen alüminyum veya çelik malzemeler ithal olarak alınan dökme musluk çelik namlu malzemesi namlu delme makinalarından sonra namlu ham maddesi olarak siensi makinalarında işlenir. Daha sonra gaz odalarında özel işlemler ile delik yerleri delinerek eloksal ve krom işçiliği yapılır. Tüfek montaj aşamasına getirilir. 7075 alüminyum malzeme ile gövde materyalleri özel olarak siensi makinalarından geçer. İç ve dış aksamlarına şekil verilir. Eloksal işlemi yapılmak üzere krom hanede işlenir. Eloksal yapılmış kasa ve gövdenin iç aksamları doldurularak tüfek birleştirilir. Türk silahlı kuvvetlerinin piyade tüfeği ihtiyacını karşılayabilecek güçte olduklarını belirtmektedirler.

Web site: deryaarms.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir